Şimdi Ara

Excel sorusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Excel de 2 ayrı excel dosyası arasında veri alış verişi nasıl yaparım .
    Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilirimi ?

Teşekkürler

• Tam olarak ne dediğini anlayamadım. Yani 2 farklı excel dosyası arasında bağlantı mı olsun istiyorsun. Biraz daha açıklayıcı olursan yardımcı olucam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bilginon

Tam olarak ne dediğini anlayamadım. Yani 2 farklı excel dosyası arasında bağlantı mı olsun istiyorsun. Biraz daha açıklayıcı olursan yardımcı olucam.

İlgine teşekkürler..

Elimde bir cihazdan zaman zaman güncellenen excel dosyası var, ben bu cihaza bağlı, bilgileri güncellenen (40 adet veri) excel dosyasından verileri alıp başka bir excel dosyasında (sayfasında değil ) kullanmak istiyorum ayrıcada her alınan veride cihazdan gelen excel dosayasınıda silmem gerekiyor,
    çünkü birbirini tekrarlayan bilgiler geliyor.

Teşekkürler...
  • Cihazdan güncelleme yapılan excel dosyasını açın.
    İstediğiniz hücrenin üzerine tıklayıp kopyala deyin.
    Yeni bir excel dosyası oluşturun.
    Harhangi bir hücrenin üzerine sağ tıklayıp "özel yapıştır"ı seçin ve bağlantılı yapıştıra tıklayın.
    Son olarak yeni excel dosyasını kaydedin.

Şimdi yeni oluşturduğunuz excel dosyası tamamen sizin diğer excel dosyası ile bağlantılı duruma geçmiş oldu.
    Yani cihazdan gelen excel dosyasındaki değişiklik otomatik olarak yeni excel dosyasına da yansıyacak.

Bu şekilde istediğin kadar hücreyi kopyala ve özel yapıştır (Bağlantılı Yapıştır) yöntemini kullanabilirsin.

Umarım aradığın budur. Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilginon -- 20 Temmuz 2008; 11:05:11 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.