Şimdi Ara

EXCEL-Seçenek düğmesi(form denetimi) yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bir excel sayfasında birden fazla seçenek düğmesi eklediğimde bunları ayrı ayrı nasıl seçebileceğim. misal şöyle bir örnek hazırlamak istiyorum

okuma, yazma, konuşma, dinleme becerileri için ayrı ayrı orta, iyi ve çok iyi seçenekleri sunmak istiyorum ama bunları ayırmayı başaramadım. 12 tane seçenek düğmesi ekliyorum ve sadece bir tanesini seçebiliyorum. Ayrı ayrı gruplama yapmak istiyorum yardım lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi idealrankine -- 6 Mart 2018; 21:3:29 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Merhaba;

Resimdeki örnek işinizi görür ise Drop Down Menu ile yapabilirsiniz.

Kolay gelsin.

https://www.homeandlearn.co.uk/excel2007/excel2007s8p2.html

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Öncelikle denetim araç kutusundan Grup kutucuğu ekleyip. Seçenek düğmelerini grup kutusunun içerisinde oluşturun.

Böylece her grupta seçim yaptığınızda sadece bir seçenek düğmesi aktif olacaktır.

İşlemizin bittikten sonra grup kutucuklarının görünmesini istemiyorsanız.

Herhangi bir seçenek düğmesini yada grup kutucuğunu sağ klikle seçtikten sonra
    Hızlı erişim araç çubuğunda belirecek olan Çizim araçları/Biçim menüsündeki Seçim bölmesini seçin ve sol tarafta açılacak olan kutucuktan grup kutucuklarını görünmez yapın.

Kolay gelsin.

İşlemler excel 2013 e göre anlatılmıştır.
  • Teşekkürler tam olarak istediğimi yaptım. Ben excel 2010 kullanıyorum. Grup kutusu çizgilerini yok etmek için dediğiniz gibi sağ tıkladım çizim araçları—->biçim sekmesinde düzenleme bölümünde silgi işaretine tıklayıp temizle——>tümünü temizle dedim ve çizgiler kayboldu teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rica ederim ;)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.