Şimdi Ara

Excalibur Aşırı Isınma Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Yaklaşık 3 ay önce Excalibur G770 model bir oyun bilgisayarı satın aldım. Özellikleri GTX 1650, İ5 10300, 16 gb ram, 240 gb ssd. Fiyatına göre gerçekten çok iyi özelliklere sahip diye düşünerek 6500 TL'ye aldım. Son zamanlarda orta ayarlarda Valorant gibi sistem dostu bir oyun oynarken küçük donmalar ani fps düşüşleri fark ettim ve kendi uygulamasından sıcaklık değerlerine baktığımda CPU nun 96 derecelere çıktığını fark ettim. Böyle yeni ve iyi bir sisteme göre normal olmadığını düşünüyorum. Gerçekten uzun süre biriktirdiğim parayla aldım bu bilgisayarı ve uzun ömürlü olmasını istiyordum. Ancak bu değerler çok canımı sıktı gerçekten. Daha önce bir kez fandan traktör sesi gibi bir ses çıktığı için serivse yolladım. O sorunu çözdüler. Çok ısındığını da söylemiştim servise ama değerleri normal dediler. CSGO'da denedim full ayarlarda 85 derece GPU 95 derece CPU oldu yarım saat bile olmadan. Bunun sebebi nedir ? Soğutucu aldım ama 1 derece bile soğutmayınca iade ettim. Tekrardan servise mi yollamalıyım ? Veya düzeltilmesi gereken bir ayar mı var ? Teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.