Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (485. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.185
Cevap
394
Favori
926.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 483484485486487
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu istatistiğe nasil ulastiniz? Doğru olan istatistik ise ,her 100 erkekten 92730173103601 i eşlerini aldatiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nowo -- 29 Eylül 2018; 12:6:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nowo kullanıcısına yanıt
    Istatistiki bilgi olarak vermiyorum ben bunlari. Aldatmalarin artik cok fazla oldugunu, erkeklerin aldatmaktan hic cekinmedigini bunu kendilerine hak olarak gorduklerini belirtmek icin soyluyorum. Erkekler aldatma konusunda birbirini doldurusa getiriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ucurumda

Istatistiki bilgi olarak vermiyorum ben bunlari. Aldatmalarin artik cok fazla oldugunu, erkeklerin aldatmaktan hic cekinmedigini bunu kendilerine hak olarak gorduklerini belirtmek icin soyluyorum. Erkekler aldatma konusunda birbirini doldurusa getiriyor.

Sen feministmisin yada bi kızınmı peşindesin böyle konuşarak kadınların gözüne giremessin aldatma oranlarını aç emin ol kadınlar 2 kat daha fazla aldatıyor adam gibi bi ilişkiye girme bak noluyor tam tersi inan şu an erkekler daha çok evine bağlı anladın kral yağa gerek yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu bir gercekki yeni dönemde evli erkekler kılıbık.herşeye evet dedikleri için evli olanların evliliği yürüyor.tabi hepside mutsuz huzursuz yüzlerinden net olarak anlaşılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ManyetikRenozans

quote:

Sen feministmisin yada bi kızınmı peşindesin böyle konuşarak kadınların gözüne giremessin aldatma oranlarını aç emin ol kadınlar 2 kat daha fazla aldatıyor adam gibi bi ilişkiye girme bak noluyor tam tersi inan şu an erkekler daha çok evine bağlı anladın kral yağa gerek yok

Alıntıları Göster
    He bi kizin pesindeyim. O kiz da burda takiliyor. O yuzden ha bire yag yakiyorum. Belki gorur de beni tanir diye

• besttrr kullanıcısına yanıt
    Evimde tv yok güzel kardeşim. Olsa bile çalışmaktan fırsat bulup izleyemem muhtemelen. Elimden her türlü yemek ve ev işleri gelir. Bugüne kadar hizmet edilmesine alışmadığım için lokantaya gittiğimde bile garsona yardım ediyorum istemsizce. Tuhaf geliyor birilerinin beni yedirip içirmesi. Akraba ziyaretleri yapamayacak kadar uzakta yaşıyorum memleketimden. Biz hayat kavgasındayız. Yiyip içip yatma derdinde değiliz türk kızları gibi. Boş işlerle boş gezmelerle harcayacak sabrımız vaktimiz yok. Bize bizim gibi ayakları yere basan, hayatın gerçeklerinin bilincinde olan, kibir ve egodan arınmış temiz akıllı kızlar lazım. Ana kuzusu olmadığımızı ıspatlayacak kadar da hizmet ettik bu memlekete. Çok bilmeden konuşma bence. Bu iş kişilik meselesi. Geçenlerde yeni boşanmış bir arkadaşımla konuştum. Tam da senin söylediğin gibi düzgün, kaliteli bir arkadaştı. "Ya kişiliğimden vazgeçecektim ya da evlilikten. Ben evliliğimden vazgeçtim" dedi. Yazıda anlatılanları anlayamamışsın sen. Umarım anlarsın da kişiliksiz bir prensesin elinde kocişko olmazsın.

• Yaklaşık 7 ay önce sevdiğim ve evlenmek istediğim ve evlenme niyetimi ciddi bir biçimde gösterdiğim kız arkadaşımdan ayrıldım.Şimdi karşıma çıkan insanlara hep bir önyargıyla yaklaşıyorum ve kimseyle tanışmak konuşmak dahi istemiyorum.Bu durum belki geçecek ama insanın sevmedigi etkilenmediği ben bu kişinin herşeyine katlanırım demedikten sonra evlenmeninde pek bir mantığı yok gibi duruyor.Kiz arkadaşim benden uzerime bir ev olmadigi icin , askerligimi yapmamis oldugum icin , ve ona soyledigim birkaç hatali soz ve soyledigim 2 kucuk yalan yuzunden bana guven sorunu yasadigi ve onun icin savasmadigimi dusundugu icin ayrilmisti.

Simdi aradan gecen zamana bakiyorum gecirdigim zorluklara kazandigim basarilara bakiyorum.Keske yanimda olsaydi ve birkac ay icinde bazi seylerin nasil asilabildigini gorsun isterdim.Ve bana guvensin isterdim.

Evliliklerinizin temelini bence guvene dayali atin.Basitte olsa yalan soylemeyin.Veya yalan soylediginiz zaman kendinizi yargilayin bunu ben sonuna kadar yaptim isimden olmak pahasina psikolojik tedavi bile denedim.

Ya ben çok ozledim galiba arkadaslar ettigimiz kavgalari bile ozledim evliliklerinize ve sevdiklerinize sahip cikin lutfen birbirinizi hicbir sebep icin ister aileniz icin isterse mal mulk icin kirmayin.Taraflar kirildiktan sonra sartlar duzelse bile hicbir seye faydasi dokunmuyor.Suan askerlik isimi hal ettim(bedelli) bir faydasi yok, isyerimde yurtdisindaki sinavlari kisa bir surede verdim bir faydasi yok.Yani para pul veya hicbir basari birsey ifade etmiyor onsuzken.Hersey onunla guzeldi keske yanimda olabilseydi keske birlikte olabilseydik keske biz olabilseydik.

Okuduysaniz eger hakkinizi helal edin.Gece gece birden duygulandim.

• quote:

Orijinalden alıntı: muhammet.cskn

Yaklaşık 7 ay önce sevdiğim ve evlenmek istediğim ve evlenme niyetimi ciddi bir biçimde gösterdiğim kız arkadaşımdan ayrıldım.Şimdi karşıma çıkan insanlara hep bir önyargıyla yaklaşıyorum ve kimseyle tanışmak konuşmak dahi istemiyorum.Bu durum belki geçecek ama insanın sevmedigi etkilenmediği ben bu kişinin herşeyine katlanırım demedikten sonra evlenmeninde pek bir mantığı yok gibi duruyor.Kiz arkadaşim benden uzerime bir ev olmadigi icin , askerligimi yapmamis oldugum icin , ve ona soyledigim birkaç hatali soz ve soyledigim 2 kucuk yalan yuzunden bana guven sorunu yasadigi ve onun icin savasmadigimi dusundugu icin ayrilmisti.

Simdi aradan gecen zamana bakiyorum gecirdigim zorluklara kazandigim basarilara bakiyorum.Keske yanimda olsaydi ve birkac ay icinde bazi seylerin nasil asilabildigini gorsun isterdim.Ve bana guvensin isterdim.

Evliliklerinizin temelini bence guvene dayali atin.Basitte olsa yalan soylemeyin.Veya yalan soylediginiz zaman kendinizi yargilayin bunu ben sonuna kadar yaptim isimden olmak pahasina psikolojik tedavi bile denedim.

Ya ben çok ozledim galiba arkadaslar ettigimiz kavgalari bile ozledim evliliklerinize ve sevdiklerinize sahip cikin lutfen birbirinizi hicbir sebep icin ister aileniz icin isterse mal mulk icin kirmayin.Taraflar kirildiktan sonra sartlar duzelse bile hicbir seye faydasi dokunmuyor.Suan askerlik isimi hal ettim(bedelli) bir faydasi yok, isyerimde yurtdisindaki sinavlari kisa bir surede verdim bir faydasi yok.Yani para pul veya hicbir basari birsey ifade etmiyor onsuzken.Hersey onunla guzeldi keske yanimda olabilseydi keske birlikte olabilseydik keske biz olabilseydik.

Okuduysaniz eger hakkinizi helal edin.Gece gece birden duygulandim.
    İnsanlar hata yapabilir neden hemen terkediyorlarki nolmuş yani ev yok bu yok şu yok bu kadarmı lan hersey bumudur hacı sevgi sevgi yok kardesim sevgi yok kavgalar ağlamalar sarılmalar hepsi duygusal boşluktan herseyi anlarımda evin üstüne yok nedir ya

Ben bi kez sevdim olmayacK bi sevgiydi hıçkırarak ağladık,çıkarsızdı hersey beni ben olduğum için sevmişti olmayacaktı ama çok özledm bende bende bu akşam duygusalım yıllardır yalnız yaşıyorum bilmiyorum hangisi doğru biriyle tanış kendini anlat güven ilişkiye başla o kadar zor geliyorki inan halbuki aileye benim kadar değer veren kimse yoktu benim kadar kaderim buymuş diyorum artık.

Hiç umudumda yok sevemiyorumda sevmeden neden evleneyim diyorum yani ne gerek varki üzüldüm anlıyorum seni birazda olsa inan dürüst oluncada çok dürüstüz diye kaybediyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ManyetikRenozans M kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam bende ayni sekilde karsiliksiz sevgiye inaniyorum ve sevmedigim birisyle olmak gercekten istemiyorum kaldiki bende cok duygusal bir insanim ve bu 7aylik surec icinde 26yasinda olmama ragmen kalbimde iskemik rahatsizliklar basladi ve ben tamamen bu surece bagliyorum bu durumu .Yani kendimi sinavlara ve isime vermistim onlarla oyalanip kendimi avutuyordum en azindan ama simdi tamamen boslukta gibiyim.

Ev konusuna gelince e haliyle 7ayda bir ev alamadim tabi ama askerligi ve isyerimdeki yukselme hedeflerimi gerceklestirdim.

Sevdigim kizin ailesi ev konusunda israrcilardi ve ben universiteyi bitiremedim ,e askerligimde yok kiz okumus universite bitirmis ogretmen olmus .Aileside en azindan bir guvence versin sana diyince .Ikimizinde sinirleri bu konudan cikan tartismalar yuzunden gerilmisti ve sinir krizlerine donmustu.Neticeside en azindan benim icin agir oldu.Sonra birkac kez iletisim kurmayi denedim durumlarin duzelebilecegini izah ettim ama basarili olamadim dahada kotu oldu ve simdi benden nefret eder bir hal almistir sanirim.

• quote:

Zaten butun sorunlar erkeklerin kendi karisi haric herkesi cok degerli ve guzel gormesi, karisini da "Allahin belasi" olarak gormelerinden kaynaklaniyor. 10 kadindan 8'i aldatiliyor. Geril kalan 2'si de kocalarinin ellerine firsat gecmedigi icin hasbelkader aldatilmaktan kurtulmus oluyorlar. Burda erkekler ha bire kadinlari sucluyor. Birisi de erkeklerin kotu yonlerini soylemiyor.

Alıntıları Göster
    Aldatılan kadınlar kimlerle aldatılıyor? Aldatan erkek herhalde bir erkekle aldatmıyor kadını değil mi?
    Sanki evli kadınlar çok temiz, karakterli kocasından başkasına bakmıyordu da erkekler nereden buluyorsa artık aldatacak kadını çok ilginç.

• quote:

Aynen hocam bende ayni sekilde karsiliksiz sevgiye inaniyorum ve sevmedigim birisyle olmak gercekten istemiyorum kaldiki bende cok duygusal bir insanim ve bu 7aylik surec icinde 26yasinda olmama ragmen kalbimde iskemik rahatsizliklar basladi ve ben tamamen bu surece bagliyorum bu durumu .Yani kendimi sinavlara ve isime vermistim onlarla oyalanip kendimi avutuyordum en azindan ama simdi tamamen boslukta gibiyim.

Ev konusuna gelince e haliyle 7ayda bir ev alamadim tabi ama askerligi ve isyerimdeki yukselme hedeflerimi gerceklestirdim.

Sevdigim kizin ailesi ev konusunda israrcilardi ve ben universiteyi bitiremedim ,e askerligimde yok kiz okumus universite bitirmis ogretmen olmus .Aileside en azindan bir guvence versin sana diyince .Ikimizinde sinirleri bu konudan cikan tartismalar yuzunden gerilmisti ve sinir krizlerine donmustu.Neticeside en azindan benim icin agir oldu.Sonra birkac kez iletisim kurmayi denedim durumlarin duzelebilecegini izah ettim ama basarili olamadim dahada kotu oldu ve simdi benden nefret eder bir hal almistir sanirim.
    O senden ayrılmak için bahane arıyormuş yalan falan işin uyduruk gerekçesi. Öğretmen olmuş yanına yakıştıramamış seni.
    Ayrılmak istedikten sonra bahane çok.
    Ayrıca öyle maddiyatçı aileden hayır gelmez. Ev alsan araba derler bitmez yer bitirirler seni.

• Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle bende okur okumaz dedim ki ayrılmak için bahaneler uydurmuş.

Parayla saadet olmadığı gibi maalesef parasızda saadet olmuyor (istisnalar kaideyi bozmaz)

• quote:

Anne baba tarafından mal varlığı kalmadığı sürece bekar birinin günümüzde ev alması çok zor. Pat diye ev almak kolay olan bir olay değil. ( Kredi çekmeyi düşünmüyorsanız tabi, onun bile bir sürü sıkıntısı var)

Köyde kalan bi tarlamız var, onu satılığa çıkardık kısmet olursa oradan gelecek parayla ev alacağız. Kendim lise mezunuyum, kız arkadaşım üniversite. Ne maaşımdan bahsettim, ne de ev durumundan. O bana sormadı hiç, bende ona sormadım. Bir şekilde hallederiz diyerekten konuştuk sürekli. Hatta harcama konusunda ben biraz savurganımdır, kendisi tutumlu birisi kızar bana sürekli.

Kızlarının madem güvence içinde olmalarını istiyorlardı, sizin aileniz ve arkadaşınızın ailesi bir araya gelip size bir ev alabilirlerdi (sizin düğün takılarını dahil ederek). Yukarılarda bi arkadaş yazmıştı, ailesi bunları istedi diye. Altın istiyorsanız kuyumcu, ev istiyorsanız müteahhit birisiyle evlendirin diye.

Hakkınızda hayırlısı olsun. Olacağı varsa bir şekilde olur. Olmayacağı varsa da siz ne kadar uğraşsanız nafile. Gördüğümüz üzere kız arkadaşınızda bu süreçte ailesinden yana olmuş hep.

• Şimdi allah bilir evi yok diye yukardaki arkadaşı suçlar herkes o yüzden zaten kadın milleti rahat sırf kadın olduğu için tutanı yok öğretmen tabiki ev hakkı diyenler gelir şimdi :)

Sevgi aşk yoksa evliliğin mantığı ne kadın çalışsın ben çalışayım çocuk yapalım bitti mantık evliliğindeki amaç ne evliliğin erkeğe kattığı ne varki komşumun arkadaşı boşsndı bu ay anlaşmalı boşandı 40 milyar verdi eşyalar hersey boşa gitti 1 yıllık evlilerdi evlilik kadın için bi prestijdir çocuk yapmak evlenmek geçim zor hayat zor neden ömrün boyunca birine bakmsk zorunda hissediyorsun kendini onu merak ediyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • daikataNa~ kullanıcısına yanıt
    Kadın milletinin en tutumlusu parayı harcarken karunun karısı gibi harcıyor. Aldanmayın çocuksu masum yüzlere

İşin aslı evlendikten 3 5 sene sonra ortaya çıkıyor

• ev erkeğin üstünde değil diye sacma başka sebeblerden ayrılan kızdan .hayır gelmez .arkana bakmadan kaç o hatundan.zaten ayrılmışsınız şanslısın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

Kadın milletinin en tutumlusu parayı harcarken karunun karısı gibi harcıyor. Aldanmayın çocuksu masum yüzlere

İşin aslı evlendikten 3 5 sene sonra ortaya çıkıyor
    Yokluk gören insan kendini belli eder hocam. Özü iyiyse zaten sonradan bozulmaz.

Hiç birimiz 3-5 yıl sonrasının kendimizin garantisini veremeyiz. Başkasından beklemek de doğru olmaz diye düşünüyorum :)
  • daikataNa~ kullanıcısına yanıt
    Garanti konusunda Kesinlikle haklısınız ama tecrübe yanılmıyor gerçekleri zamandan dinlemek gerekiyor

• Arkadaşlar ben gercekten cok sevdigim icin gozum hicbirseyi gormedi ve ev konusunda isyerime yakin 120bin tl fiyati olan bir evi kredi ile almaya karar verdim.Kiz arkadasimada soyle bir oneride bulundum evi evlenmeden alacagim icin 90bin tl yi (30bin tlsini nakit-60bin tl kredi) ben odeyebilecegimi geri kalan 30bin tllik kismi kendisinden istedim ve evide %50 %50tapusunu ortak yapariz dedim ama buda tutmadi.

Aslinda bende guzel bir firmada Ucak teknisyeni olarak calisiyorum ve kredi ile bir ev almak kolay ama ev konusunda babamdan kalan bir dairem zaten var Neden kredi cekeyim.Ben olmazsa orayi kiraya verip istedigin yere kiraya bile gideriz dedim ama olmadi.Malesef ailemde daireyi bunlar ileride daireyi sattirir diye uzerime vermedi.

Cevremdeki herkes bu kizdan sana hayir gelmez dedi fakat ben gercekten kizin boyle olmadigini dusunuyorum.Cunku devreye aileler girdikten sonra boyle oldu .Annem kiz evine konusmaya gittiginde hersey bitti.

• muhammet.cskn kullanıcısına yanıt
    Evlilik öncesi annelerin bir araya gelmeleri tamamen birbirlerinin üzerinde hakimiyet kurma yarışı ve bizimkinin peşinden koşan çoktu muhabbetleri falan yada illa yarışacak bişe bulurlar

• 
Sayfa: önceki 483484485486487
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.