Şimdi Ara

Evlenmeyi düşünüyor musunuz? Artık düşünmeyin (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
2
Favori
9.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evlenmek için gereken nakit paranın izahı;

1- Evliliği gerçekleştirecek nakit para.

Bu en az 50.000tl olmalı. En mutevazi evliliği yapıp minimalist bir ev düzenlemesi yapmak istediğinizi düşünürsek bu rakama zorlayarak evlenebilirsiniz.

2- Evliliği sürdürmek için gereken nakit para akışı.

Karın tokluğuna yaşayabildiğinizi varsayacak olsak bile kira ödüyorsanız en az 5k ve kira ödemiyorsanız en az 3-4k geliriniz olmalıdır. Bu şartlarla yine çok matah bir yaşantınız olmayacaktır.

Evlenmek bugün çok büyük bir lükstür. Öncelikle bunu aklınızdan çıkarmayın, evlenmeyi istiyorsanız bunun artık lüks standartlarında olduğunu bilmelisiniz. Ben aylık 3100tl kazanıyorum ve bu kadar kazanan biriyle evlensem ancak evliliği yürütebilirim. Sadece parayı konuştum ama evlilik maalesef parayla yürüyor. Sevgi ve saygı karın doyurmuyor.
  • ø kullanıcısına yanıt
    Dogru soyluyorsunuz keske ask karin doyurmuyor deseydiniz daha iyiydi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nisan ayinda evlenecek ve %70 bazi seyleri bu kriz doneminde tamamlamis biri olarak sunu diyebilirim, bu listeler yalan😂

Gelirin cok yuksektir en ustteki iki liste gibi yaparsin.

500bin civari ev alindi, toplamdaki hesaplamalarima gore her sey icinde toplam harcayacagim 650-675bin tl 🤦🏻‍♂️

Dugun yapmiyorum.

Evlenmeyin🥶

• Evlenmeyin mi ohaaa :)

• Rakama gerek yoktu cocuk dusuncesi evlenmemek icin gecerli bir sebep zaten. Birde kari dirdiri. He burdaki ergenler surekli ayni kadini olene kadar arzulayacaklarini zannediyor tabi unuttm .d.d xD

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kadir basarmak kullanıcısına yanıt
    Dostum evlimisin ? Ya da evlenecekmisin ?

Ben duz hesap sana sayayim yakin zamanda olanlari

Beyaz esya 15
    Koltuk yatak od, yemek masasi, 44
    Tv 2x 13
    8 tane bilezik 21
    Set almadim henuz 😂
    Balayi 10kusur
    Hali perde vs daha alinmadi.

Bunlar sende rakamlarla uc bes asagi yuksri oynar ortalama ustu bir sey alsan. Yani tv 65 aldim 55inc alirsin, buzd cift kapi aldim tek alirsin yani biraz kirpabiliyosun bazi seylerden.

Daha nikah zamani olan iste kapidan cikacak para ister gelinlik vs vs say say bitmiyo. Dunyanin en umursamaz adamlarindan biriyim sacimda beyaz cikti😂 Para harcayacagin yer bitmiyo o derece

Valla bu donem evlenilecek donem degil.

• John WICK kullanıcısına yanıt
    Hahahaha .d

• Abi bekarim .d

Eet bazi seylerde kirpabiliyorsun cidden by soylediklerinden sonra pek akil kari degil birde dugun en sacma seydir :)

• Hikaye, yok böyle bişi. Sıkmış birisi. Sabancı ailesinden kız alıyor sanırım
  • Emoluk savaşında bayrağı oo taşıyor

• Gatetrans kullanıcısına yanıt
    Listeler birileri tarafindan trollemek icin hazirlandigi bariz belli :) amac burda bunun bir muhabbetini acmak idi

• Gelinin ailesine takı nerdir. 5 tane yüzük geline araba hediye etmek nedir. Gelinlik 30.000 tl. Hocam sen ne yaptın senden bunları talep eden biri ile sen neden evleniyorsun ki. Senden evlenirken bunları talep eden evlendikten sonra ocağına incir ağıcı diker. Bunları talep eden biri ile görüşme, yolda selam verme o aile ile iletişimini de kes ve git kendine sana sen olduğun için değer verecek biri ile evlen bunu 8 de biri maliyete altından kalkarsın. Bak ben evlenirken gelinin ailesine 5 kuruş vermedim. Gelinlik 2000 tl ye on numara gelinlik aldım. toplam maliyetim takılar dahil 60 70 bin tl civari.
  • gcb1903 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşına lafım yok ama burada suçlu taraf arkadaşın kız tarafı değil. Onlar sen verdikce ister. Arkadaşının suçu ise dünyada ki tek kadın evlendiği kişiymiş gibi davranıp bu kadar masrafa rağmen onunla evlenmesi.
  • istekler gercek mi bilemeiyorum.sen herşeye evet dersen istekler bitmez.yeri gelince söyliyceksin ben bunları yapamam makul bir şekilde yaparım dersin.lafa gelince facebookta sevgiden bahseder hatunlar ama gercek hayatta alakaları yok.varsa yoksa gözteriş para ve rahat yaşam sürmek.yok böyle severi şöyle yaptılar böyle yaptılar diye facebookta inanmayın.
  • unbqlqnced kullanıcısına yanıt
    Esiniz insafli bir insan imiş :))

• Gercekten soylediginiz gibi :)

• unbqlqnced kullanıcısına yanıt
    Burda asıl problem evlendiği eşine arabayı almayı evlilik şartı olarak gören zihniyette. Ben evlenirken hiç bir şey almadım gayet şade düğün yaptık. Gelen takılar ile dünya turuna çıktık. 1.5 sene oldu evleneli daha salon takımı hala eksik duruyor iş hayatından alacak vakit bulamadık. 2. Araba aldım şehir içinde büyğk araba olmuyor diye kavga kıyamet ne gerek vardı diye. Herhalde eskiden köyden evlenirlerdi ucuz olsun diye şimdi tam tersi okumuş ve aklı yerinde olanla evlenmek mantıklı.

• IOserI I kullanıcısına yanıt
    Siz ve esiniz kac yasindasiniz

• kız seni sevsin ailesi görgüsüz olsa bile ucuza halledersin.saçma sapan gereksiz masrafları yapmazsın.ama görücü usulü kezbanın birini bulursan ne kadar sömürürsem kardır diye bakar.saçma sapan şeyler ister akrabalarına filan bile bisürü şey alman gerekir.yani kendi kız bulamayan kekolar için masraflı ama karşılıklı anlaşma ile evlenirsen, kızda gerçekten seni severse gereksiz masraf yapmazsın.
  • kadir basarmak kullanıcısına yanıt
    Valla dostum çiçek aldım diye kızmışlığı var. Çiçek alacağına ekmek al diye kızmıştı bana. İyidir eşim.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.