Şimdi Ara

EVGA GTX 960 SSC Aldım ve Yaptığım Fan Ayarı Sonucu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba , konuyu açma amacım bu kartı almayı düşünen veya merak eden arkadaşlara ufak da olsa bilgi vermek,kartı Dota 2 , Fifa 15 , Sims 4 , Battlefield 3-4 , Crysis tüm serileri , The Crew , Far Cry 4 , F1 2014 oyunlarında denedim.Kartın ayarlarıyla hiç oynamadan oyunlarda kart 60-70 derece arası geziyodu fan %20 veya hiç çalışmıyodu.(Kartın üzerinde sessiz veya performans moduna alma tuşu da var)

Ama fotoğraftaki gibi fan profili yaptıktan sonra bu oyunların hepsini oynayıp (yaklaşık 10 saat filan oyun oynadım) oyunlarla işim bitince MSI Afterburner programında maksimum ulaşılan sıcaklığın 48 derece olduğunu gördüm ve gerçekten Nvidia'ya helal olsun diyorum ve verdiğim parayı hakettiğini düşünüyorum.

Ayrıca coil whine sorunu var mı diye sorarsanız evet vardı ama oyunların menülerinde oluyodu ve bunu da Nvidia Denetim Masasından Düşey Senkronizasyonu açarak hallettim ve kart şuan sorunsuz ve sessiz bir şekilde çalışmakta.Merak ettiğiniz birşey veya sorunuz olursa cevaplamaktan memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paradisia -- 5 Şubat 2015; 23:32:54 >

• Kartın gideri ne kadar 1550mhz civarına çıkabiliyor mu? Overclock yaptınız mı? Eğer yaptıysanız overclock yaptıktan sonraki performans ile önceki performans arasında çok fark var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Umut Mert Bey kullanıcısına yanıt
    Hocam karta overclock yapmadım yapmayı da düşünmüyorum malum garantiden çıkıyo overclock yaparken bişey olur filan zaten gerek görmüyorum şimdilik ama o dediğim sessiz moddan performans moduna alınca (programla kartın değerleriyle oynamadan) ortalama olarak 5 FPS arttığını söyleyebilirim bazı oyunlarda 10 FPS ye kadar artsa da.Ama tahminim overclock yapınca şanslıysan 1500 görürsün herkese nasip olacağını sanmıyorum benim gördüğüm max değer 1344 MHZ filandı.Zaten artık overclock yapsam da FPS ' yi fark edebilceğimi zannetmem 60 FPS ye sabitlemişken.Google ' da aratırsanız sonuçlar çıkacaktır OC 'li halinin yanlış hatırlamıyorsam bazı oyunlarda 15 FPS fark ettiğini görmüştüm.

edit : Garantiden çıkmıyomuş sanırsam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paradisia -- 6 Şubat 2015; 0:18:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: snbarca

Hocam karta overclock yapmadım yapmayı da düşünmüyorum malum garantiden çıkıyo overclock yaparken bişey olur filan zaten gerek görmüyorum şimdilik ama o dediğim sessiz moddan performans moduna alınca (programla kartın değerleriyle oynamadan) ortalama olarak 5 FPS arttığını söyleyebilirim bazı oyunlarda 10 FPS ye kadar artsa da.Ama tahminim overclock yapınca şanslıysan 1500 görürsün herkese nasip olacağını sanmıyorum benim gördüğüm max değer 1344 MHZ filandı.Zaten artık overclock yapsam da FPS ' yi fark edebilceğimi zannetmem 60 FPS ye sabitlemişken.Google ' da aratırsanız sonuçlar çıkacaktır OC 'li halinin yanlış hatırlamıyorsam bazı oyunlarda 15 FPS fark ettiğini görmüştüm.

Garanti konusunda sıkıntı olmaz sanırım. Yapmanızda bir zarar yok bence. Yani en azından bellekleri 2000'e getirerek kartı bellek genişliği sıkıntısından kurtararak daha iyi sonuçlar alınabileceği düşüncesindeyim.

• Hocam sana zahmet BF4 , FC4 ve Watch Dogs'ta bi test yapıver be ya. Alabilirim bende o kartı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaroldFinch2015

Hocam sana zahmet BF4 , FC4 ve Watch Dogs'ta bi test yapıver be ya. Alabilirim bende o kartı.

BF 4 ve Far Cry 4 ü rahat oynarsınız 1920 x 1080 çözünürlükte Watch Dogs ' u bilmiyorum elimde yok o oyun

@Umut Mert Bey şuan için karttan memnunum ya overclock yapmamı gerektircek bişey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paradisia -- 6 Şubat 2015; 0:11:02 >
  • nvidia kartlar bana daha stabil geliyor driver konusunda akcılık konusunda ama sıcaklık konusunda nedense amd kartlar daha serin gibi suan kullandıgım r9 270x toxic kart bf4te max 56 derece oluyor ki fan ayarı falan olmadan r9 280x trix kullanırkende sıcaklık max 64 derece idi ondada fan ayarı yoktu birde asus hd7870 dcu kullanmıstım oda max 54 derece idi birde referans hd7970 kullandım o baya iyiydi 83 derece oluyordu seside cabası
  • quote:

Orijinalden alıntı: kankatree

nvidia kartlar bana daha stabil geliyor driver konusunda akcılık konusunda ama sıcaklık konusunda nedense amd kartlar daha serin gibi suan kullandıgım r9 270x toxic kart bf4te max 56 derece oluyor ki fan ayarı falan olmadan r9 280x trix kullanırkende sıcaklık max 64 derece idi ondada fan ayarı yoktu birde asus hd7870 dcu kullanmıstım oda max 54 derece idi birde referans hd7970 kullandım o baya iyiydi 83 derece oluyordu seside cabası

Hazir ucuzlamişken 2.el 7970 alip cf yapmak lazim. 3 cigolayt kart :)) eger gta5 mantle destekli gelirse r9 biosu atip mantle ile mutluluklar dileriz :P

• kankatree kullanıcısına yanıt
    Tri-x ler güzel ya , ATI almayı ben de düşünüyodum da bunu indirimden alayım dedim , MSI ve ASUS'ta bu fan profili yok da EVGA neden böyle yapmış bilmiyorum.
  • güncel
  • Company of Heroes 2 ' yi bügün test ettim 1920x1080 çözünürlükte herşey açık ve en son ayarlarda performans testinde max FPS 50 , minimum FPS 29 , average FPS 38 aldım , oyun gayet akıcı şekilde oynanıyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paradisia -- 6 Şubat 2015; 13:27:18 >
  • fan profilini her zaman basamak şeklinde tutun
    diğer türlü fanların sürtme sesi çıkarması olası ve 60c de %40 65c de %50 70 de %60 gibi
    bunu da grafiğe çift tıklayarak yapabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 6 Şubat 2015; 14:01:34 >
  • Tıklayınca nokta oluşuyor ondan mı bahsediyorsunuz ?
  • mesela böyle
  • Tamam anladım teşekkürler , konuya bakanlara da iyi bilgi olmuştur umarım ben de öğrenmiş oldum
  • ben en fazla 4 ay daha sahalardayım sonra kim öle kim kala
  • en iyisini yapmışsın artık amd whql driverı ne zaman yayınlar allah bilir nvidia o konuda amd'den daha iyi her ay driver var
  • Furmark 1080p de 15dk kadar test edip sonuçları koyarmısın. Asıl sıcaklık değerleri furmark da ortaya çıkıyor
  • Siyah Kalem kullanıcısına yanıt
    Hocam 10 dk filan yaptım birisi tam ekran diğeri pencere halindeyken , tam ekranda ss alamadım telefondan çektim anlaşılıyodu sayılar bakabilirsiniz.

edit : Oda sıcaklığı 25-26 derece civarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paradisia -- 6 Şubat 2015; 16:01:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: snbarca

Hocam 10 dk filan yaptım birisi tam ekran diğeri pencere halindeyken , tam ekranda ss alamadım telefondan çektim anlaşılıyodu sayılar bakabilirsiniz.

edit : Oda sıcaklığı 25-26 derece civarı

2 değer de birbirinden çok farklı çıkmış

%41 fan devrinde 63 derece max

%30 fan devrinde 53 derece max

Ayrıca birinde %99 yüke girdiği gözükürken diğerinde %69 fazlasıyla ilginç olmuş.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.