Şimdi Ara

EVGA GTX 1070 FTW Oyun Testleri (MORDHAU | 1080p ~ 2K ~ 4K Eklendi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
4
Favori
4.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Çok kapsamlı testler değiller, fakat 4. nesil i7 4790K işlemci ile GTX 1070 gpu'nun verdiği değerler, almayı düşünen arkadaşlar için fikir sahibi olmalarında yardımcı olabilir. Bazı oyunların testlerini Nvidia'nın DSR özelliği ile 2K ve 4K da yaptım. Videonun altında sürücü versiyon bilgilerini görebilirsiniz. Özellikle istediğiniz oyunlar varsa belirtin onların da testlerini yapmaya çalışırım.

Not: Tek postta youtube linki ekleme limiti dolduğu için, 3. posta attığım mesajı editleyip i5 4670K işlemci ile yapılan testleri o posta taşıdım.

Çizgilerden itibaren olan youtube linkleri i5 4670K işlemci ile yapılmış benchmark ve gameplay videolarıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bullseye_F16 -- 9 Mayıs 2019; 0:54:2 >

• selam

GTX 1070'in marka model yazabilirmisin ?

aşağıdaki oyunların kendi benchmarklarını 1440P Ultra'da paylaşırsan sevinirim :)

Doom (Benchmark)
    Batman Arkham Knight (Benchmark)
    Witcher 3 (mümkünse gündüz çimenlerde dövüşürken)

• → → → i5 4670K ← ← ←

↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bullseye_F16 -- 26 Şubat 2019; 15:19:54 >

• İşte Bu Ya Monsterr!!!! Böbreğimi Satıp Bu Kartlı Bir Sistem Toplayasim Geliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çetooooo kullanıcısına yanıt
    İmzamdaki sistemi kullanıyorum, oldukça memnunum, tatmin edici fazlasıyla

Düşünenlere tavsiye ederim. İşlemci ve anakartların yeni nesilleri de mevcut hatta, o şekilde de değerlendirilebilir. Çok performans fark etmeyecek gerçi ama yeni çoğu zaman iyidir
  • Sadece Forza horizon a baktım ve bariz anlık takılmalar mevcut, vsync kapatıp deneme sansınız varmı ?
    Bu arada teşekkürler.
  • Psikobat P kullanıcısına yanıt
    Zaten kapalı olduğu için o şekilde takılmalar yapıyor. Vsync'yi açınca 30 FPS'e sabitleyince 4K çözünürlükte 29 FPS'e bile düşmüyor. Sabit 30 veriyor. Aşağıdaki video 4K 30 FPS sabit. Daha önceden çektiğim için fps değeri kapalı kalmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bullseye_F16 -- 14 Şubat 2017; 15:55:15 >
  • Kutuda ne yazıyor derken? Pek anlayamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bullseye_F16

Zaten kapalı olduğu için o şekilde takılmalar yapıyor. Vsync'yi açınca 30 FPS'e sabitleyince 4K çözünürlükte 29 FPS'e bile düşmüyor. Sabit 30 veriyor.

çektiğin video da vsync açık ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psikobat -- 14 Şubat 2017; 15:54:10 >
    Benim hatam evet açıkmış 60 FPS ayarlamışım. Dediğiniz gibi de çekerim.
    Forza 3 de cpu sorunu var skylake işlemciler ile drop falan olmuyor

Hocam benchmark programı performanslarınıda paylaşırmısın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R.Romanoviç -- 14 Şubat 2017; 18:54:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psikobat

quote:

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bullseye_F16 -- 14 Şubat 2017; 22:27:31 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Psikobat

quote:

Teşekkürler.

Tekrar teşekkürler,bende alacağım için biraz üzerinde durmuştum bu oyunun,gerçi standart paketin araba listesini bulamadım ama herhalde muscle denilen ve benim çok sevdiğim 3,5 araba vardır diye umuyorum.

Rica ederim. Araştırmadınız mı standart paketin araba listesi vardı illaki.
  • Bullseye_F16 kullanıcısına yanıt
    Araştırdım tabi ama buldugum bir iki liste vardı zaten onlarda paket ayrımım olarak değil oyundaki butun arabalar şeklinde listelemişler.
    aslında şurada var gibi.
    https://forums.forzamotorsport.net/turn10_postsm515724_Forza-Horizon-3---DLC-and-Editions-List.aspx#post_515724
    Çokta sorun değil sonuçta alacağım
  • Gta V ve Battlefield 1'de Gtx 1060 ta 80-90fps alıyor . Ama işlemci kaynaklı tabii ki. Ekran kartı ve işlemci orantılı olsa alınan fps değerinde yükselme görülür. Gtx 970 ile 70-85 arası fps alıyorum.Bazı sahneler 65'e falan düşüyor ki Gtx 1060'ta da düşüyür zaten yer yer.
    DSR'nin çok katkısı olmaz. Monitör gerçek 2K ise o zaman iyi olur. DSR 2K ve ya 4K'yı 1080p çözünürlüğe orantılıyor o kadar. Bu arada Battlefield 1'i Multiplayer çekseydiniz keşke . Umarım kısa zamanda daha iyi bir işlemci nasip olur. Ekran kartı da güzel bu arada sevdiğim bir model.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam hem bir önerim hem de bir ricam olacak. Aynı karttan ben de kullanıyorum. Eğer ki ayarlarınızı paylaşırsanız aynı oyunlarda aynı testleri bizler de gerçekleştirip ortak bir Excel tablosunda sonuçlarımızı yayınlayabiliriz. Bu şekilde kartı alacak ya da kullanan kişiler durumu görmüş olurlar. Hatta bunu bir örnek konu yapıp diğer kartlar için de başka arkadaşların yapmasını sağlayabiliriz. Günün sonunda bunu ister bir ana konuda istersek bağımsız bir platformda yayınlar ve Türkiye'de gerçekten kullanıcı testi yapıp bunu adam akıllı sonuca döken ilk yer oluruz.

Bu arada bu kartın overclock limiti çok yukarıda malum. Ben en son 3DMark'ta 2164MHz/9400MHz koturmuştum. Sanırım 9600MHz'e kadar yolu var belleklerin.
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Monitörüm ne yazık ki 1080p :( DSR'i açınca ciddi performans düşüşü oluyor. 2K bir monitöre de sahip olsam performans olarak bence aynı değerleri verir. Tabi göz zevki için 2K yada 4K bir monitör şart. 1080p monitörde 2K yada 4K çözünürlükte oyunu açmak sadece biraz daha keskin bir görüntü almamı sağlıyor. Hatta şöyle bir şey var bazı oyunlar güzel sonuçlar verirken bazı oyunlarda görüntü bulanıklaşıyor. Her zaman olumlu sonuçlar vermiyor. BF1 multiplayer ne yazık ki çekemeyeceğim. Çünkü online oynamayacağım için deneme amaçlı indirdim. BF 3 ve 4 ü uzunca bir süre oynadım fakat BF1 nedense pek açmadı beni. Singelını da oynamayacağım muhtemelen :)
  • massacrer kullanıcısına yanıt
    Her oyunun başında hangi grafik ayarlarında hangi çözünürlükte testi yaptığımı belirttim. Hatta açıklama kısmında o oyun test edilirken hangi sürücü yüklü olduğuna kadar bilgiler mevcut. Bir şeyler yapmak istiyorsunuz yardımcı olurum elimden geldiği kadar
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.