Şimdi Ara

Evde Mİlkshake nasıl yapılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
9
Favori
87.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Dr. Oetkerinkilerden aldım ama bişiy eksik mc donaldsdakiler gibi nası yapcaz evde milkshake bilen var mı?

• Hazır yapılanlar hikaye

Algidanın yada istedıgın markanın kutuda olan dondurmalarından alacaksın.

1 bardak süt + 2 top dondurma + 5 6 tane çilek çileklı ıcın + şeker 3 4 kaşık

koy blendıra buz kırababılorsa 1 avucta buz koy 2 3 dakıka karıstır hazırdır.

pipetsiz içmeye kalkma
  • Muzlu Milkshake yapılışı:

Malzemeler:
    2-3 adet muz
    1 kutu sıvı kaymaklı dondurma
    2 su bardağı süt
    Eğer varsa 1 yemek kaşığı muz likörü

Yemeğin Tarifi
    Buzdolabında daha önce soğutulmuş olan sıvı kaymaklı dondurma karışımının tamamını derin bir kaba boşaltın. Karışımı el mikserinin en yüksek devriyle 5 dakika boyunca havalandırarak çırpın. Yaklaşık iki misli civarında kabaran kaymaklı dondurma karışımının içine sütü, dilimlenmiş muzları ve varsa 1 yemek kaşığı muz likörünü de ilave edin. Tekrar mikserle çırparak, muzları püre haline getirin. Böylece ayran kıvamında, bol köpüklü Muzlu Milk Shake?iniz hazır olacaktır.

Servis ve Süsleme Önerisi:
    Özellikle ayaklı kokteyl bardaklarına paylaştıracağınız Muzlu Milk Shake'inizin üzerine çikolata rendesi serpiştirerek servis yapabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: eDDiè

Muzlu Milkshake yapılışı:

Malzemeler:
    2-3 adet muz
    1 kutu sıvı kaymaklı dondurma
    2 su bardağı süt
    Eğer varsa 1 yemek kaşığı muz likörü

Yemeğin Tarifi
    Buzdolabında daha önce soğutulmuş olan sıvı kaymaklı dondurma karışımının tamamını derin bir kaba boşaltın. Karışımı el mikserinin en yüksek devriyle 5 dakika boyunca havalandırarak çırpın. Yaklaşık iki misli civarında kabaran kaymaklı dondurma karışımının içine sütü, dilimlenmiş muzları ve varsa 1 yemek kaşığı muz likörünü de ilave edin. Tekrar mikserle çırparak, muzları püre haline getirin. Böylece ayran kıvamında, bol köpüklü Muzlu Milk Shake?iniz hazır olacaktır.

Servis ve Süsleme Önerisi:
    Özellikle ayaklı kokteyl bardaklarına paylaştıracağınız Muzlu Milk Shake'inizin üzerine çikolata rendesi serpiştirerek servis yapabilirsiniz.

Dr.Oetkerin Milkshake Yapım Tarifi Arkada Yazıyor...
    Oldukça Kolay 2dakkada yaparsın...
    Muzluyu Tavsiye Ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: b1gRepublic

Dr.Oetkerin Milkshake Yapım Tarifi Arkada Yazıyor...
    Oldukça Kolay 2dakkada yaparsın...
    Muzluyu Tavsiye Ederim

Alıntıları Göster
    doktor ötkerinki mi soruyorsun

evde kavanoz yokmu kavanoz? hani paşabahçe olanlardan.. koy ona süt 4/3 ü kadar.. üzerine dök tozu. çalkala babacım süt soğuk olacak dememe gerek yok galiba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Free Bird

doktor ötkerinki mi soruyorsun

evde kavanoz yokmu kavanoz? hani paşabahçe olanlardan.. koy ona süt 4/3 ü kadar.. üzerine dök tozu. çalkala babacım süt soğuk olacak dememe gerek yok galiba?

Alıntıları Göster
    onların sütleri farklı dostum bildiğin süt gibi değil biraz daha koyu ve şekerli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toyota SUPRA -- 7 Haziran 2008; 17:31:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Toyota SUPRA

onların sütleri farklı dostum bildiğin süt gibi değil biraz daha koyu ve şekerli

Alıntıları Göster
    Kimyasalmış onların ki forumdan bi arkadaş söylemişti yere düşen hamburger etini falan alıp koyuyorlarmış adam burnunu karıştırır dondurmaya yapıştırır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saahin

quote:

Orijinalden alıntı: MuTLu.

Kimyasalmış onların ki forumdan bi arkadaş söylemişti yere düşen hamburger etini falan alıp koyuyorlarmış adam burnunu karıştırır dondurmaya yapıştırır..

Dostum nerenden sıktın ?

Sence 2 yil aradan sonra sana cevap verir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cwr

quote:

Orijinalden alıntı: Saahin

quote:

Dostum nerenden sıktın ?

Sence 2 yil aradan sonra sana cevap verir mi ?

Alıntıları Göster

• Ben hazır alıp içiyom.Hatta bugün aldım 3 tane.Tadı güzel.Bazı arkadaşların verdiği tariflere dikkat ettim.Suan dondurma yiyemiyorum.Ama yaz tatilinde hergün yapacam milkshake.Siz hazırlarını beğenmiyorsanız elde yapılmısı nasıl tatlıdırki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4CA9918C6

Ben hazır alıp içiyom.Hatta bugün aldım 3 tane.Tadı güzel.Bazı arkadaşların verdiği tariflere dikkat ettim.Suan dondurma yiyemiyorum.Ama yaz tatilinde hergün yapacam milkshake.Siz hazırlarını beğenmiyorsanız elde yapılmısı nasıl tatlıdırki...
    Hort.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CroxLine

Hort.

Alıntıları Göster
    Hort iyi olmuş ya, yaparım ben bunu evde

Eyvallah hortçu kardeş
  • quote:

Orijinalden alıntı: ToffieBoi

Eyvallah hortçu kardeş

• quote:

Orijinalden alıntı: CroxLine

quote:

Orijinalden alıntı: ToffieBoi

Eyvallah hortçu kardeş

Alıntıları Göster
    Yukarı, maksat işe yarasın.

Ben de yaptım ama şeker eklemedim. Sadece süt ve muz. Şeker eklense iyi olur, muz şeker içerikli meyve dedim ama yanlış teori. O kadar da fazla değil şeker oranı.

• Hazır posettekini alıyorum kavanoza döküyorum. Sütü az koyarım ki koyu olsun.(zevk. Meselesi) bileğine kuvvet çalkala. Abartmıyorum 1 parmak kalınlığı köpük olur. Blender ile de yaptim, tavsiye etmem onu.
  • bi konu 3 4 defa hortlarmı hacı ya adam 2008 de bişey yazmış diğeri 2011 de alıntı yapıp cevap yetiştircem die uğraşıyor
  • quote:

Ben de yaptım ama şeker eklemedim. Sadece süt ve muz. Şeker eklense iyi olur, muz şeker içerikli meyve dedim ama yanlış teori. O kadar da fazla değil şeker oranı.

Adan yillarini milkshake'e adamis beyler.
  • bulunuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: schweppes*

quote:

Adan yillarini milkshake'e adamis beyler.

Pis pis midem bulandı şimdi yav. 500 ml süt içtim bir de.

• Afiyet olsun hocam , gaz yapar dikkat et.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.