Şimdi Ara

Evde Bench yok nasıl göğüs çalışacağım? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
2
Favori
43.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Sarfhan

Yükseklik 50 cm(kendi diz kapağına göre değişebilir ama 50cm ideali), en 35 cm(omuz ölçülerine göre +-5 cm tolerans), boy 120cm. L demir profilden yaptır ki içine döşemeli sunta koydurabilesin. Demirciye götürürken kendim paintten resimde çizmiştim bulursam upload edeyim onuda.

onu bulursan ve ölçüleri üzerine yazarsan daha iyi olur. :)
  • bir spor çantasının yada valizin içini ansiklopedi ile doldur üstünede minder koy yap. neden olmasın :)
  • Yukarıda arkadaşın biri, ''şınavdan pek bir şey bekleme'' yazmış. Arkadaşlar ciddi ciddi soruyorum bu spor nereye gidiyor? Nasıl şınavdan bir şey bekleme ya? Yıllardır salonda çalışırdım artık bıraktım sokakta vücut geliştirmeye başladım şınav, benche göre çok daha işlevsel bir hareket. Şınav çekerken çok daha fazla kasın aktive oluyor, ağırlığı arttırmak istiyorsan hayal gücünü kullanırsın bu kadar basit her şey kasların şişmesi değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tarık-16 -- 16 Aralık 2016; 5:38:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarık-16

Yukarıda arkadaşın biri, ''şınavdan pek bir şey bekleme'' yazmış. Arkadaşlar ciddi ciddi soruyorum bu spor nereye gidiyor? Nasıl şınavdan bir şey bekleme ya? Yıllardır salonda çalışırdım artık bıraktım sokakta vücut geliştirmeye başladım şınav, benche göre çok daha işlevsel bir hareket. Şınav çekerken çok daha fazla kasın aktive oluyor, ağırlığı arttırmak istiyorsan hayal gücünü kullanırsın bu kadar basit her şey kasların şişmesi değil.

ben de sırtıma 20 kg'lık plaka alarak şınav çekiyorum ve hayatım boyunca yaptığım en iyi göğüs egzersizi diyebilirim. ayrıca şınav mükemmel de bir core yani karın egzersizidir. ek olarak omuz sağlığı için bench pressten binlerce kez iyidir çünkü kürek kemiklerinin doğal bir şekilde hareket etmesini engellemez.

şınavdan pek bir şey beklemeyin diyen arkadaş o iletiyi yazdıktan birkaç ay sonra sporu bırakmıştır zaten muhtemelen. salla gitsin.
  • kivancokten4099 K kullanıcısına yanıt
    Dediğin gibi ekstra ağırlıkla çekilen şınav oldukça etkili olur. Sadece vücut ağırlığıyla antrenman yapıp, iyi beslenmeyle beraber fit bir vücuda sahip olanlar var.
  • Ben sandalye ile tabureyi birleştirip üzerine yatıyorum. Bu şekilde 2 tane dambıl ile bench press yapıyorum.
  • Arkadaşlar konu güncel değil ama yinede yazmak istedim , 60*120 sert strafor levha bu işi çözüyor 2 cm kalınlıkta aldım hemde çok ekonomik olarak , yapı marketlerden ya da mahalleden ben 4 adet aldım dikine ikiye böldüm toplam yükseklik 16 cm en 30 cm boy 120 oldu üst üste koyunca . Siz tabi yüksekliği standart boyu olan 45 cm yapabilirsiniz ben 16 cm yaptım o kadar elde yoktu malzeme ,ya tam 45 cm yapın ya da 16 ara ölçüler beli kasıyor boşluk oluşuyor sakatlık riski olabilir . Üzerine ince sünger ve naylon ve koli bandı ile kaplayınca çok hafif ve güzel oldu inanın, suntayla falan uğraşmayın derim . Ayrıca kafanıza göre kumaştan veya suni deriden kılıfta diktirebilirsiniz. Benim buluşum nette yok hiç bir yerde :)

Evde Bench yok nasıl göğüs çalışacağım?

Üzerinede ince sünger

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soiseven -- 30 Eylül 2022; 16:27:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar konu güncel değil ama yinede yazmak istedim , 60*120 sert strafor levha bu işi çözüyor 2 cm kalınlıkta aldım hemde çok ekonomik olarak , yapı marketlerden ya da mahalleden ben 4 adet aldım dikine ikiye böldüm toplam yükseklik 16 cm en 30 cm boy 120 oldu üst üste koyunca . Siz tabi yüksekliği standart boyu olan 45 cm yapabilirsiniz ben 16 cm yaptım o kadar elde yoktu malzeme ,ya tam 45 cm yapın ya da 16 ara ölçüler beli kasıyor boşluk oluşuyor sakatlık riski olabilir . Üzerine ince sünger ve naylon ve koli bandı ile kaplayınca çok hafif ve güzel oldu inanın, suntayla falan uğraşmayın derim . Ayrıca kafanıza göre kumaştan veya suni deriden kılıfta diktirebilirsiniz. Benim buluşum nette yok hiç bir yerde :)

Evde Bench yok nasıl göğüs çalışacağım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soiseven -- 30 Eylül 2022; 16:28:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben 2 sandalyenin arasınabir halıyı rulo yapıp barbelli sandalyelere kendım halıya uzanarak yapıyorum çok kulllanışlı tavsiye ederim

• İnanc7777 İ kullanıcısına yanıt

evde 3'lü koltu varsa uzanıp aynı anda 2 kolunla çalışamazsın ama teker teker yapabilirsin.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.