Şimdi Ara

Evde Adsl Hat Nerede

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
12.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yakın zamanda yeni bir eve taşındım. Superonline yalın adsl internetimin nakil işlemini yaptık. Fakat bulunduğum evde adsl hattın tam olarak nereden olduğunu bilemedim. Priz girişlerden her odada var, bu girişleri denememe rağmen bağlantı sağlayamadım. Evde telefon yada internet hattının nerede olduğunu tam olarak nasıl bulabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

• Kutudan gelen bağlantıyı nereye çektirdiniz? Yoksa hepsini denemek zorunda kalabilirsiniz bizim evde 1tane olduğu için :D hiç böyle sorun yaşamamıştım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kutaykty K kullanıcısına yanıt
    Ben hiç bir şey yapmadım. Evde kiracıyım, benden önce öğrenciler kalıyormuş galiba. Aslında salonda bi prizde kablo var, ucu kırık ama, modeme girmiyor. :) Evde telefon hattının nerede olduğunu anlamanın kolay bir yolu var mıdır diye araştırdım fakat sağlıklı bir sonuç bulamadım. Bende elektrikçiye gitmeden önce sizlere bi sorayım dedim.
  • Hocam ucu kırıklığı değiştirip deneyin isterseniz kabloyu değiştirme fırsatınız varmı ordan gelen 2kabloyu tek bi kablo yapın elinizde telefon kablosu var ise

• Tek kablo derken o gelen uçları birleştirin 3lu telefon prizi yoksa uğraşırsınız birazcık en kötü elektrikçi çağırırsınız

• Evde Adsl Hat Nerede

Şöyle bir kablo var, ucunu değiştirebilir miyim ben :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi One Punch -- 2 Temmuz 2017; 11:55:57 >
  • hocam sizin evde fiberoptik inter et var superonline nin sitesine girip bakin bulunduguniz yerde varmi diye o kabloyu sadece ozel cihazina baglayabilirsiniz onun adida gpon terminal

• frk61ylmz F kullanıcısına yanıt
    Nakil işlemi yaparken adresde fiber yok dediler. Çok yakınıma kadar geliyormuş fakat bulunduğunuz yerde yok diye görmekteyiz dediler. Bende iki adet modem bulunmakta, biri de hg255s, bu modem ile fiber bağlantı yapamaz mıyım hocam?
  • Evinizde fiber var siz telefon hatti arıyorsunuz :)
    Ucunu değiştiremezsiniz :)
    O uç, ONT'ye girecek oradanda Routere :)

FTTH sistemin adi.

Elinizdeki modem olmaz.

Turk telekomun mu yoksa superonline nin hatti mi once onu öğrenin.

Siz interneti aktif edemezsiniz kendiniz.

İss kimse gelip ONT ve Router kuracaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 2 Temmuz 2017; 13:21:3 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Sanırım var olan fiber turktelekom'a ait, superonline müşteri hizmetleri bulunduğum konumda olmadığını söyledi. Cayma bedeli ise 200 liraymış :) Bu yüzden adsl ile yola devam edecem. Şu sorunun cevabını halen bulamadım hocam, evimde telefon hattı nerede? Bunu nasıl öğrenebilirim? Elektrikçi de çağırmak istemiyorum, asgari 50tl ister.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ettim.
  • O hat tt ye ait fiber

Tt de fiber varda bakır vermiyor

Sizin evde dsl yok tt nin fiberini kullancaksın

• hazarcep H kullanıcısına yanıt
    Superonline adsl nakil işlemini yaptı, evimde adsl olmadığını nasıl anladınız ki?
  • Turk telekomu'da aradım. Bulunduğum yerde fiber yokmuş, adsl ve hiber altyapı varmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: One Punch

Merhabalar,

Sanırım var olan fiber turktelekom'a ait, superonline müşteri hizmetleri bulunduğum konumda olmadığını söyledi. Cayma bedeli ise 200 liraymış :) Bu yüzden adsl ile yola devam edecem. Şu sorunun cevabını halen bulamadım hocam, evimde telefon hattı nerede? Bunu nasıl öğrenebilirim? Elektrikçi de çağırmak istemiyorum, asgari 50tl ister.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ettim.

Hocam anlatamadim galiba.

Eve kadar fiber var FTTH.

Bu sistemde fiber kablo harici baska birsey olmaz.

Telefon konuşmalarida fiber hat uzerinden yapilir. Router ile sağlanır buda. Dolayisiyla normal hat olmaz.

• Bak bizim evde fiber

O başka bir cihaza geliyor ondan başka. Cihaza oradan ev telefonu kablosuna çıkıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: hazarcep

Bak bizim evde fiber

O başka bir cihaza geliyor ondan başka. Cihaza oradan ev telefonu kablosuna çıkıyor

ONT o cihazin adi.

ONT'den cikan kablo Router'e gelir internet erisimi sağlanır.

Routerin telefon cikisindan da telefon hizmeti alinir.

• Merhabalar,

Turk telekom ve superonline müşteri hizmetleri bulunduğum konumda fiber olmadığını söyledi. Ben ise halen modeme nereden bağlantı yapabileceğimi bilmiyorum, en iyisi elektrikçi çağırmak.

Cevaplarınız için teşekkür ettim.
  • benim evime baglı olan fiber internet ile aynı kablo sendede var büyük ihtimal fiber var diye telefon kablosu cekmemşlerdir sen apartmanda otoruyorsan santral odasına gidip bakabiklirsin hangi operator var dye
  • quote:

Orijinalden alıntı: One Punch

Merhabalar,

Turk telekom ve superonline müşteri hizmetleri bulunduğum konumda fiber olmadığını söyledi. Ben ise halen modeme nereden bağlantı yapabileceğimi bilmiyorum, en iyisi elektrikçi çağırmak.

Cevaplarınız için teşekkür ettim.

Ben mi anlatamadim? Siz mi anlamadiniz?

Daireye kadar fiber döşenmiş bir binada bakir kablo olmaz, dolayisiyla modemi takacak bir yer bulamazsınız.

O fotoğrafını gosterdiginiz kablo fiber kablo.

Yanlış goruyor olamayiz herhalde? :)

O gördüğünüz kablo ONT'ye bağlanacak. ONT'den de cikip Router'e bağlanacak. Fiber bağlantılarda bu sekilde hizmet alinir.

Elektrikçi hiçbir şey yapamaz.

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Galiba ikisi de :)

Her iki servis sağlayıcı da bulunduğunuz konumda fiber yok demekte. Onlar yok diyorsa yapacak bir şey yok. Turk telekom bulunduğunuz konumda adsl + hiper var dedi.

Yani ilk olarak servis sağlayıcısının fiber olduğunu söylemesi gerekiyor ki adsl'den fiber'e geçiş yapayım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.