Şimdi Ara

Evde 40 kg dambıl seti ile spora basladım. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
1.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: gustawa

fullbody dönün hareket sayınız az. alet olmamasından dolayı iki bölge çalışsanız bile tam verimi yani tam yükü bindiremezsiniz kaslara gelişimi durur belli süre sonra. metabolizmanızı hızlandırmanız lazım. 12x3set her hareket için ve her set sonunda 10-15adet şınav öneririm. 45dk da biter tüm hareketler. 1ay civarı böyle devam edin.
    Bu beni çok yorucak ama bugün dediginizi bizzat deneyecegim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • coskunsaglam C kullanıcısına yanıt
    eski ölçüler ve kilon neydi peki?

• quote:

Orijinalden alıntı: senseisai

eski ölçüler ve kilon neydi peki?
    Omuz 40 kol 28.5 cm idi baslamadan önce ilk gün ölçtüm. Kilo da 54 civarıydı

tebrikler güzel gelişim. günlük kaç kalori alıyorsun

• quote:

tebrikler güzel gelişim. günlük kaç kalori alıyorsun
    Valla kalori hesabı yeminle yapmadım. Günlük yediklerimizi yazayım, sabah 3 haslanmis yumurta(gına geldi yumurta yemekden) öglen esnaf oldugum icin ne yedigimiz bellisiz döner lahmacun. Aksamlari tavuk gögsü pesine cayla bebe buskuvisi yatarken de bazen yulaf ezmesi. Protein yada karbonhidrat tozu da alabilirim yeteri kadar alamiyosam.

• beslenmen tam broscience tadında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E19076E5A

beslenmen tam broscience tadında.
    Iyi bisey mi kötü bisey mi bilmiyorum anlamını :)

bu beslenmeye göre güzel gelişim sağlamışsın. beslenmen zayıf kanka

• quote:

bu beslenmeye göre güzel gelişim sağlamışsın. beslenmen zayıf kanka
    Karbonhidrat ve protein tozu önerirsen alabilirim. Bi yola çıktım bari iyi bisey yapayım hocam

hocam en iyi markalardan birini kullandım karbonhidrat tozu olarak (optimum). inanır mısın hiçbir şeye yaramıyor. zaten içince kesiyor seni bu yüzden normalde yediğinden az yiyorsun. aynı kapıya çıkıyor kullanmadığın zamanlar ile. şimdi protein tozu kullanıyorum onu da günlük protein ihtiyacımı tamamlayamadığım için. madem esnafsın imkanın var bas tavuğu köfteyi lahmacunu çatır çatır alırsın proteinlerini. şimdilik geşişiyorsun zaten o yüzden toz falan henüz düşünme. ne zaman ki gelişimin durunca (6 ay ila 1 sene) o zaman düşünürsün supplement kullanımını.

• quote:

hocam en iyi markalardan birini kullandım karbonhidrat tozu olarak (optimum). inanır mısın hiçbir şeye yaramıyor. zaten içince kesiyor seni bu yüzden normalde yediğinden az yiyorsun. aynı kapıya çıkıyor kullanmadığın zamanlar ile. şimdi protein tozu kullanıyorum onu da günlük protein ihtiyacımı tamamlayamadığım için. madem esnafsın imkanın var bas tavuğu köfteyi lahmacunu çatır çatır alırsın proteinlerini. şimdilik geşişiyorsun zaten o yüzden toz falan henüz düşünme. ne zaman ki gelişimin durunca (6 ay ila 1 sene) o zaman düşünürsün supplement kullanımını.
    Anladm hocam. Simdilik boyle devam o zaman

beslenme işini biraz araştır her gün haşlanmuş yumurta, tavuk göğsü ve pirinç yemek zorunda değilsin. cici bebeyi sil gitsin zaten. abur cubur niyetine severek yiyorsan orası başka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E19076E5A -- 18 Şubat 2020; 9:23:5 >
  • Spor salonuna gitmeden evde spor yapma motivasyonunu tebrik ederim öncelikle. öncelikle sabah sadece 3 yumurta mı yiyorsun? tek başına çok yetersiz. yulaf ezmesini sabah kahvaltısına çekmelisin. sabahları 1 kaşık zeytinyağı içmelisin sağlıklı yağ açısından. ayrıca kaç kilo olduğunu yazmamışsın o yüzden çok fazla yardımcı olamam. ve evde yaptığın spor ile salondaki yaptığın spor arasında dağlar kadar fark var bunu da unutma. idman programın da çok yetersiz ayrıca. beklentini yüksek tutma imkanın varsa spor salonuna yazıl. ama 6 ayda yine de gözle görülür değişim elde edersin. pes etme hemen 1-2 ay gelişim görmeyince. Unutma bu spor devamlılık sporudur. Başarılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ryanterry

Spor salonuna gitmeden evde spor yapma motivasyonunu tebrik ederim öncelikle. öncelikle sabah sadece 3 yumurta mı yiyorsun? tek başına çok yetersiz. yulaf ezmesini sabah kahvaltısına çekmelisin. sabahları 1 kaşık zeytinyağı içmelisin sağlıklı yağ açısından. ayrıca kaç kilo olduğunu yazmamışsın o yüzden çok fazla yardımcı olamam. ve evde yaptığın spor ile salondaki yaptığın spor arasında dağlar kadar fark var bunu da unutma. idman programın da çok yetersiz ayrıca. beklentini yüksek tutma imkanın varsa spor salonuna yazıl. ama 6 ayda yine de gözle görülür değişim elde edersin. pes etme hemen 1-2 ay gelişim görmeyince. Unutma bu spor devamlılık sporudur. Başarılar
    öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. sabahları yumurta dısında zeytin bi kaç çeşit peynir bal vs onları da tüketiyorum. yulaf ezmesini yogurt ile yiyorum o zaman sabahları tüketeyim. şuan boy 166 kilo 58.54düm 4 kilo almışım 2 ayda 58 olmuşum. ben yapabildiğimin en iyisini yapmak istiyorum eldeki limitlerle. uygun program, uygun beslenme (karbonhidrat ve protein tozu vs ne gerekiyosa. bu arada 2 ayı tamamladım. mesela dün set aralarında ilk iki harekette set arası 10ar şınav, diğer iki harekette kollarımda derman kalmadığı için her set arası 5er şınav da çektim. ne yaparsam fayda dedim yani. evim iki katlı olduğu için üst katta rahat rahat yapıyorum. program değişikli gerekiyorsa onu da yaparım. amacım izbandut gibi şişmek değil. az omuz biraz göğüs azcık da kollar çıksın fit olsu vucudum. çünkü ev ortamında çalışıyorum yapabilceğim hareketler belli imkanlar belli. teşekkür ederim şimdiden fikirlerin için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E19076E5A

beslenme işini biraz araştır her gün haşlanmuş yumurta, tavuk göğsü ve pirinç yemek zorunda değilsin. cici bebeyi sil gitsin zaten. abur cubur niyetine severek yiyorsan orası başka.
    beslenme işini nasıl halledicem bilmiyorum. 2 aydır böyle takılıyorum fikirleriniz varsa paylasırsanız sevinirim
  • bence de full body yap. stronglifts 5x5 ile başlayabilirsin. ancak evde yapacaksan 6.000 TL gibi bi rakam tutar spor aletleri. olimpik bar, olimpik plakalar, sağlam bir bench sehpası ve power rack yeterli. ben 7 yıldır evde yapıyorum sporumu. 2 adet 2 şer kglık dumbell ile başlamıştım. p90, p90x, body beast, focus t25 p90x3 vb. bi çok program yaptım. ama en iyisi full body imiş onu anladım. şu an stronglifts 5x5 yapıyorum. rakamlarım;

squat 130,00 kg
    overhead press 51,00 kg
    deadlift 120,00 kg
    bench press 72,50 kg
    barbell row 72,50 kg

oldu. spor geçmişim olmasına rağmen deadlift hariç hepsine 20 kg ile başladım.

her antremanda 2,50 kg ağırlık arttırıyorum. deadlift te her antreman 5,00 kg arttırıyorum. zaten uygulaması var o her antreman arttırman gereken ağırlığı söylüyor.
    beslenme için de fatsecret uygulamasını indirdim. kilom 90 ve 180 gr civarı protein alıyorum. uygulamaya yediğin şeyleri girince sana yağ, protein, karbonhidrat vs. değerlerini veriyor.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.