Şimdi Ara

Evde 2 adet ip kamera kullanamıyorum...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Foscam marka ip kameram vardı ve salonu ev dıından gerekli ios uygulamaları ile rahatça izliyordum, şimdi ufaklığın odasına koydum 1 tane daha ama bu sefer uyuz bir sorunla karşı karşıyayım. Foscama dyndns adresinden bir hesap açmıştım ve onun üzerinden sabit ip olmasada bağlanıyordum , ama başka bir dns aldığım halde (dyndns den) aynı anda iki kamerayada bağlanamıyorum, dyndns sitesi sanırım ip adresi aynı olduğu için sadece bir tanesine izin veriyor, yani karıştırmadan anlatmaya çalışırsam yeni gelen kameraya ne kadar dyndns atasamda birini kapatmazsam diğerine bağlanmıyor, benim merak ettiğim ev veya is yerinde 3-4 kamera aynı anda bağlı olupda cep telefonundan kontrol eden arkadaşlar bunu nasıl gerçekleştiriyor? Ev bilgisayarından 2 sinede girebiliyorum sorun yok ama iphone4s üzerinden sadece bir tanesi aktif olmak zorunda kalıyor.. :(

• Kamera ayarlarına girin...
    İlk kameranın portu atıyorum 80 ise ikinci kameranın portunu 81 yapın...
    Örnek kamera1 192.168.130:80 olsun
    kamera2 192.168.131:81 olsun

(Bu arada ip kameralara atadığınız portları modemden açın)

İşlemi yaptıktan sonra ddns adresinisinizin sonuna iki nokta koyup port numaranızı yazın...

örnek;www.ipkameram.com:80 yadawww.ipkameram.com:81 gibi

ayrıca 2 farklı dns hesabı açmanıza gerek yok zaten ddns serverınız aynı ip üzerinden kullandığınızı farkettiği anda hesaplarınızın ikisinide kapatacaktır.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dickinson -- 2 Nisan 2012; 3:53:55 >

• Arkadaşım Allah razı olsun, gece kaç saat uğraştım yapamamıştım şimdi dediklerini yapınca yani port değiştirme olayı işlem tamam.Tekrar sağolasın :)
  • Sizden de Allah razı olsun. Yardımcı olabildiğime sevindim. Güle güle kullanın kameralarınızı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.