Şimdi Ara

Eurovision 2015 Vienna - Ana Konu - Kazanan: İsveç (77. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.563
Cevap
3
Favori
19.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zorradam

quote:

Orijinalden alıntı: Mollyket

quote:

quote:

çeviriyi yapan kör olmuştur büyük ihtimalle

Ne anlamda

şarkının sözleri dam üstünde saksağan vur beline kazmayı çeviriye değer bir parça değil tabi benim görüşüm konuda da yazmıştım türkçesini komik çalıntı melodinin üstüne kahramanız hadi böcekler dünyayı gezelim falan yazarak adam oyu götürdü pardon juriyi götürdü dicektim sonuçta juri birincisi bir kardeşimiz kendisi

Kanalın ismi şimdi dikkatimi çekti. Bütün şarkıları çeviriyor galiba. Şu anda bütün şarkılar yok ama.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ne anlamda

şarkının sözleri dam üstünde saksağan vur beline kazmayı çeviriye değer bir parça değil tabi benim görüşüm konuda da yazmıştım türkçesini komik çalıntı melodinin üstüne kahramanız hadi böcekler dünyayı gezelim falan yazarak adam oyu götürdü pardon juriyi götürdü dicektim sonuçta juri birincisi bir kardeşimiz kendisi

Kanalın ismi şimdi dikkatimi çekti. Bütün şarkıları çeviriyor galiba. Şu anda bütün şarkılar yok ama.

bakmadım ben çeviri kalitesi nasıl diye ama %90 leş oluyor çeviriler kelime kelime şarkı çevirisi yapılıyor kelime korunmaz çeviride önemli olan duygu korumaktır yarın bir gün profesyonel çeviri için desteğe ihtiyaç olduğunda sorarlar duygu katalım mı yoksa direk mi çevirelim diye duygu katılmış istersen çeviri fiyatı artar

edit:

beni bilen bilir pek beğenmeyen eleştiren ekşicilerdenim bende ama bu çeviri güzel olmuş çevireni kutlarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zorradam -- 24 Mayıs 2015; 19:11:51 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Caner-Medley

İki şeye dikkat ettim girilen videolarda. Building Bridges te Türk vatandasi kagida biz kardesiz yazip uçak yapti ve bu uçak Ermenistana gitti cok hosuma gitti bu benim . İkincisi ise butun birincileri gecmisten günümüze gosterirken Sertab Ereneri atladi bu yakismadi bence . Sonucta bizde uzun suredir bu yarismada variz. 1. Olan sarkimizim gosterilmemesi hos olmadi.

Bu ikisi benim de dikkatimi çekti. O Ermenistan - Türkiye mesajı gerçekten anlamlıydı. Ben de çok beğendim. Kazananları sırayla gösterirken Estonya'dan sonra Sertab Erener'i görmeye çok hazırlamıştım kendimi, direkt Ruslana'ya geçtiler. Hayal kırıklığı oldu. Hele ki 2003 yılındaki oylama, en heyecanlı olanıydı. Son oy duyrulana kadar Belçika 1.liği götürüyordu ki, oylamanın bitimine saniyeler kala biz kazandık.

O Türkiye - Ermenistan uçak yollama olayının videosu var mı acaba ? Dün buralara yorum atarken kaçırmışım o kısmı.

• Tekrar söylüyorum Estonya'ya yazık oldu

4.sırada çıkmaları zaten dezavantajdı buna rağmen halk oylamasında iyi bir puan elde etmişlerdi. Fakat jüriler iyice aşağı taşıdı sıralamalarını. Jürinin puanlamaya bu kadar etkisi olmamalı diye düşünüyorum. İstediklerini 1.yapmışlar resmen
  • JamesKırkRobertLars kullanıcısına yanıt
    19.20'den itibaren

• SayisalMan kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Hoş olmuş gerçekten. Ama İngilizce yazsa daha iyi olurdu sanki böyle bir tek biz anladık
  • şarkı berbat
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ne anlamda

bakmadım ben çeviri kalitesi nasıl diye ama %90 leş oluyor çeviriler kelime kelime şarkı çevirisi yapılıyor kelime korunmaz çeviride önemli olan duygu korumaktır yarın bir gün profesyonel çeviri için desteğe ihtiyaç olduğunda sorarlar duygu katalım mı yoksa direk mi çevirelim diye duygu katılmış istersen çeviri fiyatı artar

edit:

beni bilen bilir pek beğenmeyen eleştiren ekşicilerdenim bende ama bu çeviri güzel olmuş çevireni kutlarım

İlk kez dinlediğim andan beri favorim şarkımdı.

Yarım yamalak anlıyordum ama böyle izleyince 10 kat daha fazla sevdim.

Asla unutmayacağım bu şarkıyı ve uzun yıllar dinleyeceğim.

Hero'yu bir kez bile dinlemem.

• Conchita firestorm şarkısınıda güzel söyledi ha canlı performansı baya iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RadioheadTR kullanıcısına yanıt
    Bende sana gelip iğrenç gta 5i neden oynuyorsunuz desem olurmu insanlara saygınız neden yok sizin

• Isvec favorıydı zaten,.. kareografı cok guzeldı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • @RadioheadTR Standardını tutturmuş ve geniş bir yelpazede zaman zaman ucubeleşse bile çok çeşitli tınılar sunabilen gayet elit bir yarışma...

Ben hijyenik olarak seyrederim de başkasını bilemem :/

Edit: RadioheadTR sorusunu silmiş, neden izliyorsunuz diye sormuştu da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubytube -- 24 Mayıs 2015; 21:38:05 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • zorradam kullanıcısına yanıt
    La isveç gerçek birincisi işte, rusya hayali birinci falan olur olsa olsa. Yarışma bitmiş sen hala gerçek diyosun. Bir garipsiniz yahu:D

• quote:

Orijinalden alıntı: ovamaltine

La isveç gerçek birincisi işte, rusya hayali birinci falan olur olsa olsa. Yarışma bitmiş sen hala gerçek diyosun. Bir garipsiniz yahu:D

tamam hadi yarışma bitmiş daha ne upluyon
  • quote:

Orijinalden alıntı: theGodDelusion

Bende sana gelip iğrenç gta 5i neden oynuyorsunuz desem olurmu insanlara saygınız neden yok sizin

Hocam sen ve senin gibi izleyicilere saygım sonsuz fakat puanlandırma sistemini politik görüşler etkiliyor ve üstüne şarkılar cidden berbat. Hele ermenistanın şarkısı. Kendi ülkelerinin eğitim bakanlığının yayınladığı ilkokul tarih kitabını ve bir kaç salak aşk şiiri okuyup yazmışlar sözleri resmen

• quote:

Orijinalden alıntı: RadioheadTR

quote:

Orijinalden alıntı: theGodDelusion

Hocam sen ve senin gibi izleyicilere saygım sonsuz fakat puanlandırma sistemini politik görüşler etkiliyor ve üstüne şarkılar cidden berbat. Hele ermenistanın şarkısı. Kendi ülkelerinin eğitim bakanlığının yayınladığı ilkokul tarih kitabını ve bir kaç salak aşk şiiri okuyup yazmışlar sözleri resmen

Öyle hocam ama benim oldum olası böyle bir çok ulusun bir arada yapığı şeylere merakım var bu yüzden uluslararası programlar bana hep zevk verir politika olduğu su götürmez bunu kesinlikle kabul etmek lazım... Ama ben 2004 ten beri hep izlerim aile geleneği bizde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lykke.. -- 24 Mayıs 2015; 22:00:13 >

• Bu seneden kalıp uzun yıllar dinlenecek parçalar bence söyle
    1. Estonya
    2. Rusya
    3. Avusturalya
    4. Arnavutluk
    5. Macaristan

Dünya Letonya da bizim goremedıgımız ne gördü acaba

• Eğer jüri oyları olmasaysı İtalya 366 puanla 1. Rusya ise 286 puanla 2.ydi
    Kesinlikle en başından beridir favorim İtalya'ydı. İsveç ve Rusyanın şarkısı tamam iyi güzeldi de aartılacak iyi bir yanı yoktu. İsveç bu yıl zaten resmen çakma David Guetta yollamış..
    Aynı şekilde bana göre Norveç, Estonya, Gürcistan ve Letonya da Manz'ın Lovers On The Sun'ından pardon Heroes'undan daha iyi bi sonuç elde etmeliydi.
    Aynı zamanda sunucular, bağlantı vs ölü gibiydi yarışmayı bu yıl beğenemedim ama şarkılar çok güzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thexgallagher -- 6 Haziran 2015; 0:20:43 >
  • Almanya'nın black smoke şarkısı çok güzel.Nasıl 0 puan alıyor akıl karı değil.
  • Türkiye neden katılmadı ve katılmayacak?

• 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.