Şimdi Ara

ESP8266 Help.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selamlar ben çok merak saldım ve 1 tane FDTI232r ve 1 tanede esp8266 aldım.
    esp01 sanırım (siyah) birsürü tonla yeni şeylerle karşılaştım gitfthubu öğrendim ama orası orman gibi. birsürü flash attım.kimi flashlardan sonra usb com3 görmüyor.kimi hiç teki vermiyor putty ile haberleşemiyor. Esplorer mi ne onu buldum .Esplorer ile hazır kodları lua.init deki dosyaları sed to esp tıklıyaınca her satırın altın eror diyor esp'ye yazılım atamıyorum.amacım 2 adet led yada röle kumanda etmek.

not:aygıt yöneticisinden sürekli com gidip geliyor bağzı firmwareler sıkıntılı galiba
    ikinci resimde ki gibi oluyor.

hangi firware yükleyim. şu anki hali putty ile haberleşemiyor fakat Esplorer de at komutları cevap veriyor ssid leri görüyor. bağlanıyor. ama kod atamıyorum.bir de i espnin içindeki ip nasıl değişir bendeki esp ye wifiden bağlanınca ip si .192.168.4.1 den başıyor.
     ESP8266 Help.

ESP8266 Help.

• Merhaba,

Daha önce bende bir iki deneme yaptım ESP ile. Lua script yazabilmen için ESP8266'ya NodeMCU firmware yüklemen gerekli. Firmware'i ESP Flasher tool'u ile atabilirsin.

init.lua da Wifi'ye bağlanınca DHCP'den IP aldığından IP adresiniz değişebilir ama aşağıdaki kod ile static IP set edebilirsiniz. Ben daha önce denedim çalıştı.

cfg={
    ip = "192.168.2.111",
    netmask = "255.255.255.0",
    gateway = "192.168.2.1"
    }
    wifi.sta.setip(cfg)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.