Şimdi Ara

eski sisteme yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar elimde baya eki bir sistem var
    işlemci *amd athlon 64*2 dulcore 5600 mmx
    sistem modeli *m68m s2p
    bellek 894mb
    yardımınızı istediğim konu:sistem eski olduğu için sürekli kasıyor ve adamı sinir ediyor
    anakartta iki adet 512mb 533mhz rem var gıgabyte nin sitesinde 8gb a kadar bellek desteği ve1066/800/667/533 rem desteği yazıyor
    ben buna rem takviyessi yaparsam 2*2 1066 gibi sistem rahatlar mı? yada başka bişey
    amacım siyah beyaz tv den hd görüntü almak değil elimdeki sistem demeye dilim varmıyor aleti yeni bilgisayar alanakadar en rahat biçimde kullanmak oyun sıkıntı değil konsolum var programlarlada fazla işim olmaz sadece erken açılsın işnternete ilk girerken hızlı olsun yeter
    bu konuyu okuyan çoğu kişi kasayı kaldır at diyecektir ama neyapalım şuanda buna muhtacım
    yardım edeceklere teşekkür

• 1 gb ramle kasar tabiki .yani 2x512 mb ram ile.
    sen onu 2x1 gb yapsan bile farkeder,
    işletim sistemini 32 bit kurarsan 2 gb işi götürür. 64 bit kurarsan 4 gb yapman gerekir.

ramleri 1066 falan düşünmene gerek yok. 667mhz ,800 mhz kafi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin abi 52

1 gb ramle kasar tabiki .yani 2x512 mb ram ile.
    sen onu 2x1 gb yapsan bile farkeder,
    işletim sistemini 32 bit kurarsan 2 gb işi götürür. 64 bit kurarsan 4 gb yapman gerekir.

ramleri 1066 falan düşünmene gerek yok. 667mhz ,800 mhz kafi.

cevap için teşekkürler Sistemde xp kurulu vindows7 kurarsam zorlanır mı ki hic deneyimim yok artık öğrencez. remleri ikinci el bölümünden almayı düşünüyom (2*2 veya 4*4) 800 yada 1066 aralarında ne gibi fark var? inan bana acemiyim ve burdaki tavsiyelere göre işlem yapcam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: lazseyfo

arkadaşlar elimde baya eki bir sistem var
    sistem modeli *m68m s2p
    bellek 894mb
    yardımınızı istediğim konu:sistem eski olduğu için sürekli kasıyor ve adamı sinir ediyor
    anakartta iki adet 512mb 533mhz rem var gıgabyte nin sitesinde 8gb a kadar bellek desteği ve1066/800/667/533 rem desteği yazıyor
    ben buna rem takviyessi yaparsam 2*2 1066 gibi sistem rahatlar mı? yada başka bişey
    amacım siyah beyaz tv den hd görüntü almak değil elimdeki sistem demeye dilim varmıyor aleti yeni bilgisayar alanakadar en rahat biçimde kullanmak oyun sıkıntı değil konsolum var programlarlada fazla işim olmaz sadece erken açılsın işnternete ilk girerken hızlı olsun yeter
    bu konuyu okuyan çoğu kişi kasayı kaldır at diyecektir ama neyapalım şuanda buna muhtacım

sanırım onboard ekran kartlı bir anakarttı.
    bence şöyle yap 2x2 ram(800mhz daha uyumlu olur) +pcı express 128mb(sıradan bişi olsa kafidir) falan bir ekran kartı takarsan cidden bayağı fark hissedersin.

• quote:

Orijinalden alıntı: esperer

quote:

sistem modeli *m68m s2p
    bellek 894mb

bence şöyle yap 2x2 ram(800mhz daha uyumlu olur) +pcı express 128mb(sıradan bişi olsa kafidir) falan bir ekran kartı takarsan cidden bayağı fark hissedersin.

ekran kartı için tavsiye edelirmisin ikinci elde olur linkde verirsen sevinirim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: esperer

quote:

sistem modeli *m68m s2p
    bellek 894mb

ekran kartı için tavsiye edelirmisin ikinci elde olur linkde verirsen sevinirim

tavsiyeye gerek yok amacımız ramlerin tek başına asıl görevlerini yerine getirmeleri sağlamak.
    pcı express herhangi bi ekran kartı olur.25-50tl arası bulabilirsin

• kardeş çok karamsarsın sistemin o kadar da kötü değil benim işlemcim amd 64 x2 5200 hala çatır çatır çalışıyor ve oyunda oynuyorum pes 2013 1920*1080 de vs...

4 gb 800 lük ram
    2. el bir 4850 alırsan ama powerın kaç W?
    eğer power 500W altındaysa muhtemelen öyledir 8600gt ayarında bi kart alabilirsin pes i falan düşük ayarlarda oynarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teomanist

kardeş çok karamsarsın sistemin o kadar da kötü değil benim işlemcim amd 64 x2 5200 hala çatır çatır çalışıyor ve oyunda oynuyorum pes 2013 1920*1080 de vs...

4 gb 800 lük ram
    2. el bir 4850 alırsan ama powerın kaç W?
    eğer power 500W altındaysa muhtemelen öyledir 8600gt ayarında bi kart alabilirsin pes i falan düşük ayarlarda oynarsın.

dostum karamsarlığım acemiliğimdendir yazdığız herşeyi google aratıp anlamaya çalışıyorum power kaç wat haberim yok ama öğreniriz 4850 dediğin ekran kartı sanırım ama çeşitli modelleri var yazdığiniz önerileri daha anlaşılır (tabi benden başka herkes anlıyordur)şekilde yazarsanız sevinirim örneğin; şu marka rem,şu marka ekran kartı bul tak dahada soru sorma desenizde makbule geçer ama muhtemelen ben yine bişey sorcam
    şimdi diyeceksizki yıl olmuş 2013 madem bi .oktan anlamıyon ne diye konu açıp milleti uğraştırıyon ama sardım bi kere idare etceksiniz artık

• hiç problem değil kardeşim forumun amacı bu zaten bilgi paylaşımı.sen soracaksın bilen arkadaşlar yardımcı olacak.

ilk mesajda gözümden kaçmış pc de oyun oynamıyorsan ekran kartı almana gerek yok.

2*2gb ram alsan 4gb ram baya bi rahatlatır sistemi bu ramden alabilirsin GSKILL 2GB Value DDR2 800Mhz CL5

bu ramleride hafta sonu indirimiyle alabilirsin vatandan
  • quote:

Orijinalden alıntı: teomanist

hiç problem değil kardeşim forumun amacı bu zaten bilgi paylaşımı.sen soracaksın bilen arkadaşlar yardımcı olacak.

ilk mesajda gözümden kaçmış pc de oyun oynamıyorsan ekran kartı almana gerek yok.

2*2gb ram alsan 4gb ram baya bi rahatlatır sistemi bu ramden alabilirsin GSKILL 2GB Value DDR2 800Mhz CL5

bu ramleride hafta sonu indirimiyle alabilirsin vatandan

ozaman sorayım arkadaş 4850 ekran kartı tak demiş ve psu 500'ün uzeri olması gerektiği eklemiş benimkisi 350 wat
    sorun şuki ikinci el psu lara baktığımda psu larda tek adet kablo çikişi var ama benim psu da ikiadet var ve ikisinide kullanıyorum monitör tüplü
    2.si bu sistem hangi ekran kartlarını destekler öğrene bileceğim bir yol varmİdır?

• 2 çıkış var dediğin kasanın arkasındaki power çıkışımı ?
    eğer ondan bahsediyorsan yeni psu larda sadece güç girişi oluyor.
    monitör için grup prizden elektrik alabilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.