Şimdi Ara

eski kasa Outlander (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
3
Favori
48.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Merhaba bende 2004 outlander sport alarak araniza katılmış bulunuyorum. Wattsap grubundan bahsetmişsiniz acaba dahil olabilirmiyim bende. Bilgi paylaşımı için gerçekten ihtiyaç olan bir durum.
    Teşekkürler iletişim 05058469686 eklerseniz çok sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cankat_19

Merhaba bende 2004 outlander sport alarak araniza katılmış bulunuyorum. Wattsap grubundan bahsetmişsiniz acaba dahil olabilirmiyim bende. Bilgi paylaşımı için gerçekten ihtiyaç olan bir durum.
    Teşekkürler iletişim 05058469686 eklerseniz çok sevinirim
    Can'ımıza okuyan bi Can abimiz var zaten Neyse... sorun yok biz de 9 canlıyız şimdi ekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carisma70 -- 3 Aralık 2019; 14:1:33 >
  • Geçen şubat ayında aracımı satışa çıkardım sırf başka araç binme deneyimleri için. kısacası Kaşındım bi yandan da alternetif ne alabilirim diye. önceliğim volvo xc70 idi. aracı satacağım fiyatlarda (65 BinTL) xc70 yada temiz başka bir araç bulamadım. her telefon eden olduğunda da nedense aracım satılacak eyvah diye de içimde bi endişe oluştu. volvo xc70 bulurdum ama outlanderdaki otomatik şanzıman sorunsuzluğu yok. ayrıca 4 çeker sistemi de farklı ve benim istediğim sistem değil. Yanlış anlaşılmasın volvonun AWD sistemi kötü değil. kullanım amacı farklı. Volvo AWD "yolda" kar buz olması durumları için düşünülmüş. önden çekiş esaslı gerektiğinde arkaya güç aktaran bir sistem. böyle olması yakıt avantajı sağlaması açısından iyi birşey. Bizim 4WD sistemde 50:50 güç aktarımı var, ön ve arkaya eşit güç dağılımı. mercedes 4Matic gibi (Mercedes deyince akan sular duruyor malum ) Bizim sistemde olumsuz "yol" koşulları yanında "yol dışı" toprak "hafif" arazi de de daha iyi. bu durum tam da benim istediğim şey! bu nedenlerle kaşıntı mı bastırıp Outlander ile devam kararı aldım. Daha evvel volvo kullanmış biri olarak yine "uzun yol volvo konforunu" tercih edebilirim. şimdilik duygusal değil mantıklı olmaya devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carisma70 -- 4 Haziran 2020; 9:28:6 >

• Herkese merhabalar öncelikle 2004 2.0 sport modeli aracim var . Bir kaç gün önce servise gittim şaft masalları,arka sağ salıncak ve aks körükleri değişmesi gerektiği söylendi . Fakat ellerinde parça yok ve orjinalin gelmesi gerektiği söylendi. Kocaeli de bu parçaların sıkıntısini yaşıyorum İstanbul yada yakınlarda tavsiye edeceğiniz bir yer varmıdır. Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Carisma70

Can'ımıza okuyan bi Can abimiz var zaten Neyse... sorun yok biz de 9 canlıyız şimdi ekliyorum

Alıntıları Göster
    Hocam bir WhatsApp grubunuz varsa rica etsem ekleyebilirmisiniz parça ve usta sıkıntısı yaşıyorum teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdarrc -- 1 Mart 2021; 3:33:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Serdarrc

Herkese merhabalar öncelikle 2004 2.0 sport modeli aracim var . Bir kaç gün önce servise gittim şaft masalları,arka sağ salıncak ve aks körükleri değişmesi gerektiği söylendi . Fakat ellerinde parça yok ve orjinalin gelmesi gerektiği söylendi. Kocaeli de bu parçaların sıkıntısini yaşıyorum İstanbul yada yakınlarda tavsiye edeceğiniz bir yer varmıdır. Teşekkürler
    Gruba ekledim.
    isterseniz tel. no bilgisi silebilirsiniz. bu tip talepler için özelden yazmak da mümkün.
    İstanbul Kartalda Fatih Barug usta/FSM Otomotiv var. çok iyi bir insan ve Mitsubishi ustasıdır. ayrıca kendisi de Outlander 1 kasa sahibi şu anda.

• Carisma70 kullanıcısına yanıt

Biz Outlander 1 2.0 atmosferik almayı düşünüyoruz bir kaç sorum olacak:

1) 2.0 atmosferik de Forged mi ve LPG uyumu nasıl?

2)KM olarak ömrü ne kadardır biz büyük ihtimal 240.000km üstü bir şey alıcaz

3)Otomatik şanzımanı tork konvertörlü de olsa markadan markaya sağlamlık değişiyor şanzıman ne gibi sorunlar çıkartıyor?(Biz 2.0 alacaz sanırım onlarda otomatik vites yokmuş)

4)Vergi-muayene durumu nasıl otomobillerle aynı mı?

5)2.0 atmosferik otomatik 1500kg için çok hantal kalıyor mu?0-100'ün 11.4 olması biraz düşündürdü beni.

6) Kronik nasıl sorunlar var?

7) 2 yıl içinde model yükseltmek için satmayı düşünüyoruz satması çok uzun sürer mi?

(edit: soruları 2.4 olan için de cevaplayabilir misiniz vergisi çok değilse onu da tercih edebiliriz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8593F6DCF -- 27 Ekim 2020; 16:12:22 >
  • 1- forget mi bilmiyorum ama Mitsubishî motor sağlamdır. LPG uyumlu.
    2- bakımlı motor 500k rahat dayanır. Fazla olabilir ama asgari km yazdım.
    3- Mitsubishî şanzıman sağlamdır. Outlander olarak otomatik şanzıman arıza şikayet duymadım. Ancak alınca yeni değişim Yoksa mutlaka yağ değişimi yapın. Otomatik vites olarak motul Multi atf. Manuel şanzıman yağı olarak motul 75 90 gear 300 tavsiye ederim.
    4-Vergi otomobil gibi: yıl ve motor hacmine göre.
    5- arkadaşlar memnun. Ancak sürekli 4 çeker araçlar kalkışta önden yada arkadan itişli gibi atılgan değildir.
    6- önemli parçalarında kronik sorunları Yok zamana ve km ye bağlı olarak oksijen sensörü, kam sensör ve cam düğmeleri sorun çıkarabilir. ÖZELLİKLE sağ arka cam düğmesi takılır. Araç alırsanız cam düğmeleri ve motorlarını temizlik bakım yaptırın. Sorun çıkarsa da maliyeti genelde ucuz. Yardımcı oluruz watsap grubu olarak
    7- piyasası hızlı değil ama temizi Hemen satılıyor yeter ki abartı fiyat yazmayın. Mesela ben sattım :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Merhabalar ben de bu aralar bir outlander arayışı içindeyim. 2012 Subaru XV sahibiyim ama biraz nakde ihtiyaç duyduğumuz için aracı satıp daha uygun bi araç almak için outlander a yöneldim. Eşim de manuel kullanamadığı için mecburen 2.4 outlander otomatik bakıyorum. Henüz Subaru XV yi satışa koymadım ama koyacağım bu arada da kafama yatan bi outlander bulurum umarım. Forumda aracını satmak isteyen varsa bilinçli insanların olduğunu düşündüm böyle forumdaki bir satıcıdan araç almak isterim. Takas da düşünebiliriz.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.