Şimdi Ara

Eski Hdd Yeni Bilgisayarda Kullanılır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Eskiden yedekleme amaçlı kullandığım bir WD Caviar Black 1 TB diskim var. Bu diski eski bilgisayarımda sata 2 bağlantısıyla kullanıyordum. Şimdi yeni kurduğum sistemlerde(geçenlerde konusunu açmıştım) kendi kullanacağım makinaya yedekleme amaçlı takmak istiyorum. Harddisk sağlam,testlerini yaptım bad sector vb yok.Merak ettiğim nokta şu:

Bu harddisk sata 3 anakart bağlantısına takılabilir mi? Sata,sata 2 artık yeni anakartlarda yok bildiğim kadarıyla. Yoksa illa yeni bir hdd mi almak gerekir?
    (Harddisk kutusuyla kullanma önerisi vermeyin lütfen,ortalıkta dolaşmasını istemiyorum harddiskin içinde yedekler olacağı ve evde bir adet afacan bulunduğu için)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• WD Caviar Black zaten Sata 3.0 arabirimine sahip.

Sata ve Sata 2 anakartlarda da çalışır ayrıca. Sata ve Sata 2 diskler de Sata 3 anakartlarda çalışır. Hepsi geri uyumludur yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

WD Caviar Black zaten Sata 3.0 arabirimine sahip.

Sata ve Sata 2 anakartlarda da çalışır ayrıca. Sata ve Sata 2 diskler de Sata 3 anakartlarda çalışır. Hepsi geri uyumludur yani.

Hocam çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. Açıkçası emin olamadım çünkü bu Caviar Black herhalde 5-6senedir var bende net hatırlamıyorum aldığım zamanı acaba özellikleri,bağlantı portları vb değişmiş midir diye tereddüt ettim ancak yoğun kullanılmadığı için gayet iyi durumda gözüküyor testlerde. Normal eski anakarta bağlandığı gibi bağlıyorum o zaman? Elimdeki kablolar da bir değişik,kilitli kabloymuş galiba,öncekiler eski meşhur kırmızı sata kablolarıydı

• teyzen nevfik T kullanıcısına yanıt
    Direkt bağlayabilirsin
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Tekrar teşekkürler hocam çok sağol

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.