Şimdi Ara

Escape From Tarkov dolandırıcılar tarafından Steam'de listelendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Escape From Tarkov dolandırıcılar tarafından Steam'de listelendi
    Battlestate Games tarafından geliştirilen ve 2017'de piyasaya sürülen taktiksel birinci şahıs nişancı oyunu Escape From Tarkov, ilginç bir dolandırıcılığa sahne oldu. Günümüzde yalnızca kendi web sitesi üzerinden satışa sunulan yapım, dolandırıcılar tarafından Steam platformunda listelendi.

Bildirilenlere göre dün sabah saatlerinde kullanıcılar, Battlestate Games’ten herhangi bir açıklamada yapılmadan Escape From Tarkov’un Steam’de satışa sunulduğunu fark etti. Bu bağlamda kendi web sitesinde 45 dolar fiyat etiketi ile kullanıcılara sunulan yapım, ülkemizde 382 TL’lik liste fiyatı ile büyük bir gündem yarattı. Ancak bu durum kısa sürdü diyebiliriz.

Ayrıca Bkz.Steam'de Escape from Tarkov dolandırıcılığı! Oyunu Steam'den satın almayın!

Yukarıda da görülebildiği gibi Steam sayfasında yer verilen ekran görüntüleri, oynanış videosu ve tüm bilgiler oyunun orijinal olduğunu gösterse de, listelemenin sahte ortaya çıktı. Bununla birlikte SteamDB'den alınan veriler, dolandırıcılar tarafından 2 boyutlu bir macera oyununun Escape From Tarkov'u taklit etmek için yavaş yavaş değiştirildiğini açığa çıkardı.

Henüz ne Steam ne de Battlestate Games yaşanan olay hakkında yorum yapmadı. Ancak sahte oyun, an itibariyle Steam kütüphanesinden kaldırılmış durumda.

• Hit toplamak.

Anasayfada haber diye verdikleri içeriklerin büyük kısmı hatalarla, yanlışlarla ve tekrarlarla dolu. Yaptıkları o video bile normalde 2-3 dakika sürüp biten bir video ama izleyince sulu sulu şakalar, garip tekrarlar, boş boş muhabbetlerle uzatıp durmuşlar.

Şu siteye yıllarımı verdim ama haber alanının bu kadar çöp, bu kadar uyduruk olduğu bir döneme denk gelmedim.

Sırf google da listelenmek adına boş boş şeyleri paylaşıp duruyorlar.

• Zaten sabah videolu haberini yapmadınız mı bunun tekrar aynı içeriği vermenin ne anlamı var anlamadım?
    https://www.donanimhaber.com/steam-de-escape-from-tarkov-dolandiriciligi--159783

• muhtemelen bunu gören dolandırıcılar devamını getirir.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • mert1907 kullanıcısına yanıt

Hit toplamak.

Anasayfada haber diye verdikleri içeriklerin büyük kısmı hatalarla, yanlışlarla ve tekrarlarla dolu. Yaptıkları o video bile normalde 2-3 dakika sürüp biten bir video ama izleyince sulu sulu şakalar, garip tekrarlar, boş boş muhabbetlerle uzatıp durmuşlar.

Şu siteye yıllarımı verdim ama haber alanının bu kadar çöp, bu kadar uyduruk olduğu bir döneme denk gelmedim.

Sırf google da listelenmek adına boş boş şeyleri paylaşıp duruyorlar.

• 20 yıl, vay be.

• Piêr Dé Sans kullanıcısına yanıt

Hocam bende biliyorum amaçlarının o olduğunu ama kendi kalitelerini gün geçtikçe düşürüyorlar farkında değiller. Piyasa da sadece kendileri var sanıyorlar. Gerçekten şu sitenin geldiği yer içler acısı ruh denen bir şey kalmadı.

• mert1907 kullanıcısına yanıt

Kibir maalesef kötü bir şey. Sitenin üye kalitesi de düşüyor, çalışan kalitesi de.

Vardır hesapları kitapları ama haber okuyacaz diye girip reklam izleyince insanın keyfi kaçıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.