Şimdi Ara

silinsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
1
Favori
8.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meot1 -- 3 Haziran 2020; 8:14:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Erasmus diyince klasik gez toz eglen. Bu sekilde bir yaptirimi olmali ki orayi hakkiyla yapacak kisilerin gitmesi saglanmali. Guzel bir uygulama, anladigim kadariyla %100 basarida isyemiyor, %50 sanrim. Gayet makul bir oran.

Varsa bir hastalik, ailesel vb. mucbir sebep, ispatlariyla okula sunun. Yok ben sallamadim, gezdim, tozdum diyorsaniz zaten haketmissiniz.
    Hibe arapçadan geliyor. Türkçede kelimelerin anlamlarında değişiklik oluyor ancak hibe karşılıksız olacağı gibi ufak bir karşılıkla da olabilir. Bu İslam Hukuku’nda kullanılır. Örnek vereyim:

Bende bir telefon vardı. Iphone 11 mesela. Sana bunu hibe ettim al dedim senin olsun verirken de senden basit bir şey aldım mesela elindeki 20 liralık Faber Castell kalemi de dedim şunu ver hoşuma gitti.

Bunun adı takas değil. Kalemle 7.000 liralık telefon takas edilmez. Bu da hibedir. Ancak karşılıklı hibedir. Hibe kelimesinin böyle bir manası olduğunu akademik eğitim almamış olanlar bilmeyebilir.

Ama zaten hibenin kelime anlamı karşılıksız olması??? Gibi bi tepki veriyorsan sana illa böyle olmadığını anlattım işte.

Şimdi üniversite size 1200 euro yaklaşık 8000 lira veriyor ve 1 dersi bile verseniz bunu sizden geri almayacak. Verdiğiniz 1 dersin ödülü 8000 TL değildir. Bu hala hibedir.

Ancak arkadaşınız bir eğitim programı öğrenci değişim programı olan Erasmus’ta tam anlamıyla %0 başarı göstermiş ve öğrenci olarak yapması gereken minimum sorumluluğu bile yerine getirmemiş.

Bakanlık, üniversite bunu gezmeye göndermedi. O zaman adı Erasmus hibesi değil turizm hibesi olurdu.

Bu tarz bir şeyi savunan yukarıdaki işi yapacak kapasitede birisidir ancak.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meot1 -- 3 Haziran 2020; 8:15:9 >
  • nası ya

• Basarili olmazsan aldigin hibeyi geri odemen gerek

• Nereye gittiniz? Ben de erasmusa gitmek istiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yedi dersin hepsinden nasıl kaldın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Machine Wizard

Basarili olmazsan aldigin hibeyi geri odemen gerek
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meot1 -- 3 Haziran 2020; 8:15:18 >
  • meot1 kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum okulda bunun bilgisini verdiler bize

• güzel kuralmış.
  • adama bak hem parayı yemiş hemde derslerden kalmış bide ödeyemem diyo ahahaha

edit:Şşş tamam artık olm artılamayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EienV -- 21 Şubat 2020; 1:47:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meot1

.

Alıntıları Göster
    Var hocam öyle bir şey.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepsini geri ödemek zorundasın. İstediğin kadar uğraş son kuruşuna kadar ödetecekler.

Edit: Hepsi derken aldığın %80'lik kısım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OmerOnur06 -- 20 Şubat 2020; 1:23:1 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hahaha çok sevindim ye iç gez okula gitme sonra haberim yoktu, iyi ders olmuş imza attığın kağıtları okursun bi dahakine :dDd

• Bu Erasmus için belli bir not seviyesi aramıyorlar mi?

• Mantıklı olanda bu kusura bakmayın da aklınıza dersler gelmiş olsa hibe olayını gitmeden önce sorardın eğer sordun da söylemediyseler okul değil ticarethanedir orası.

• Gezmeye mi gittin oraya 1tane bile veremedin ders? Milletin hakkını yemişsin. yazıklar olsun senin gibi öğrenciye de bu imkani sağlayana

• Sözleşmede yazmıyorsa ödemezsin.birşey yapamazlar. Yazıyorsa ödemek zorundasın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • erasmusa gitmeyi düşünüyordum bu sene iyi olmuş size hocam tabikide ödemeniz lazım
  • Erasmusa gittim önceden dersler erasmusta daha kolaydı yüksek yapmadığın sürece kendi ünilerinden de kolaylaştırıyorlar anlayış gösteriyorlar

yüzde seksenin kalanı başarına göre ancak hibe formu imzaladın onda ne yazıyorsa o hiç ders veremediysen formda o madde var ise ödemek zorundasın

bende gezdim ama tek ders dışındakileri verdim o da başka kampüsteydi diye gitmedim seçilik burs ile gidiyorsun başkaları gidemiyor kendin geziyorsun sonra dönüyorsun hiç ders veremediysen elbet istemekte haklılar
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.