Şimdi Ara

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.409
Cevap
182
Favori
474.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YENİ BİR EPSON YAZICI ALANLARIN DİKKATİNE!..

Yazıcınızı 1 ay içerisinde,

https://www.epson.com.tr/promotions/extended-warranty

adresinden kayıt etmeyi unutmayın. Buradan kayıt yaptığınızda cihazınızın garantisi 3 yıla uzatılıyor.
  • herkese merhaba. bir yazıcı yorumuna arkadaşın biri wifi sayesinde evde olmasakda istediğiniz yerden yazıcıya baskı gönderebiliyorsun yazmış. yani internet üzerinden gönderebiliyormuyuz. bu nasıl oluyor acaba, wifili olan tüm yazıcılarda bu varmı. bunu destekleyen hangi modeller acaba, yada yazıcı açıklamasında ne yazması lazım bunun olması için bilen arkadaş varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erbila -- 7 Aralık 2017; 10:52:39 >
  • erbila E kullanıcısına yanıt
    Epson Connect (iPrint, Email Print), Google Cloud Print gibi özellikleri destekleyen bir yazıcı almalısınız. Yazıcı özelliklerinde "Mobil ve bulut baskı hizmetleri" yazan bölüme bakmalısınız. Mesela L486 ve üst modellerde bu özellik vardır.
    Daha fazla bilgi için,https://www.epson.com.tr/apps-software/epson-connect

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 7 Aralık 2017; 13:29:12 >
  • hocam ben l386 aldım lakin wi-fi bağlayamadım youtube daki videoda aynılarını yapıyorum bağlanmıyor usb den bağladım sorunsuz ama wifi işini çözemedim bi türlü yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat3807

Epson Connect (iPrint, Email Print), Google Cloud Print gibi özellikleri destekleyen bir yazıcı almalısınız. Yazıcı özelliklerinde "Mobil ve bulut baskı hizmetleri" yazan bölüme bakmalısınız. Mesela L486 ve üst modellerde bu özellik vardır.
    Daha fazla bilgi için,https://www.epson.com.tr/apps-software/epson-connect

L386 da bu özellik yok ozaman öylemi?
  • erbila E kullanıcısına yanıt
    Epson connecte kayıt olmanız gerekiyor diye biliyorum.Sizin cihazınıza özel mail adresi tanımlıyor.Ve sayfasında bu adrese herhangi bir belge-fotoğraf vs gönderdiğinizde yazıcınız uzakta bile olsanız direk döker vs yazmış.Bugün sabah denedim; telefonumdaki bir fotoğrafı verilen maile gönderdim ama hala yazıcıdan birşey çıkmadı.Bekliyoruz :D Bir şeyleri eksik yaptım sanırım..
  • RS182 kullanıcısına yanıt
    Ben de mail adresi aldım yazıcıya ama hiç denemedim. Bunun için yazıcı açık duracak sanırım. Ben kapatıyorum işim bitince. Pek işlevsel değil gibi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir tane almak gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: celutska

Ben de mail adresi aldım yazıcıya ama hiç denemedim. Bunun için yazıcı açık duracak sanırım. Ben kapatıyorum işim bitince. Pek işlevsel değil gibi.

Benim yazıcı dükkan açık kaldığı sürece açık,çalışmadığında otomatik uykuya giriyor ama bir evrak-foto vs gönderdiğinizde gene otomatik kendi açılıyor.Attığım mail hala gelmedi cihaza-dökmedi yani..

Birde bazen wifi görüyor bazen görmüyor.Bunun sebebi ne olabilir.Yazıcıdan ayarlarına bakıyorum bağlı görünüyor ama masa üstü bilgisayarda ç.dışı diyor ve aktif yapamıyorum..(Gerçi masa üstü-kasalı bilg.da wifi yok,ethernetle modeme bağlı..) diğeri notebook direk wifi ile bağlantı kuruyor ama dediğim gibi bazen yazıcıyı bulamıyor..Notebookun wifi sürekli açık,açık olmasa internete giremez..

• Merhaba arkdaşlar EpsonL486 almaya niyetliyken ortalama aynı fiyatta bu ürünleride gördüm.

L386-L486-L3050 - L3060- M200

Özelliklerine baktım bir fark göremedim. Bunlar arasındaki fark ne acaba bilen varmı.

(L486 yı ipohone den direk baskı oluyor dediler o yüzden onu almayı düşünmüştüm. )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erbila

Merhaba arkdaşlar EpsonL486 almaya niyetliyken ortalama aynı fiyatta bu ürünleride gördüm.

Özelliklerine baktım bir fark göremedim. Bunlar arasındaki fark ne acaba bilen varmı.

(L486 yı ipohone den direk baskı oluyor dediler o yüzden onu almayı düşünmüştüm. )

Yazıcı özellikleriyle ilgili bir karşılaştırma tablosu hazırlayıp gün içnde burada paylaşacağım.
  • Kullandığım Epson yazıcılara ait en son çıktı sayıları:

EPSON M200 ORİJİNAL TANKLI YAZICI ÇIKTI SAYISI: 77710

EPSON M105W ORİJİNAL TANKLI YAZICI ÇIKTI SAYISI: 55718

EPSON L220 ORİJİNAL TANKLI YAZICI ÇIKTI SAYISI: 70442

EPSON L130 ORİJİNAL TANKLI YAZICI ÇIKTI SAYISI: 25680

NOT: Yazıcıların hiçbiri daha arıza vermedi.
  • quote:

Kullandığım Epson yazıcılara ait en son çıktı sayıları:

hocam ne amacla kullanıyorsunuz yazıcılar ? öğretmenim 3-4 yılda ancak 40 bin seviyesine ulastım :)
  • bende epson L382 tanklı yazıcım var uzun bi süre kullanmadım yazıcıyı ilk başta kırmızı cıkartıyordu bi kaç boş çıktı alıp kafa temizleme işleminden sonra kırmızı mürekkep sorununu halletttim ama suan çıkardıgım örneğin bi resimde beyaz olan kısımlar "sarımtırak" cıkıyor bu sorunu nasıl halledebilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mondschein66

quote:

Kullandığım Epson yazıcılara ait en son çıktı sayıları:

hocam ne amacla kullanıyorsunuz yazıcılar ? öğretmenim 3-4 yılda ancak 40 bin seviyesine ulastım :)

Sadece kendimin değil, bu yıl okuldaki arkadaşların çoğunun çıktılarını da bu cihazlarla alıyoruz. Fotokopiden ziyade çıktı alıyoruz.

• quote:

Merhaba arkdaşlar EpsonL486 almaya niyetliyken ortalama aynı fiyatta bu ürünleride gördüm.

Tabloyu bugün hazırlama fırsatım olmadı, birkaç güne paylaşırım. Sorunuza cevap yazayım bari.

L486'da L386'dan farklı olarak ekranın yanısıra Wi-Fi Direct bağlantı seçeneği ile Apple AirPrint, Google Cloud Print gibi mobil ve bulut baskı hizmetleri mevcut.

L3050, L386 ile aynı teknik özelliklere sahip, tasarım olarak farklı, tanklar yazıcıya tam entegre.

L3060'da L3050'de olmayan Wi-Fi Direct bağlantı seçeneği var.

M200 modeli ise sadece siyah beyaz çıktı veren, tarayıcı, fotokopi özelliği olan ethernet bağlantısı ile ağ yazıcısı yapılabilen ADF bulunan bir modeldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 10 Aralık 2017; 20:8:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fly_death

bende epson L382 tanklı yazıcım var uzun bi süre kullanmadım yazıcıyı ilk başta kırmızı cıkartıyordu bi kaç boş çıktı alıp kafa temizleme işleminden sonra kırmızı mürekkep sorununu halletttim ama suan çıkardıgım örneğin bi resimde beyaz olan kısımlar "sarımtırak" cıkıyor bu sorunu nasıl halledebilirim ?

Bu yazıcılar düzenli kullanım ister. Yazıcınızın kafasına mürekkeplerden biri gitmiyor olabilir. Mesela kırmızı mürekkep bulunan bölüm hava yapmış olabilir ya da kullanmadığınız süreye bağlı olarak kafa tıkanmış olabilir. Sorun düzelene kadar bir kaç kez tank tıpaları açık olacak şekilde kafa temizleme yaptırınız. Hala düzelmiyorsa kafa tıkanmış olabilir, servise veriniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 10 Aralık 2017; 20:15:25 >
  • quote:

quote:

Tabloyu bugün hazırlama fırsatım olmadı, birkaç güne paylaşırım. Sorunuza cevap yazayım bari.

L486'da L386'dan farklı olarak ekranın yanısıra Wi-Fi Direct bağlantı seçeneği ile Apple AirPrint, Google Cloud Print gibi mobil ve bulut baskı hizmetleri mevcut.

L3050, L386 ile aynı teknik özelliklere sahip, tasarım olarak farklı, tanklar yazıcıya tam entegre.

L3060'da L3050'de olmayan Wi-Fi Direct bağlantı seçeneği var.

M200 modeli ise sadece siyah beyaz çıktı veren, tarayıcı, fotokopi özelliği olan ethernet bağlantısı ile ağ yazıcısı yapılabilen ADF bulunan bir modeldir.

Çok teşekkür ederim, çok aydınlatıcı olmuş. Evde fotoğraf için alacağım. Sizin yazıya görede yine L486 de kararlıyım. fiyat indirimi takibiyle kaç liraya denk gelirse alırım artık.

• Epson L486 yazıcı hiçbir yerde yok. Vatan, teknosa mediamarkt bulamadım. Çok eski bir model değil sanırım. L386 mı alacaz :(( şu apple airprint önemli bi özellik olsa gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erbila -- 10 Aralık 2017; 23:49:45 >
  • Merhaba arkadaşlar...

Ofis ortamında kullanılacak yazıcı, tarayıcı, fax özelliği bulunan iyi bir makine arıyoruz.

İnternetten kısa bir araştırma yaptım.Bazı modellerde karar kıldım ama sonuç alamadım yardımlarınızı bekliyorum.

Epson L6190
    Epson L565
    Canon G4400

Bu modeller kafamı kurcalayan modeller ama derseniz o olmaz bunu alın ona da açığım.Yarımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.