Şimdi Ara

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ (218. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.409
Cevap
182
Favori
474.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 216217218219220
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aylık 1000 civarı a5 basmam gerekli ancak düzgün bir yazıcı bulamadım. HP nin bir yazıcısı vardı kartuş dolum seti aldım gene de istediğim gibi olmadı. Boyalı ellerimle yazıyorum aylık 1000 civarı a5 basacak tanklı yazıcı arıyorum. Bütçem de en fazla 600-650₺ olabilir. Teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjQ7

Merhaba ben de l7160 aldım kullanmaya başladım. Öncelikle fotograf kalitesi çok iyi. Yani farklı bir cihazla karşılaştırma şansım olmadı ben zaten sıradan ev kullanıcısıyım ama çektiğim kaliteli fotografları aynı kalitede çıkarıyor beni memnun etti dogrusu bu konuda.
    Ayrıca l8xx serisi ile arasında kalmıştım ama çift taraflı yazdırma özelligi de baya kullanıslı oldu. Sanırım l8xx serisinde o yok. 15 20 sayfalık soru deneme kitalçığını çift taraflı rahatça alabilmek de aslında güzel oldu.

10x15 çıktı süresine gelirsek 10 fotograf gönderdim wifi den hepsini 12 dk da çıkardı. Tekli denedim o da 1 dk civarı sürüyor.

Bu cihazı fotoğraf beklentisi yüksek ama ufak tefek ofis işlerini de rahatça yapmak isteyenler tercih edebilir.
    Hayırlı olsun. Bende aslında l7160 veya l7180 düşünüyodum fiyatı biraz tuzlu gelince vaz geçtim, l3160 aldım. Siz hangi fotoğraf kağıdı kullanıyorsunuz? Gerçek, doğru renkli fotoğraf olması açısından l8xx li serilerin 6 mürekkep olması avantaj değil midir? Çünkü l7160 5 mürekkep.

• Lamborghini61 L kullanıcısına yanıt
    öncelikle hayırlı olsun, l3160 yazıcınızda yüksek kalitede fotoğraf kağıdına baskı aldınızmı, fotoğraf baskı kalitesini fotoğrafçılardan alınan fotoğraflarla kıyaslayabilirmisiniz
  • lockheedmartin kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum, sağ olun. Evet yüksek kalitede fotoğraf kağıdına baskı aldım. Detay konusunda çok memnunum. Renk tutturma konusunda zorluk çekiyorum. Bazen baya yakın bazen biraz uzak. Ama o durum yazıcı ile ilgili değil. Orijinal fotoğraf kağıdını değil de genelde tavsiye edilen alternatif bir markayı kullanıyorum Rovi diye. Artı fotoğrafa baktığım ekran IPS ekran değil. Haliyle hepten renk kalibrasyonu sorunlu oluyor. Fotoğrafı telefona atıp bakınca renkleri çok daha doğru görüyorum. Onu referans alarak çıkarmaya çalışıyorum bazen. Ama yazıcının fotoğraf detay kalitesi bence çok iyi ki bu l7160, l7180 gibi fotoğraf yazıcısı olarak geçen bir yazıcı değil.
  • bjQ7 B kullanıcısına yanıt
    size de hayırlı olsun, yazıcıyı ufak tefek ofis işlerinde kullanacağım, almışken eş, dost, aile tüm fotoğrafları da fotoğrafçılardan alınan baskı kalitesinde alayım diye düşünüyorum.
    L3160 düşündüm ama fotoğraf baskı kalitesinin yeterli olmadığını tahmin ediyorum,

son bi hafta 10 gündür L7160 fiyatları uçtu gitti, anneler günü gelmeden fiyatları yükseltip, sonra anneler günü indirimi diye düşürecekler fiyatları sanırım, 3000-3500 arasına inerse benim için uygun olacak
    inşallah siz de fiyatlar yükselmeden önce almışsınızdır?
  • Teşekkur ediyorum sağolun. İnş sizler de gönlünüze gore güzel cihazlar alırsınız.
    Ben de 1 hafta kadar önce Vatan ın gece indirimiyle 3 bine düşmüştü o zaman aldım, aldıktan hemen sonra da stok yok dedi hala da yok sanırım orda.

Dediğim gibi l8xx serisiyle bir karşılaştırma yapamadm ama l8xx serisi fotoğrafçılarda yazıcıyı bilgisayara bağlayıp sadece fotograf işinde kullanılmaya daha uygun gibi geldi bana. L7160 ise fotograf kalitesi olarak i8xx ile benzer seviyelerde ama ofis kısmında ise l8xx den çok önde duruyor.
    Benim çıkarttığım fotolar fotoğrafçıdan alınmış gibi çok net ve güzel çıkıyor fotoğraf kağıdı olarak da lustre prestige parlak kullanıyorum.
    Renk anlamında ekranı ve fotoğraf kağıdını yanyana getirip baktığımda ekranda hafif sarımsı olan yerler çıktılarda bir tık daha beyaza çalıyor gibi ama bu tabi ekran ile alakalı durumdan kaynaklanıyor da olabilir.
    Sonuç olarak bütçe uygunsa sıradan ev kullanıcısı için hem fotoğrafta hem de ofis kısmında tatmin edecek güzel bir cihaz olmuş bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CECCBCE5F

Herkese merhaba ve hayırlı ramazanlar;
    Aylık 1000 civarı a5 basmam gerekli ancak düzgün bir yazıcı bulamadım. HP nin bir yazıcısı vardı kartuş dolum seti aldım gene de istediğim gibi olmadı. Boyalı ellerimle yazıyorum aylık 1000 civarı a5 basacak tanklı yazıcı arıyorum. Bütçem de en fazla 600-650₺ olabilir. Teşekkür ederim
    Renkli mi, siyah beyaz mı?

Bütçeyi biraz artırabilirseniz model önerebilirim, o fiyata sıfır Epson yazıcı yok maalesef.
  • Merhabalar, L3151 yazıcım az önce geldi ve kurulum tamamlandı. 2 sorum var; yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1-) Baskilar ters sırayla geliyor ya da kağıtlar ters geliyor, yani, mesela 10 sayfa yazdırdım diyelim, çıkan ilk sayfa 1.sayfa, sonrakiler sırayla bunun üstüne yazılıyor. Dolayısıyla işlem bittiğinde en üstte 10.sayfa, en altta da 1.sayfa oluyor.

Kağıtların yazılı yüzeye aşağı baksa bu sorun olmayacak, bunun bir çözümü var mı?

2-) Telefondan baskı almak istediğimde Epson kendi uygulamasında kablosuz alabiliyorsun, sorun yok, fakat normalde (program kullanmadan) bir belge yazdırmak istediğimde yazıcıyı bulamıyorum.
    Kurulum yaparken modemden wps'e hiç basmadim, normal CD den kurulumu yaptım, bilgisayar görüyor kablosuz olarak. Yazıcı wifi isiklarindan da üstteki ışık (modem gösteren) yanıyor.

• msunlu kullanıcısına yanıt
    Hayırlı osun. Güle güle kullanın.

1-)Yazıcı ayarlarından ''Ters sırala'' seçeneğini seçin. Sorun çözülecektir.

2-)Modemin yazıcıya sabit ip vermesine dikkat edin. Otomatik ip atamasın çünkü hangi ip ile pc, telefon senkronladıysanız o ip adresini tekrar arayacak pc, telefon. O yüzden mutlaka yazıcıya sabit ip verin modemden.

3-) Cd yazılımı eski sürümdür en nihayetinde. Mutlaka bütün yazılımları ve yazıcı firmware ini güncel tutun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lamborghini61

Hayırlı osun. Güle güle kullanın.

1-)Yazıcı ayarlarından ''Ters sırala'' seçeneğini seçin. Sorun çözülecektir.

2-)Modemin yazıcıya sabit ip vermesine dikkat edin. Otomatik ip atamasın çünkü hangi ip ile pc, telefon senkronladıysanız o ip adresini tekrar arayacak pc, telefon. O yüzden mutlaka yazıcıya sabit ip verin modemden.

3-) Cd yazılımı eski sürümdür en nihayetinde. Mutlaka bütün yazılımları ve yazıcı firmware ini güncel tutun.
    Öncelikle hızlı cevap için teşekkürler.

1- Ters sırala sorunu çözüldü.

2- yazicidaki wifi ışıklarından ikisi de sabit yanıyor. android telefondan hala yazıcıya programsız bağlanamıyorum. modem arayüzde yazıcının ip'sini statik yaptım. 104 numralı ip yazıcıda. telefondan yazıcı ekleye basıp ip numarasıyla ekle kısmından yazıcı ip girince "bu ip'de yazıcı bulunamadı" diyor. kablosuz olarak ekle deyince de "yazıcıya bağlanamadı" diyor, halbuki yazıcının ismini cismini yazıyor seçerken.
    Wifi ayarlarında yazıcıyı buldum, şifresini girdim, wifi direkt olarak da bağlandım, yine programsız (direk odf'den mesela) çıktı alamiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msunlu -- 6 Mayıs 2020; 19:15:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: msunlu

Öncelikle hızlı cevap için teşekkürler.

1- Ters sırala sorunu çözüldü.

2- yazicidaki wifi ışıklarından ikisi de sabit yanıyor. android telefondan hala yazıcıya programsız bağlanamıyorum. modem arayüzde yazıcının ip'sini statik yaptım. 104 numralı ip yazıcıda. telefondan yazıcı ekleye basıp ip numarasıyla ekle kısmından yazıcı ip girince "bu ip'de yazıcı bulunamadı" diyor. kablosuz olarak ekle deyince de "yazıcıya bağlanamadı" diyor, halbuki yazıcının ismini cismini yazıyor seçerken.
    Wifi ayarlarında yazıcıyı buldum, şifresini girdim, wifi direkt olarak da bağlandım, yine programsız (direk odf'den mesela) çıktı alamiyorum

Alıntıları Göster
    Eğer andorid kullanıyorsanız yazıcı hizmetleri ayarları var. Onun içinde Epson Print Enabler uygulamasını indirmelisiniz. Mesela bi foto ya da word den doğrudan yazdır derseniz bu tarz bir hizmete direkt bağlanıyor. Bu olmazsa hiç bir şekilde yazdıramazsınız hatırladığım kadarıyla. En kötü bu dediğim uygulama yüklü olmalı ki bu tam olarak uygulama da değil. Doğrudan açılmıyor bu. Asıl uygulama Epson İPrint. Uzun lafın kısası en kötü hizmet uygulaması, en iyisi her ikisini birlikte yüklemek.

• slm arkadaslar wifi kurulu epson l3156 var yeni modem gelecek ve sifre ayarlar degiscek sifirlamak icin yada yeniden baglanmak icin neler yapmam gerekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CECCBCE5F

Herkese merhaba ve hayırlı ramazanlar;
    sadece baskı yeterli olacaksa piyasada en uygun fiyatlı tanklı yazıcı olarak canon G1410 /1411 bütçenize uygun yada en yakın makine olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem baskı m. -- 7 Mayıs 2020; 15:47:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trolldetector

Bu mesaj silindi.
    saydığınız modellerden brother t300/310 diğer iki modelin aksine çok fonksiyonludur yani tarayıcı fotokopi özellikleri vardır küçükte olsa ekranıda var eğer üçü arasında kıyaslanacaksa özellikler itibariyle açık ara en tercih edilesi model brother t300/310 olur bence.
  • arkadaşlar, epson l3156 aldım. Ben lazerden yanayım. Çünkü yazılar net çıkmıyor, navigatör kağıt aldım. ona rağmen netleşme konusunda pek bir işe yaramadı. Çünkü mürekkep püskürtmeli yazıcıların hepsinde bu sorun var. yazıyı yazarken murekkep kağıda düştüğü an kılcallık yapıyor. ama lazerlerin teknolojisi direkt murekkebi ısıyla bastıgı için kaıda dağılma yapmıyor. benim gibi bu tarz şeylere önem veren biriyseniz size hiiiç önermem. bunu alacagıma lazer alırdım zaten ilk alırken yine aynı paraya gelior. 1000 lira verdim zaten. kağıt çıkıyor ıslak ıslak. evet çok karlı daha sorunsuz belki. ama o tonerin verdiği hatalara rağmen bence lazer. çünkü daha çok para vermemeize rağmen kalitesiz çıktılar, yavaş ve netlği çok düşük inanın çok denedim en yüksek çözünürlüklü belgeleri yazdırdım nafile. hiçbir çözümü yok. son derece pişmna oldum. lazer alsaydım bunların hiçbirini yaşamayacaktım tak diye muadili takardım olur biterdi zaten masraflı olup da ne oluyor allah aşkına her ay 1000 sayfa çıktı alan mı var aramızda? alırken buna dikkat edin. sayın murat bey bana çözünürlüğün ve netliğin lazerden iyi oldugunu söylemişti. özelden yazdığımda. ama ne yazıkki söyledigi gibi olmadı. en kliteli kağıtta en yuksek baskı kalitesinde bile durum aynı. lazerden şaşmayın. renkli istiyorsanız bilemem. ama bu yazıcıdan renkli baskı alırken, eğerki fotoğraf varsa belgede sanki 144p videonun bir karesini yazdırdıgını düşünün. durum bu. ben hiiç tavsiye etmiorum. muhtemelen banlanırım ama lazer ile kalite farkını merak edene, fotograf atabilirim.

• evet halen aynı fikirdeyim tanklıda epson en tercih edilesi marka ama bahsi geçen 3 model arasında brother özellikleri açısından diğerlerinden çok önde. fiyat uygunsa dert etmeye gerek yok brother eski ve köklü bir firmadır epson gibi sabit kafa kullanıyor yazıcılarında. Epson da çok fonksiyonlu, wifili, ekranlı en düşük model L3160'tır onunda 1200 tl'den aşağıya bulunabileceğini sanmam. bütün bu özellikleri barındıran T310 eğer bahsettiğiniz gibi 750 tl civarıysa her türlü alınır bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: glamour97

arkadaşlar, epson l3156 aldım. Ben lazerden yanayım. Çünkü yazılar net çıkmıyor, navigatör kağıt aldım. ona rağmen netleşme konusunda pek bir işe yaramadı. Çünkü mürekkep püskürtmeli yazıcıların hepsinde bu sorun var. yazıyı yazarken murekkep kağıda düştüğü an kılcallık yapıyor. ama lazerlerin teknolojisi direkt murekkebi ısıyla bastıgı için kaıda dağılma yapmıyor. benim gibi bu tarz şeylere önem veren biriyseniz size hiiiç önermem. bunu alacagıma lazer alırdım zaten ilk alırken yine aynı paraya gelior. 1000 lira verdim zaten. kağıt çıkıyor ıslak ıslak. evet çok karlı daha sorunsuz belki. ama o tonerin verdiği hatalara rağmen bence lazer. çünkü daha çok para vermemeize rağmen kalitesiz çıktılar, yavaş ve netlği çok düşük inanın çok denedim en yüksek çözünürlüklü belgeleri yazdırdım nafile. hiçbir çözümü yok. son derece pişmna oldum. lazer alsaydım bunların hiçbirini yaşamayacaktım tak diye muadili takardım olur biterdi zaten masraflı olup da ne oluyor allah aşkına her ay 1000 sayfa çıktı alan mı var aramızda? alırken buna dikkat edin. sayın murat bey bana çözünürlüğün ve netliğin lazerden iyi oldugunu söylemişti. özelden yazdığımda. ama ne yazıkki söyledigi gibi olmadı. en kliteli kağıtta en yuksek baskı kalitesinde bile durum aynı. lazerden şaşmayın. renkli istiyorsanız bilemem. ama bu yazıcıdan renkli baskı alırken, eğerki fotoğraf varsa belgede sanki 144p videonun bir karesini yazdırdıgını düşünün. durum bu. ben hiiç tavsiye etmiorum. muhtemelen banlanırım ama lazer ile kalite farkını merak edene, fotograf atabilirim.
    Net çıkmıyor dediğiniz bir belgenin orijinalini ve yazdırılmış halini paylaşabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 7 Mayıs 2020; 18:23:27 >

• murat3807 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim canon tonerli yazıcı aldım ikinci el. lbp6650dn modeli gayet hızlı çalışıyor. 1 toner 100₺ ve 6bin sayfaya kadar çıkartıyor muş, umarım öyledir
  • Arkeen A kullanıcısına yanıt
    teşekkürler kısa ve öz anlatım için
  • merhabalar epsonun l3160 modelini aldım siyah beyaz not çıkardıgımda bu notları fosforlu kalemle boyadıgımda kaleme mürekkep bulasıyor ve yazılar birbirine giriyor sebebi nedir anlamadım lazerli yazıcı performansı beklemiyorum ama bu olay büyük sıkıntı
  • 
Sayfa: önceki 216217218219220
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.