Şimdi Ara

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.409
Cevap
182
Favori
474.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sombre06

Yok artik. Pahalı olduğunu biliyorduk da 2000 çok fazla değil mi. Tüketiciyi suistimal gibi duruyor. Bence markayı değiştirin hp veya Canon alin. Bu macera böyle biterse sahsen ben yine gidip o markadan almak istemem. Şart ise diyecek birşey yok tabi. Ben takip ederken photoink ler eklendikten sonra onca işlemden sonra birkaç çıktı ardından düzelir diye ummustum. Geçmiş olsun hocam.
    Photoinkturkiye.com dün aynı gün kargo demesine rağmen göndermedi. Henüz yeni mürekkeplerle deneyemedim.

@alize333 hocam püskürtme denetiminde düzgün gösteriyor ama renkler sıkıntılı basıyorsa kafa bozulmuştur dedi 3 tane servis. 150 euro fiyat çekiyorlar kafaların birine

Bitmeyen kartuş ile görüştüm. Canon ix6850 modelinden bahsettiler. Pigment siyah ile birlikte 5 renkli. Epsondan buna geçiyorlar dedi. Kendileri tank sistemini degistiriyorlarmis. 1er litre mürekkeple birlikte 1900 lira fiyatı. Nasıl bilirsiniz ??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• rec25 kullanıcısına yanıt
    Eski sistem takıcaklar sanırım bence almayın, kendinden mürekkep tankı olan modelleri alın internetten baktığım kadarı ile eski sistem takıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Eski sistem takıcaklar sanırım bence almayın, kendinden mürekkep tankı olan modelleri alın internetten baktığım kadarı ile eski sistem takıyorlar
    Model öneriniz var mı? Epson l850 kalitesinde fotoğraf basan modellerden..

Hocam çok saçma bir çözüm bulmuşlar. Bizde zaten tamir etme mantığı windows da format at demekten ibaret ya o da baskı kafasını akldır at demiş sadece. Mantıklı olmak gerekirse sizin baskı kafasında püskürtme konusunda hiç bir kusur görünmüyor herşey net. Sorun sadece renk tonu. Bunu etkileyen en önemli neden mürekkepten başka birşey değil. Sıkıntı etmeyin yeni mürekkepler sizin problemi çözecektir. Canon iP7250 kullanmış biri olarak size şunları aktarayım. Çok güzel, çok net fotoğraflar basıyor 1 pl damlacık boyutu ile fakat bu incelikte kalitede mürekkep bulmak zor piyasada. Benim baskı kafası bu yüzden 250 baskı da çöp oldu. Canona takılan tank sistemleri çok basit hidrolik bir sistemle monte ediliyor ve sistemin sızdırmazlık testi bile yapılmadan son kullanıcıya sevk ediyorlar. Kullanmazsın hava yapar. Kafa temizliği yapıp havayı almak istersin mürekkep yer sürekli. Hiç tavsiye etmem hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: alize333

Hocam çok saçma bir çözüm bulmuşlar. Bizde zaten tamir etme mantığı windows da format at demekten ibaret ya o da baskı kafasını akldır at demiş sadece. Mantıklı olmak gerekirse sizin baskı kafasında püskürtme konusunda hiç bir kusur görünmüyor herşey net. Sorun sadece renk tonu. Bunu etkileyen en önemli neden mürekkepten başka birşey değil. Sıkıntı etmeyin yeni mürekkepler sizin problemi çözecektir. Canon iP7250 kullanmış biri olarak size şunları aktarayım. Çok güzel, çok net fotoğraflar basıyor 1 pl damlacık boyutu ile fakat bu incelikte kalitede mürekkep bulmak zor piyasada. Benim baskı kafası bu yüzden 250 baskı da çöp oldu. Canona takılan tank sistemleri çok basit hidrolik bir sistemle monte ediliyor ve sistemin sızdırmazlık testi bile yapılmadan son kullanıcıya sevk ediyorlar. Kullanmazsın hava yapar. Kafa temizliği yapıp havayı almak istersin mürekkep yer sürekli. Hiç tavsiye etmem hocam.
    Allah razı olsun hocam. Böyle bilgiler edinmek çok zor.

Her şeyi deneyeceğim kafalarla alakalı. En son çare servise gideceğim..

• Kafa niye bozulmuş olsun ki?... Şíringayla Tankı bosaltabildiginiz kadar bosaltin. Kalanı da bol mürekkep harcayan çıktılar alarak tüketin, çõpe atmaktansa bunu denerdim ben olsam mürekkep biterken silik yazdırmalar başlar zaten. Bence de renk sorunu bu.Yeni mürekkebe geçince düzelir

• quote:

Orijinalden alıntı: murat3807

Kafa niye bozulmuş olsun ki?... Şíringayla Tankı bosaltabildiginiz kadar bosaltin. Kalanı da bol mürekkep harcayan çıktılar alarak tüketin, çõpe atmaktansa bunu denerdim ben olsam mürekkep biterken silik yazdırmalar başlar zaten. Bence de renk sorunu bu.Yeni mürekkebe geçince düzelir
    Aynen öyle yaptım hocam

Mürekkepten değildir diyor cescesor iade kabul etmiyor.

Iyice çektim mürekkep temizleme yaptım 10 defa kafa temizledim hala tukenmiyor mürekkep:) boş havayı kafaya vermiyim yazdırarak diyorum. Sadece kafa temizleme ile tuketeyim. Sonra photoink doldurup başlayacağım yüksek kalite ile a4 baskılara

• Bence risk almayın Hocam kafaya göndererek. Tanktan enjektör ile alın alabildiğiniz kadar. Sonra kagit havlu ile tabanını emdirebilirsiniz. Havasını almak kolay yeni mürekkebi bıraktıktan sonra besleme kartuşlarından enjektör ile havasını alırsınız. Fikirlerimize değer verdiğiniz için çok teşekkür ederiz bu arada. 😊✋🏻

• quote:

Orijinalden alıntı: rec25

Aynen öyle yaptım hocam

Mürekkepten değildir diyor cescesor iade kabul etmiyor.

Iyice çektim mürekkep temizleme yaptım 10 defa kafa temizledim hala tukenmiyor mürekkep:) boş havayı kafaya vermiyim yazdırarak diyorum. Sadece kafa temizleme ile tuketeyim. Sonra photoink doldurup başlayacağım yüksek kalite ile a4 baskılara

Alıntıları Göster
    Mürekkep yokken kafayı çalıştırmayın, daha önce de paylaştığımız gibi bu riskli bir uygulama olur. Sonucu ben de merakla bekliyorum. (Bu aralar yoğunluktan zamanında cevap yazma fırsatım olmadı, kusura bakmayın.)

• quote:

Orijinalden alıntı: murat3807

Mürekkep yokken kafayı çalıştırmayın, daha önce de paylaştığımız gibi bu riskli bir uygulama olur. Sonucu ben de merakla bekliyorum. (Bu aralar yoğunluktan zamanında cevap yazma fırsatım olmadı, kusura bakmayın.)

Alıntıları Göster
    kafa temizleme ile komple mürekkep gelmeyinceye kadar boşalttım. sonra photoink mürekkepleri doldurdum, 2 defa kafa temizleme yaptım (yeni mürekkepler kafaya gelsinb diye) sonra yüksek kalite a4 yazdırdım bomboş bi sayfa çıktı:)
    şimdi yine kafa temizleme yaptım bu sefer daha çok mürekkep geldi (sanırım iyice kafaya geldi mürekkepler) . şimdi 2.yüksek kalite baskıyı yapıyorum bakalım...

edit: sonuç yine aynı bomboş bir sayfa...

• EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ
    resim
    1 kafa temizleme 1 yüksek baskı şeklinde devam eden süreçte, 4.baskıda pembe de olsa kagıt dolu gelmeye başladı.

edit: pembeden baska hiç bir renk yazmıyor..
    püskürtme denetiminde sadece c ve lc var, diğerleri bomboş..

edit2: kafa temizleme baskı sürecinde şu an hafif diğer renkler gelmeye başladı.. ama aşırı bozuk tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rec25 -- 24 Ocak 2019; 15:55:45 >

• EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ

hafif hafif püskürtme denetimi kendini belli etmeye başladı.
    Hocam yanlış yaptınız ben size söylemiştim en kolay yöntem ile baskı kafası besleme uçlarından enjektör ile vakumlayıp saf su ile duruyacaksınız baskı kafasına da saf su basmanız gerekti. Şunan baskı kafasına su basıp, yeni mürekkepleri sisteme bırakın ve besleme kafalarından havasını alın.
    https://www.youtube.com/watch?v=ENPJMKiHrwA
  • Kafa değişti. Iscilikle birlikte 800 tl para verdim..

Sonuç hüsran. 800 tl boşa gitti. Yeni makina alıyorum şimdi.. en uygun 6 mürekkepli l805 1975 tl hepsiburada..

Geçmiş olsun...
  • 800 lira nasıl bosa gitti. Kafayı resmi garanti harici bi yere mi değiştirttiniz? Baştan sona takip ettim gerçekten can sıkıcı bu kadar pahalı makinelerin böyle sorunlar yaşatmasi. Yeni bir makine alırsanız marka ne olursa olsun orijinal mürekkep kullanın. Sonuçta su anda muadil murekkrpten elde ettiğiniz tasarruf çöpe gitmiş oldu. Üstelik orijinal kalitesine sadece (yakın) bir deneyimle. Geçmiş olsun hocam.

• kardeş yakışıyor mu K kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam ben yazıcı alacağım da siz de 3060 var sanırım. Kullanımı nasıl? Baskı kalitesi fotoğraf baskısı vs? Bir de L3151 diye bir model var sanki bundan daha iyi duruyor. Nedir aralarındaki fark biliyor musunuz?

• samet0101 S kullanıcısına yanıt
    Hocam
    L3060 : 13.000 sayfa siyah
    6500 renkli sayfa
    L3151 : 8100 sayfa siyah
    6500 sayfa renkli baskı yapacağını söylüyor dahili mürekkeple

Aralarında başka fark yok bildiğin kadarıyla hocam fotoğraf konusuna gelirsek f/p ürünü olarak iş çıkarıyor zaten bu yazıcılar fotoğraf yazıcısı değil ama ufak ayarlarla başarılı sonuçlar çıkardığıda oluyor .
    Bu arada l3151 yeni çıkan model l3060 1 yıl önce çıkmış model sanırım .

• samet0101 S kullanıcısına yanıt
    Dostum aralarındaki fark sadece kasa farkı. 3151 almanı tavsiye ederim daha kibar kompakt duruyor. Birde Epson 103 mürekkep kullanıyor. Acaba 103 ile 664 aynı mürekkep mi bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sombre06

800 lira nasıl bosa gitti. Kafayı resmi garanti harici bi yere mi değiştirttiniz? Baştan sona takip ettim gerçekten can sıkıcı bu kadar pahalı makinelerin böyle sorunlar yaşatmasi. Yeni bir makine alırsanız marka ne olursa olsun orijinal mürekkep kullanın. Sonuçta su anda muadil murekkrpten elde ettiğiniz tasarruf çöpe gitmiş oldu. Üstelik orijinal kalitesine sadece (yakın) bir deneyimle. Geçmiş olsun hocam.
    Orijinal mürekkep 540 tl , kafa 690 tl. Nerdeyse bir kafa fiyatına 70ml mürekkep almak istemedim. Haftada 1000 baskı yapıyorum muadil kullandım. Serviste değişti ama muadil kullanıldığı için garanti dışı kaldı.

Ne kayıplar yaşadım bu kadar üzülmedim
    2 makinam pert oldu, 800 tl gitti, 200e yakın kağıt ve 4 tank set mürekkep gitti..

Bu arada kafayi satabilirim. Sorunsuz. Sorun çıkarırsa ücret iade..

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-saglam-epson-baski-kafasi-l800-l805-l810-l850-l180-iade-garantil-652035096/detay

Fotoğrafçılar bir fotoğrafı 1 liraya basıyor.
    Orijinal mürekkep 450 tl
    1500 baskı verse yaklaşık 30 kuruş. 25 kurus kağıt. 55 ediyor. 55e ben mal edersem 75e 80e satmam lazım o da çok zor.. hısım akraba konum komşu arkadaş işi yapıyorum ufak çaplı..

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.