Şimdi Ara

entity framework Veri eklem sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

mvc entity framework ile hazırladığım bir uygulamada bazı kullanıcılar ekleme işlemi yaparken sorun yaşamaktadır. Normal olarak eklem işleminde bir sorun görünmüyor veriler sürekli olarak veri tabanına yükleniyor ve bunu görebiliyorum. Ancak bazı kullanıcılar ekle butonuna bastığında sayfada her hangi bir işlem gerçekleşmiyor olduğu gibi duruyor hata mesajı da yok. Bağlantıdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum yada kullanıcı yoğunluğundan. Ancak giriş yapan kullanıcı sayısı 10 ile 15 arası olmalı. Ekle butonu iç içe geçmiş bir 2 webgrid yapısı içinde. ilk webgrid veri çekip listeliyor. ikinci webgrid ise ekleme işlemi için formu oluşturuyor ve ekle butonu ile metod çağrılıyor.sorunun bilgisayar kaymaklı olma olasılığı var çünkü bazı kullanıcılar hiç bu sorun ile karşılaşmadı. Bu konuda bir bilginiz varsa bana yardımcı olabilir misiniz.

• SaveChanges demeyi unutmuş olabilirsin. Try catch icine almissindir hata veriyor ama görmüyorsun dur. Transaction açıyor ama rollback veya commit koymamissindir. Timeout çok uzundur vs

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.