Şimdi Ara

Entity Framework Code First Reverse Engineer Primary Key hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • entity framework power tools reverse engineer kullanmış olan varsa bir sorunum var
    bir view oluşturdum kasaya yapılan toplam giriş toplam çıkışı sum ile buluyorum sonrada bakiyeyi hesaplıyorum en son bunları kasaid e göre grupluyorum
    şimdi reverse engineerin poco classları oluşturabilmesi için primary keye ihtiyacı var
    ama bu viewde primary key yok
    yani ID yi de seçsem viewda
    bu sefer istediğim hesaplamayı yaptıramam
    yani bilmiyorum yolu varsa
    bunun hakkında bana fikir verebilecek var mı ?

Araştırdığımda çıkanlar :
    https://stackoverflow.com/questions/39701068/scaffold-dbcontext-creating-model-for-table-without-a-primary-key?utm_medium=organic&utm_source=google_rich_qa&utm_campaign=google_rich_qa

https://stackoverflow.com/questions/42425929/ef-database-first-code-generation-missing-key-and-data-annotation

POCO Classı çekmek için ID kolonunu da ekliyorum POCO classı oluşturuyor ama benim gruplanmış şekilde verileri getirebilmem için bu ID olmaması lazım. Sadece KASAID ' e göre işlem yapmam gerekiyor çünkü. ID'yı kaldırınca da POCO class oluşmuyor manuel olarak koddan kolonlarını siliyorum Primary Key olan bir ID e ihtiyacım var diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ORGANIKHOSAF -- 30 Aralık 2018; 14:57:27 >

• ef mutlaka bir entity key istemekte. unique bir alanın varsa onu kullanabilirsin.

eğer olayı codefirste taşıdıysan orada yapmış olduğun sum'lı yada genel olarak aggregate işlemlerini bir business metodunun içerisinde c# kodu olarak kodlamanı tavsiye ederim. olayı c# ile çözeceğinden sonrasında sqldeki viewlarını tek tek taşırsın tamamen oop ve efye kendini bırakmış olursun.

2. yöntem olarak sqlrawquery çalıştırabilirsin. sonucunu da bir viewmodel ile yazılımına aktarabilirsin.

3. yöntem olarak da sp yapabilirsin. yine sp yi codefirst ile çağırarak yine viewmodel olarak almaya çalışabilirsin.

benim tavsiyem ilk söylediğim yöntem.

kolay gelsin :)
  • HardrhymeR H kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim abi konudaki sorunumu view ı farklı şekilde oluşturarak çözdüm reverse engineer ile getirebildim

Tekrar böyle sorunlarla karşılaşırsam önerinle hareket edicem tekrar teşekkür ederim
  • zaten uygulamandaki viewın oluşturmanın espirisi joinli gruplu sorguların saklanması ve hızlı çağırılması bunları linq de yazıp uygulamanda kaydetmen ileride geliştirirken de işini kolaylaştıracaktır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.