Şimdi Ara

En yüksek km'li dizel motor bulunmuş (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
4.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: SERKAN BEY

Birde olayın çevresel yönü var bu dizel motor 905.000 km boyunca havayı ne kadar çok kirletmiştir,Dizel motorlu araç kullanan arkadaşlara hatırlatmak isterim dizel motorlar benzinli motorlardan ortalama 4 kat daha fazla havayı kirletmektedirler,küresel ısınmaya katkıları çoktur

YORUMA BAK BEEEEE JAZZ OLSA KİRLETMEZDİ MİS GİBİ GİDERDİ DEĞİLMİ ŞUANKİ KİRLİLİĞİN NEDENİ BU JETTAYMIŞ MEĞER

• quote:

Orjinalden alıntı: SERKAN BEY

Birde olayın çevresel yönü var bu dizel motor 905.000 km boyunca havayı ne kadar çok kirletmiştir,Dizel motorlu araç kullanan arkadaşlara hatırlatmak isterim dizel motorlar benzinli motorlardan ortalama 4 kat daha fazla havayı kirletmektedirler,küresel ısınmaya katkıları çoktur

küresel ısınmaya katkı olarak CO2 salınımlarından mı bahsediyoruz?

Dizel araçlar benzinli araçlardan daha az havayı kirletir.

Örnek; (her kilometrede havaya saldığı gram olarak CO2)

Passat için CO2 salınımıları
    1,6 102 PS benzinli motor = 179 gr/km CO2
    1,6 115 PS benzinli motor = 184 gr/km CO2
    1,4 122 PS benzinli motor = 157 gr/km CO2
    1,8 160 PS benzinli motor = 180 gr/km CO2
    2,0 150 PS benzinli motor = 207 gr/km CO2
    2,0 140 PS dizel motor = 157 gr/km CO2
    2,0 170 PS dizel motor = 160 gr/km CO2

• Peugeot için baktım mesela

308 için CO2 salınımıları
    1,6 120 PS benzinli motor = 159 gr/km CO2
    1,6 150 PS benzinli motor = 167 gr/km CO2
    1,6 90 PS dizel motor = 125 gr/km CO2
    1,6 110 PS dizel motor = 130 gr/km CO2

Bunlar da Ford Focus için olan emisyon değerleri.
     En yüksek km'li dizel motor bulunmuş

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• tabi çalınmaz ve bakım için gittiğinde parça yenilenmesi(!) ne uğramazsa.

quote:

Orjinalden alıntı: realgs

sıkıysa istanbul trafiğne girseydi.
    değil 900.000 ,daha 900 kmde çizik ve vuruklar oluşur,90.000de motor kötü dizelden tekler.eksoz taştan dolayı delinir,
    çukura düşmekten şanzıman dağılırdı...
  • son iki maddedekilere dizel denecekti heralde.

quote:

Orjinalden alıntı: meke

Peugeot için baktım mesela

308 için CO2 salınımıları
    1,6 120 PS benzinli motor = 159 gr/km CO2
    1,6 150 PS benzinli motor = 167 gr/km CO2
    1,6 90 PS benzinli motor = 125 gr/km CO2
    1,6 110 PS benzinli motor = 130 gr/km CO2

Bunlar da Ford Focus için olan emisyon değerleri.

• evet düzelttim
  • bende maşallah hemen açık arama hazzıyla atlamışım

quote:

Orjinalden alıntı: meke

evet düzelttim
  • farkettim

• aslında bu kadar uzun ömürlü ve sorunsuz çalışması hem kullanıcıya birazda şansa bağlı bişey, eğer şans değilse o zaman tüm vw dizelleri bu kadar km'yi görmesi gerekirdi ama çoğu kaç kere motor yaptırmıştır.
  • Bizim ülkede bu zamlardan sonra bu kadar km yapmış araç bulamazlar.Çünkü herkes araçlarını parka çekeceği için,cepte para kalmadı,her şeye zam yuh
  • quote:

Orjinalden alıntı: vestigo

aslında bu kadar uzun ömürlü ve sorunsuz çalışması hem kullanıcıya birazda şansa bağlı bişey, eğer şans değilse o zaman tüm vw dizelleri bu kadar km'yi görmesi gerekirdi ama çoğu kaç kere motor yaptırmıştır.

O "çoğu"nun önce dizel araç kullanmayı öğrenmesi gerekiyor. Kaç tane Transporter'ın, Polo TDI'ın gaza basılarak çalıştırıldığına tanık oldum ben... Sırf o hamleyle bile bir kaç bin km sonra turbo salyangozunu ellerine alıp oturmak işten bile değil. Kaldı ki bu olay, hemen her yerde bizzat tanık olunabilen bir şey. Bir de o aracın içinde misafir olsanız kim bilir ne türlü yanlışlıklara tanık olacaksınız.

Bu arada; Allah, amcaya da , aracına da uzun ömürler versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEAHAWK_3025 -- 13 Nisan 2008; 11:33:54 >

• süperr
  • efferin keleşş
  • Maşallah. Nice Kmlere. Ama VW 6 aylığına neden araba vermiş ki? Bari tamamen verseydi de bu arabayı da müzeye kaldırsaydı.

Babamın kullandığı 98 model Daf'ı başka kullanıcıya verdiğinde 900.000 civarındaymış. Sanırım şu anda 1.000.000 KM'yi devirdi. Şim kullandığı 2004'de 400.000 civarında.
  • ewt yha vw 6 aylık wrmişş ayıp etmişş.alsn tarihi arabayı versin kral jipi:D
  • arabaya cok ıyı bakmıs helal olsun vw kullanıcısı olarak kendısıyle gurur duyuyoruz
  • Otobüslerde baya km yapıyolar

Milyon km yapanlar var.

• haberde de yazdigi gibi bu amerikadaki en yuksek km'li VW.

yabanci bir forumda, biri babasinin Ford F600 kamyoneti ile 1.346.000 mil yaptigini yazmis.. eminim daha da fazlasi vardir.

http://www .torontogasprices.com/Forum_MSG.aspx?master=1&category=1175&topic=294273&page_no=1&FAV=N
  • gercekten harika
  • bakımları düzenli yapılmış, eurodizel kullanılmış bir dizel aracın kolay kolay sorun çıkartacağını sanmıyorum ve uzun süre kullanılabileceğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acu___men -- 26 Nisan 2008; 13:27:49 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.