Şimdi Ara

En Ucuz Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
765
Cevap
46
Favori
168.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eğer bu döndemde kayıt yapmazsanız işiniz biraz riske girebilir gibi sanki. Zira üniversiteler kayıtlarını güz dönemi için farklı tarihlerde açıyorlar ve bu tarihler ekseriyetle 30 Haziranı aşıyor diye biliyorum. Eğer bu dönem kayıt yapamazsanız ümidiniz kesmeyin, 30 Hazirana kadar kayıt yaptırılan üniversiteri tek tek araştırın ki işinizi sağlama almış olun.
  • yds.virtuozu Y kullanıcısına yanıt
    Tezsiz hakkınızdan kastınız tezsizden mezun oldu iseniz tezli ile ancak tecil edebilirsiniz. Yok eğer, tezsize kaydoldunuz ama sonradan tezsizden kaydınızı silip başka bir programa kayıt yapmak istiyorsanız gideceğiniz program önceki progrmdan mezun olamadığınız ve kaydınızı sildiğiniz için TEZLİ DE TEZSİZ DE olabilir.

Tezsizi bitirmeden başka bir tezsize geçmek mümkün. Tek bir şartla. İLK PROGRAM İÇİN KAYIT SİLDİRMENİZ LAZIM.

Uzaktana başladığınızda kaydınızın devamsızlık ya da derslerden kalma neticesinde silinmesinin hangi dönem olduğunu öğrenci işlerinden öğrenerek ve kaydınızı sistemden takip ederek teyid edebilirsiniz. Ben kendi üniversitemin öğrenci işlerini aradım. Tezli yl için 4. dönem sonunda kaydın silineceğini söyledi hep devamszılık ya da derslerden kalma halinde. Bu sebeple üniversitenin yönetmeliğine göre değişiyor galiba kayıt silme işleri. En garantilisi öğrenci işlerinden ilgili enstitüden bilgi almak.

• Haydar-Haydar H kullanıcısına yanıt
    1. Yedekten 60 sıralaması gelmesi asillerin kayıdına bağlı olduğu için net bir şey söylemek mümkün değil açıkçası. Çok fazla güvenmemek 2. alternatfleri üretmek mantıklı ve ihtiyatlı olanı gibi.
    2. Dolmamış olan kontejyanlara başvurunuz yoksa kayıt yapmayacaklarını zannediyorum ama siz yine de kesin bilgi için üniversitenin ilgili enstitüsünü arayın ve bilgi edinin.
    3. Benim bildiğim 19 Ocak'a kadar Anadolu ünivesitesi var. Program ücretleri de dönemlik 1800 tl. 1. dönem ve 2. dönem 1.800 3. dönem 360 TL. toplamda 3960 tl oluyor. Bence gayet uygun diğerlerine nazaran ve üstelik kayıt devam ediyor. Karabük üniversitesinde de devam ediyor zannedersem.
    4. Temmuzun kaçında sizin teciliniz. Üniversitelerin güz döneminde kayıtlar farklı tarihlerde olduğu için üniversitelerin başvuru ve kayıt tarhlerini iyi takip etmelisiniz ve bu kayıt tarihiniz Temmuzun felanca gününü geçmemeli ki teciliniz yapılsın.

• Sengoku Iori kullanıcısına yanıt
    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ gayet uygun 19 Ocak son başvuru tarihi. Sosyal bilimler enstitüsünde gayet güzel bölğmler var ve kontejyanları 45. Bu da iyi bir rakam.
  • Arkadaslar iyi gunler ben sakaryaya basvurdum 12 siradan yedek cikti sizce asil olma sansim var mi asil olursam sakarya yetisecek gibi

karabuk anadolu ve kocaeli üniversitelilerinede basvurdum kocaeli cok pahali son care gibi duruyor ben askerlik subesine gittim benim gitme işlemlerini baslatti 29 ocakta bitiyor hic bakaya kalmadim ama 29 ocakta gitmezsem bakaya kaliyor kayitlar yetismezse ne yapabilirim askere gitmek istemiyorum simdiden tskler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anadolu üniversitesi toplamda 6.000.00 TL arkadaşlar

• Anadolu Üniversitesi'ne düşük ortalamalarla (misal 2.5 altı) girilme şansı çok mu düşüktür ?
    Düşük ortalamalı biri boşuna haftaya sonuçların açıklanması için gereksiz bekleyip vakit kaybetmeden diğer üniversiteleri mi düşünmesi mantıklı olur ?
    Daha önceki dönemlerdeki sıralamaları bilen veya herhangi bir fikri/bilgisi olan var mıdır bu konuda ?

Bunun dışında benim bildiğim güncel durumları aşağıda yazıyorum, düzeltmek istediği veya eklemek istediği olan varsa yazarsa güzel olur;

Ahmet Yesevi - dolmuş
    Nişantaşı - bu dönem tezsiz yüksek lisans açmamış
    Altınbaş - dolmuş
    Sdü - başvurular bitti

Karabük, Kocaeli, Okan, Esenyurt gibi seçenekler emin olmamakla birlikte devam ediyor sanırım.

Teşekkürler.
  • drumesh D kullanıcısına yanıt
    esenyut uzaktan mı ki? sitede uzaktan gibi bir ibare göremedim ama?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkhnkfl

Tezsiz hakkınızdan kastınız tezsizden mezun oldu iseniz tezli ile ancak tecil edebilirsiniz. Yok eğer, tezsize kaydoldunuz ama sonradan tezsizden kaydınızı silip başka bir programa kayıt yapmak istiyorsanız gideceğiniz program önceki progrmdan mezun olamadığınız ve kaydınızı sildiğiniz için TEZLİ DE TEZSİZ DE olabilir.

Tezsizi bitirmeden başka bir tezsize geçmek mümkün. Tek bir şartla. İLK PROGRAM İÇİN KAYIT SİLDİRMENİZ LAZIM.

Uzaktana başladığınızda kaydınızın devamsızlık ya da derslerden kalma neticesinde silinmesinin hangi dönem olduğunu öğrenci işlerinden öğrenerek ve kaydınızı sistemden takip ederek teyid edebilirsiniz. Ben kendi üniversitemin öğrenci işlerini aradım. Tezli yl için 4. dönem sonunda kaydın silineceğini söyledi hep devamszılık ya da derslerden kalma halinde. Bu sebeple üniversitenin yönetmeliğine göre değişiyor galiba kayıt silme işleri. En garantilisi öğrenci işlerinden ilgili enstitüden bilgi almak.

bu durumda şayet bu bahar dönemi tezliye başvurduysanız, bundan sonraki başvurunuzu 2020 bahar döneminde yapacaksınız doğru mudur? bu durumda 2019 güz döneminin sonunda, dönem bitmeden kaydınızı sileceksiniz sanırım.

hiç derse gitmeyeceğinizi varsayarak bu şekilde sordum.

• quote:

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ gayet uygun 19 Ocak son başvuru tarihi. Sosyal bilimler enstitüsünde gayet güzel bölğmler var ve kontejyanları 45. Bu da iyi bir rakam.

Başvurdum hocam anadoluya'da fakat aynı zamanda anadoluyu beklerken ahmet yesevide de kontenjan kalmazsa problem olucak o yüzden tam 2 arada 1 deredeyim :)
  • yds.virtuozu Y kullanıcısına yanıt
    Tabi Allah izin verir de kayda kabul edilirsem 2020 bahar gibi duruyor ama belki de bir evvel ki dönemde de yapabilirim. Riske atmak istemediğim için bir de güz döneminde daha fazla üniversite bölüm açtığı için. Bazı üniversiteler baharda istediğim bölümleri açmıyor.
  • Sengoku Iori kullanıcısına yanıt
    ortalamanız kaç ve birden fazla başvuru hakkınız da var aynı enstitüden en fazla da 2 başvuru yapılabilir. Yani sosyal bilimler enstitüsünden 2, eğitim bilimlerinden de 2 tane başvuru yapılıyor sanırım deneyin bütün fırsatları.
  • ben de üniversite arıyorum, çok fazla seçenek kalmamış gibi biraz geç kaldım.

Not ortalama 3, özelleri zorlayacağım sanırım.
  • https://ilan.memurlar.net/kategori/yuksek-lisans-doktora/

• quote:

1. Yedekten 60 sıralaması gelmesi asillerin kayıdına bağlı olduğu için net bir şey söylemek mümkün değil açıkçası. Çok fazla güvenmemek 2. alternatfleri üretmek mantıklı ve ihtiyatlı olanı gibi.
    2. Dolmamış olan kontejyanlara başvurunuz yoksa kayıt yapmayacaklarını zannediyorum ama siz yine de kesin bilgi için üniversitenin ilgili enstitüsünü arayın ve bilgi edinin.
    3. Benim bildiğim 19 Ocak'a kadar Anadolu ünivesitesi var. Program ücretleri de dönemlik 1800 tl. 1. dönem ve 2. dönem 1.800 3. dönem 360 TL. toplamda 3960 tl oluyor. Bence gayet uygun diğerlerine nazaran ve üstelik kayıt devam ediyor. Karabük üniversitesinde de devam ediyor zannedersem.
    4. Temmuzun kaçında sizin teciliniz. Üniversitelerin güz döneminde kayıtlar farklı tarihlerde olduğu için üniversitelerin başvuru ve kayıt tarhlerini iyi takip etmelisiniz ve bu kayıt tarihiniz Temmuzun felanca gününü geçmemeli ki teciliniz yapılsın.

çok teşekkür ederim vakit ayırıp cevap verdiğin için. Sakarya üniversitesini aradim daha 3 kişi kayit yapmış. Yedek 60 olmama rağmen böyle giderse size rahat sıra gelir dediler. Ayrıca Anadolu üniversitesinede başvurdum.
    Sanırım sadece 1 bölüme başvurabiliyoruz değil mi ? yoksa birden çok bölüme başvurmak mümkün mü?

• quote:

Orijinalden alıntı: dropofblood89

ben de üniversite arıyorum, çok fazla seçenek kalmamış gibi biraz geç kaldım.

Not ortalama 3, özelleri zorlayacağım sanırım.

geç kalmış bir durum söz konusu değil. Anadolu üniversitesi 19 una kadar devam ediyor.Online başvurabiliyorsun ve bu ortalamayla rahat girersin . iyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haydar-Haydar

quote:

çok teşekkür ederim vakit ayırıp cevap verdiğin için. Sakarya üniversitesini aradim daha 3 kişi kayit yapmış. Yedek 60 olmama rağmen böyle giderse size rahat sıra gelir dediler. Ayrıca Anadolu üniversitesinede başvurdum.
    Sanırım sadece 1 bölüme başvurabiliyoruz değil mi ? yoksa birden çok bölüme başvurmak mümkün mü?

kendi soruma kendim cevap vereyim :D şimdi tekrar aradım. En fazla iki bölüme başvurabiliyoruz.

Ne demek rica ederim :)
    4 programa başvurabilirsiniz diye biliyorum, her enstitünün programlardan en fazla 2, sosyalden 2, eğitimden de 2 başvurunca 4 programa başvurabilirsiniz. Ben 3 tanesine başvurdum şahsen. Diğer alternatifleri de değerlendirin muhakkak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umitslam

Anadolu üniversitesi toplamda 6.000.00 TL arkadaşlar

hocam anadolu üniversitesi tezsiz yüksek lisans için dönemlik 3000 lira gibi bir pdf buldum. Telefonlarını da açmıyorlar. Bu bölüm 2 dönemlik mi ? teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.