Şimdi Ara

En sessiz çalışan klima hangisidir? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
68.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşım sen benim dediğim gibi 4445546 yı ra ve derdini anlat klimanın gazı kaçmış veya elektirik voltajın düşüktür o sorunu gelir hallederler sen canını sıkma aldığın klima çok kaliteli sorunu giderilir önemli birşey değildir
  • evet geldiler klimayı incelediler sesinin normal olduğunu söylediler sessis bir çevre de olmamızdan dolayı bize fazla geliyormuş anlamadığım şey fanının çok sesli çalıştığını söyledim yani bi db ölçer alıp gelmemişler klimayı açtılar bana makinan daha yeni ses yapma gibi bi sorunu olamayacağını söylediler kısaca bana niye ses yaptığını açıkladılar sağolsunlar klimanın içinde kocaman bi pervane varmış vantilatör gibi havayı üflüyormuş o yüzden normalmiş lol very lol
  • quote:

Orjinalden alıntı: HALUKC

evet geldiler klimayı incelediler sesinin normal olduğunu söylediler sessis bir çevre de olmamızdan dolayı bize fazla geliyormuş anlamadığım şey fanının çok sesli çalıştığını söyledim yani bi db ölçer alıp gelmemişler klimayı açtılar bana makinan daha yeni ses yapma gibi bi sorunu olamayacağını söylediler kısaca bana niye ses yaptığını açıkladılar sağolsunlar klimanın içinde kocaman bi pervane varmış vantilatör gibi havayı üflüyormuş o yüzden normalmiş lol very lol

Sayın arkadaşım inanın yüzlerce sharp aldık atktık arkadaşlara birinden ses şikayeti duymadı size denk gelmiş olabilir,servise ben güvenmiyorum genelde sallaralar ,onlara zul gelen işse sizden klimayı alacaklar merkeze gönderecekler oradan yeni ürün gelecek kargo masrafı falandı filandı ,genelde tembel miilet ldugumuz için elimisi oynatmaya üşeniriz,siz asıl genel merkeze şikayet edin ve eve des,ibel ölçerle gelsinle ,yada onlara eger bu konuyu halletmezlerse tükeitici mahkemesine başvuracagınız söyleyin,genelde sallamazlar ama bunu söyleyin genede ilgilenmezlerse verin mahkemeye,etrafınızda aynı kalitede kliması olanlar varsa onlarla karşılaştırın bakın ,biz buradan tam bilemiyoruz gelip bakmak lazım ama ben genede o kadar ses olacagına inanamıyorum mutlaka üründe sorun vardır,biz yatarken bile çalıştırıyoruz sessten rahatsız olmuyoruz.

Başvuruları lütfen noter aracılıgı ile yapınkı ispatınız olsun onlar ancak bundan anlarlar.

İyi günler.

• tekrar servise söylüyeceğim db ölçerlerle gelmelerini isteyeceğim eğer gelmezlerse o zaman merkeze şikayet edeceğim yav bunlar beni çıldırtıcak klima istenen sıcaklığa yaklaşınca örneğin 28 c ayarladığımda makina 27 c ulaştığında havayı ılık üflemeye başlıyo servise bunu da söyledim aynen şöyle dedi makina defrosa girmiştir dedi tabi bende büyük şaşkınlıkla bu havada defrosa geçermi dedim çok kısa süreliğine geçer dedi şu anda sıcaklıklar 17 den aşağı düştüğünü görmedim makina dış hava ısısını gösteryo ordan biliyom o zaman kışın biz ne yapıcaz dedim sorun olmaz dedi bu makina kışın bu odayı çok rahat ısıtır dedi
  • etrafımda bu kalitede klima yok bi iş arkadaşımda var mitsubişhi 18 lik ama oda bana uzak mesafe bir köyde ona sordum o da yeni almış ilk çalıştırdığında biraz ses yapıyormuş daha sonra kesiliyormuş tabi kendim görme imkanım olmadı yani hiç klima görmedim değil tabi bir çok klima gördüm ama dükkanlarda yani sesli ortamlarda onların sesleri duyulmuyo bide klimayı aldığım bayii de bir klima vardı dükkanda midea marka oda bana sessis geldi bilmiyom artık kafam karışık
  • tribıl usta yatarken bile çalıştırıyoruz dedin ya inanın imreniyorum inşallah bizim klimada sorun vardırda halledilir bizde senin gibi yatarken çalıştırırız
  • quote:

tribıl usta yatarken bile çalıştırıyoruz dedin ya inanın imreniyorum inşallah bizim klimada sorun vardırda halledilir bizde senin gibi yatarken çalıştırırız

Arkadaşım arızanın arkasında dur dediğim gibi esas istanbulu ara onlara bu durumu ilet bana gerekirse siz telinizi verin ben buradan arkadaşlarla ilğilendireyim siz ama dedim ya keşke yakın olsaydık ben onu nasılda yaptırırdım,

bunlara müraacatlarınızı grekirse noter kanalı ile yapında elinizde belge delil olsun sonra bunlar banane derler,ben çanakkaleye 2 sene önce geldim inan orada bu ınverter konusunda çok cahildi insanlar baya oturuduk konuştuk ,adam klima servisi ama cop,ınverter nedir biliyorlar hayret etmedim aslında ama küçük şehirlede Allah sorunla karşılaştırmasın,hepside nerede ise bu konularda cahiller.

• Bana göre en sessiz klima Mitsubichi, Hitachi ve Daikin dir. Fakat Daikin klima arıza yaparsa o zaman yandınız çünkü yedek parça fiyatları uçuktur. Size küçük bir örnek vereyim Daikin 12.000 luk inverter klimanın dış ünitesinin kartı 887 YTL dir. Bu fiyata takma ücreti dahil degildir.

Bilgilerinize...
  • quote:

Orjinalden alıntı: shovalye

Bana göre en sessiz klima Mitsubichi, Hitachi ve Daikin dir. Fakat Daikin klima arıza yaparsa o zaman yandınız çünkü yedek parça fiyatları uçuktur. Size küçük bir örnek vereyim Daikin 12.000 luk inverter klimanın dış ünitesinin kartı 887 YTL dir. Bu fiyata takma ücreti dahil degildir.

Bilgilerinize...

Daıkın en son araıza yapacak klimadır hata arıza nedir bilmeyen klimadır,insanlara hatalı bilgi vererek ,yönlendirmek istediginiz markayıda açıklayında rahata erin
  • HALUKC Merhaba bende sharp AYXP10C Modeli kullanıyorum geçtimiz kış cihaz 24 saat kapanmadan çalıştı ve inan bana dış ünite çok sessiz aynı şekilde iç ünitede öyle. Yalnız şöyle bir durum var bende fuji elektrik'in klimasıda var dış ünite inverter ilk çalışmaya başladığında corvette gibi ses çıkarıyor:) servis çağırdım fakat ses normal dediler birde dış ünite oturduğum odanın dış duvarına montajlı birazda onun etkisi var sanırım şimdi gelelim ses konusuna servisin verdiği bilgiye göre freon22 ile r410 gazları arasında farklılık olduğundan dolayı ses olabilir diyor tabi ne kadar gerçeklik payı var konu uzmanı olmadığımdan dolayı kesin bir fikir yürütemiyorum bu konuda
    ama sharp almakla hata etmediğini bilmeni isterim ben memnunum klimamdan tabi bu şans işi umarım problemini en kısa zamanda çözerler sorunsuz günler dilerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 123e -- 13 Ekim 2007; 11:23:54 >
  • umarim öyledir yarın servisi arayıp db ölçerle sesini ölçtüreceğim kataloğunda iç ünite 29/40db arası diyo heralde bu en düşük fan hızıyla en yüksek fan hızı arasındaki ses farkıdır bakalım ne olacak
  • benim klimada inverter 12 lik aynen dış duvarta monteli arada bi devreye geçince uğultu gibi bi ses geliyo senin sharp düz mü
  • HALUKC Merhaba nasıl problem için servis geldimi? Benim klima inverter modeli AYXP10C fakat benim dış ünite balkon duvarına monteli ama yinede çok sessiz anca yanına iyice yaklaştığında anlayabiliyorsun benim ünitem FR22 soğutma gazı kullanıyor.
    Sen mesela dış ünite çalıştığında araç geçiyor gibi ses oluyor diyorsun benim fuji de senin dediğin gibi dış ünite sesli çalışıyor ama istenilen ısıya yada soğutmaya gelene kadar. Eğer senin kliman yeni model ve RA410 gazı kullanıyorsa mutemel ses farkı ondan olbilir diye düşünüyorum ama yine söylüyorum doğru seçim yapmışsın eğer bir sorun varsa problemini çözeceklerdir. Şimdi şöyle bir durum var inverter klima ilk açıldığında ısıtma yada soğutma dış ünite için konuşuyorum ilk etap tam gaz sonra kademeli olarak yavaşlayacaktır istenilen hava değerlerine geldiğinde economy durumunda devam eder buda bizim cebimizi yakmaz. Almış olduğun ürünün tam kodu nedir? SHARP ta böyle bir sorunla karşılaşmana üzüldüm doğrusu izmirde olsan buyur gel karşılaştır dicem sana ama yer uzak. Boş bırakma ara gelip baksınlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 123e -- 14 Ekim 2007; 10:35:55 >

• quote:

benim klimada inverter 12 lik aynen dış duvarta monteli arada bi devreye geçince uğultu gibi bi ses geliyo senin sharp düz mü

Sayın arkadaşım magduriyetinizi buradan okudum üzüldüm ama hallederler inşallah diyorum,birazda sizin bastırmanıza baglı,bunca sharp klima montaj yaptık,ve bunu gibi onlarca marka hiçbirinden sizin bahsettiginiz sesleri duymadım en kötü demirdökümden bile,hemen hemen hepsini arka arkaya montaj yaptıgımız halde,sizin klimada kesin sorun var bunun üstünde durun ve birazda gerekirse tehdit edin,merkezlerini en on kere arayın ,tüketici derneklerine,tüketici mahkemesine vereceginizi söyleyin,anlamama klatsayıları daha çabuk yükselir.

İyi bayramlar.
  • Konu biraz eski ama olsun, yeni konu açmaya gerek yok. Şu an piyasadaki fazla para vermeden alınabilecek en sessiz klimalar hangisi?

Teknoloji marketlerine bakıyorum. Oralarda çalışan ürünler var ama ortamın ses seviyesi çok yüksel olduğundan klimaların sesi anlaşılmıyor. 9 bin btu'luk bir klima için de mitsubishi'ye 2 bin lira vermek istemiyorum.
  • metalok kullanıcısına yanıt
    Hepsinin kataloğlarında yazıyor. Yanılmıyorsam Şuanda üretilen en sessiz klima 17 db
  • O katologlarda yazanların hepsi ticari yalandır.Gerçekler aşağıdaki konuda yazıyor.Hatta yeni enerji etiketi yasasına göre o etikette yazan ses db. lerine bakın gerçeği görürsünüz.

http://forum.donanimhaber.com/m_76452056/f_//tm.htm#76452056
  • mbirol kullanıcısına yanıt
    Birol ustam işin içinde ticari yalanlar var doğru. Ama şunuda kabul edelim bazı klimalar sessizlik konusunda iyi durumda. Üreticiler db rakamlarını yazarlarken kendi kafalarına göre yazmıyorlar. Belli testlerdeki kriterlere göre ölçüm yapılıyor ve o değeri ona göre yazıyorlar. Fan çalışan ve üfleme olan bir yerde elbette ses olacaktır. Tam sessiz klima diye birsey yoktur. Birde insanlar şunda yanılıyor adam çok gürültü olan bir evde klimayı kullanıyor klimam çok sessiz diyor. Aynı klima evi çok sessiz olan bir evde oturan adama gürültülü gelebilir. Diğer bir yanılgıda şu adamın odası hiç birşey çalışmazken 30 db klimayı açıyor klima 24 db diyor buses niye geliyor. Odada ayrı bir ses kaynağı var ve 30 db gürültü varsa 20 db ses seviyesine sahip bir klimada çalıştırsan o sesi duyarsın.
  • guncel
  • Güncel sessiz klima önerisi olan var mıdır?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.