Şimdi Ara

EN KONFORLU OTOBÜS MARKASI? /10 yıllık arşiv (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
554
Cevap
0
Favori
122.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki

EN KONFORLU OTOBÜS MARKASI? /10 yıllık arşiv

(En Son Oy Tarihi: 23.9.2023)
Giriş

Orijinalden alıntı: the-revival
    Neoplan rahattır. Travego ve Fortuna'da önündeki kişi koltuğu yatırdıysa yolculuk senin için zehir olur

Ayrıca Ulusoy ve Koç Türkiye'deki en iyi otobüs firmalarıdır.

Neye göre ulusoy ve koç iyidir, ayrıca en konforlu otobüs markası başlığı altındayız.. Firma değil marka sadece.. Firmayı da firmayla ilgili kısımlarda değerlendiriniz lütfen...
  • Trabzon SÜZER Turizm'in O403'ü

• quote:

Orijinalden alıntı: İsmail Yavuz

Trabzon SÜZER Turizm'in O403'ü

Sanırım Mersin otogarından çıkıyor
  • babam otobüs şöförü yaklaşık 25 yıldır ;) 302 - 403 - travego - fortuna - megaman - cityliner - starliner - diamond - setra tüm bunları kullandı ;) ona göre en iyisi SETRA ;) setra paşa arabasıdır bana görede ;) neoplanın görünüşüne aldanıyor herkez man nedir ya kamyon firmasıdr man oysa mercedes öylemi :) tabi şahşi görüşm bu bence en kralı setra 10 şöföre sorun 8i setra der kalan ikisi neoplan der onlarda vites değiştirmekten bıkanlardır :D :D
  • temsalar fena degil
  • quote:

Orijinalden alıntı: teddy.03

babam otobüs şöförü yaklaşık 25 yıldır ;) 302 - 403 - travego - fortuna - megaman - cityliner - starliner - diamond - setra tüm bunları kullandı ;) ona göre en iyisi SETRA ;) setra paşa arabasıdır bana görede ;) neoplanın görünüşüne aldanıyor herkez man nedir ya kamyon firmasıdr man oysa mercedes öylemi :) tabi şahşi görüşm bu bence en kralı setra 10 şöföre sorun 8i setra der kalan ikisi neoplan der onlarda vites değiştirmekten bıkanlardır :D :D

+1
    setralar oldukça rahat konforlu
  • Benim favorim otobüslerde Travego T serileri(her ikiside olur) ve Setradır.. sonra bunu ara modeli olan tourismo takip eder.

403 te favorilerim arasında fakat bu araçları artık pek göremeyebiliriz bundan sonrakilerde en düşük model tourismo ve travegodur.

Safir,403 vs bu tarz araçları en çok doğu firmaları ve küçük firmalar kullanıyor haladır.

Neoplanı bilmem ama konforlu olmasından ziyade ön görünüşü işi bozuyor.
  • konfor çok kapsamlı ele alıncak bi konu .koltuk mesafesinden tutun da süspansiyonun sertlik yumuşaklığına kadar...sadece eklemek istediğim şu var.ben arabada sessizlik arayanlardanım ve yıllardır hangi otobüse binsem en sessizi hangisi diye ölçer biçerim.ve sonuç kesinlikle temsa SAFİR.ilk başta bunu okuyanlar hadi canım diyecekler ve haklılar.ama bunu bu işlerden anlayan yaklaşık 20 arkadaşım da istemeseler de kabul ettiler ben söyledikten sonra.teknik nedeni da bana kalırsa şu.safirlerde bağımsız süspansiyon olayı var hem rahatlığa hem sessizliğe pozitif yönde etki ediyo.ve bi o kadar da yumuşak olduğundan ses az.emin olun 500bin km deki bi safir le sıfır bi travego man hemen hemen aynı sessizlikte.ama küçüklüğümden beri mercedeslerde çok yolculuk yaptığım için belki ama mercedesle yolculuk yapmak beni psikolojik olarak çok rahatlatıyo.hele hele işe giderken 302 ye binmek benim için vazgeçilmez bi ritüel oldu artık...

• neoplan starliner in en beğendiğim özelliği diz mesafesi tourliner dan sonra
  • neoplan travego setra benim için tvli koltuk olsun bide koltuğu rahat olsun mürettabat iyi olsun yeterli en uzun yolculuğum neoplan starline ile olmuştu istanbul alibeyköy-didim otogar
  • KANBEROĞLU
    MAN Fortuna

• TEMSA SAFİR 2 (Yollarda şimdiki moda)
  • HER ZAMAN O 403

• TRAVEGO 15 yollara meydan okuyor.

• neoplan
  • Benim için en rahat ve konforlu otobüs yıllara meydan okuyan 0304'ler. Yıllarca seyahat eden bir otobüs sever olarak 0304'ün yoldaki yumuşaklığını ve sessizliğinin hiç unutamam. Şimdiki otobüsler otoban otobüsleri bence, zira bozuk yollara girdiklerinde inanılmaz sert, sarsıntılılar ve her taraflarından bakalit, plastik sesleri geliyor, en yeni modellerinde bile bu seslerden kurtulamıyorsunuz, koltukları ise resmen tahta, güya ortopedik ama her insanın anatomisi farklı kardeşim en azından biraz yumuşaklık arıyor insan.
  • quote:

KANBEROĞLU
    MAN Fortuna

Vay be memleketim 67

Zonguldak/Devrek plakalı otobüste

• quote:

KANBEROĞLU
    MAN Fortuna

s2000 olmasın
  • Otobüsün rahatlığı fabrika çıkışından sonra otobüsün içinin nasıl donatılacağıyla alakalıdır aslında. Yani istersen Maratonu Setradan daha konforlu yapabilirsin. Örneğin Kamilkoç firmasının Rahat koltuklu ve Normal koltuklu olmak üzere iki çeşit sınıfı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mühendis M.Z.

Otobüsün rahatlığı fabrika çıkışından sonra otobüsün içinin nasıl donatılacağıyla alakalıdır aslında. Yani istersen Maratonu Setradan daha konforlu yapabilirsin. Örneğin Kamilkoç firmasının Rahat koltuklu ve Normal koltuklu olmak üzere iki çeşit sınıfı var.

Durum donanımdan çok otobüslü alakalı bence. Fortunaların neoplan starliner2 de dahil olmak üzere arka kapı hizası, yani otobüsün ortasından dingillilerde 54, 55 numaraya kadar gürültü, vites geçişleri vs. duyuluyor. Fakat setrada en arka travego'ya nazaran daha sessiz. Zaten onun dışında koltuk, diz mesafeleri falan fabrika çıkış aynı :D
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.