Şimdi Ara

en iyi saç ekim merkezi neresidir (1223. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
41.214
Cevap
602
Favori
6.456.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12211222122312241225
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ya abi cok pahalı ya benim kazandıgım para aylık 860 tl adam benden 1 greft 1 euro diyo 2500 greft ektirdim diyelim 2500 euro 2500 euro bozdur 6.500 falan dünya para benim 7 aylık param bile buna tekabil etmiyor adam 1 günde 2 günde benim 1 yılın yarısını calısarak kazandıgım toplam parayı adam 1 2 günde elde ediyor abi insan kendi vatandaşını böylesine gondiklermi ya :D yazık günah ya hadi 3 bin 4 bin olsa gine eyw 6 bin 7 bin nedir onu gectim 15 bin isteyenler var abi gidin yabancı ülkeye yerlesin türkiyede yapmayın bu isi sen nası vatandasına hayrın yok biseyin yok anca zenginlerle kanka ol bu cok ayıp cok yanlıs para göz alayı yazık
  • quote:

Orijinalden alıntı: sates9

8.gün arkadaşlar

Benim ense aynı böyle haşat gibiydi, micromotor nasıl parçalıyorsa etraftaki saçları, 11.5 ay oldu, yeni tüm kapanmaya başladı, tek sağ alt kısmı daha toparlanmaya devam ediyor. Birde arkadaşlar benim saçlar (tepe ve arka tepe) daha çıkmaya devam ediyor, 11.5 ay olmasına rağmen daha 60-70 civarı anca çıktı ve devam ediyor çıkması, bu ara bayağa çok geliyo ekilenler. Varmı böyle 11.5 ay sonra çıkışı hızlanan ve ensesi geç düzelen.

Bu arada 2-3aydır girmedim foruma, bu foruma fazla bakmayın piskologiniz paramparça olur. Ara sıra neyse

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • az sakallı dede kullanıcısına yanıt
    Bugün 12. günüm ekilen saçlarım uzuyor dökülme kesildi sizce daha dökülür mü yoksa yoluna devam ederler mi

• quote:

Orijinalden alıntı: denizsu34

Bugün 12. günüm ekilen saçlarım uzuyor dökülme kesildi sizce daha dökülür mü yoksa yoluna devam ederler mi

ekimden sonra ekilenlerde uzuyor demekki. benim 12. günden itibaren ufak ufak dökülmeler devam ediyor. Bugün 16.Gün.
    Son halinin resmi varmı hocam?
  • kıllıkılsız K kullanıcısına yanıt
    Benim 14.gunum enseden sikayetm yok cok sukur.Greft fazla alinmasina ragmen cikislar normal.Evet ilk zamanlar gercekten urkutucu bi goruntu vardi ama simdi bi sikinti yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: az sakallı dede

quote:

ekimden sonra ekilenlerde uzuyor demekki. benim 12. günden itibaren ufak ufak dökülmeler devam ediyor. Bugün 16.Gün.

60 güne kadar şok dökülme oluyor
    Kalıcak die ümitlenmeyin
    100/30 kalırsa şanslısını demektir
    Hızlı ve kesilmiş gibi dökülmeside iyi bır işaret

• Aylardır şu forumu saç ekimi için takip ediyorum konunun başlığı güzel ama içi boş herkes bi yerleri kötülüyor şu forumda saç ekimi yapılacak 3 yeri söyleyebilecek kimse yokmu ???
  • bu fotoğrafı bende görmüştüm diğer başka bir forumda zekeriya kulda böyle ekimler ortaya koyuyosa saç ektirmeye inancım kalmadı diyebilirim yani :D

ya kardesim bende aylardır arastırıyorum isim versem 3 4 tane vercem sana onlardan birini sen seç kafana göre .
    multalip keser diye bi doktor var dünyada saç ekim sıralamasına girmiş türkiyede 1 inci olmus
    koray erdoğan diyor herkez cok iyi ekiyor diye ama o adamı bilmiyorum gercekten söylentilerdeki gibi mükemmel ekiyormu ona olan bi hastayla konusmak görüsmek lazım bu multalip keser icinde geçerli
    bi başka doktor daha var oda meşhur adını unuttum onunda herkez der zaten koray erdoğanla aynı fiyatı cıkarıyo hemen hemen adını unuttum onunda .s
    birde zekeriya kul var bunlar kardesim diğerleriyle muhatap olma diyim sana yani herkez kasap diyor diyerlerine
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa387

Aylardır şu forumu saç ekimi için takip ediyorum konunun başlığı güzel ama içi boş herkes bi yerleri kötülüyor şu forumda saç ekimi yapılacak 3 yeri söyleyebilecek kimse yokmu ???

Keser kul Erdoğan

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa387

Aylardır şu forumu saç ekimi için takip ediyorum konunun başlığı güzel ama içi boş herkes bi yerleri kötülüyor şu forumda saç ekimi yapılacak 3 yeri söyleyebilecek kimse yokmu ???

Erdoğan /Keser / kul
    Bunlar tuzlu dersen
    İlhan serdaroğlu
    Estehaır
    Esteworld
    Estepera
    Estepol
    Resul yaman
    Böyle gider sıralama (bu sıralama forumdan çıkan sonuçlar )
    Kolay gelsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Savaş@55@ S kullanıcısına yanıt
    adam belki zengin en baba parayla eken karaktersizleride saysana :D
  • bugün zekeriya kul ile görüştüm, kendisi çok genç görünüyor. özellikle ön saç çizgisi üzerine konuştuk ki benimde temel problemim ön çizgi. tahminen 1500-2000 arası kök gerekebilir dedi. cm2/70 yoğunlukta ekim yapılabildiğini söyledi. (donörlerinde durumuna göre)

fiyat 2000 kök e kadar 2000 euro.

zekeriya kul hakkında yorumlarınız neler, ekim yaptıran oldumu ? internetteki sonuçlar iyi görünüyor.

karar aşamasındayım yorumlarınızı bekliyorum.
  • sigara içmek ekim sonuçlarını etkilermi?
  • sates9 kullanıcısına yanıt
    Beklentini bu durumun %80'ine göre ayarlarsan mutsuz olmazsın. Şimdi şok zamanı. Allah sabır versin..
  • az sakallı dede kullanıcısına yanıt
    Ekimden sonra saç uzaması normal ama onlar şok dökülmede düşmek üzere kökünden ayrılmış teller de olabilir.
  • Ekimden sonra köklerin yerleşeceği 10. gün sonuna kadar içmemen senin çıkarına olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spiritaufe -- 12 Mayıs 2014; 21:23:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xplm

sigara içmek ekim sonuçlarını etkilermi?

Ben bu soruyu Dr a sordum
    Dr un şöförüne sordum
    Dr kendıde ektirmiş biri olarak bana azalt dedi
    Şöförü ise Ekim'de ara vermiş sigara içmek için
    1 paketim garanti diyor
    Dr için o iki paket içiyor diyor
    Dr sana mecburen azalt der diyor
    Kısacası etkılemez dıyor
    Aynı kişiye Ekim yaptıran tam kel bir arkadaş hiç bırakmadım aynen devam diyor onunda saçlar süper oldu
    Dr da içiyor şöförde arkadaşda
    En iyi sonucu alan 2 paket içen Dr / arkadaş da1 paketle süper
    Şöförde iyi
    Bunların hepside tam keldi şimdi ise hepsi normal doğal görünümde
    Amma her türlü zararı olduğundan genede azalt/bırak
    He Avrupa'daki bi Dr a sordum Alman 3/4 paket içmezsen problem olmaz dedi ;-)

• Beyler yakşamlar..ekimin 22.günündeyim saç ekimi yapılan bölgede bugun sivilce büyüklüğünde kanama farkettim,yaptırdığım yere sordum normaldir ancak ellemeyin mikrop kapmasın dediler, bu gibi sıkıntı yaşayan arkadaşlar tecrübelerini aktarırsa cok memnun olurum..

• quote:

Orijinalden alıntı: Reciproc

quote:

Orijinalden alıntı: spiritaufe

Ön bölgeler şok dökülme öncesi gibi biraz sık dursa iyi olacaktı ama tutturamadılar galiba. Aynı yerde ektiren bi arkadaşım var. O da 6 aydan sonra yoğunlaştı, toparladı diyenlerden. Ben artık bir şey olacağını zannetmiyorum ama göreceğiz bakalım..

Şok dökülme öncesinde sık olduğuna eminmisin,senin gibi çoğu kişi bu konuda yanılıyor,şok dökülme öncesinde saç olması gerekene göre çok kalınlaşmış oluyor,halbuki şok dökülmeden sonra çıktıktan sonra o kadar kalın olmuyor,şok dökülmeden önceki o saçın bodur va kalın hali aldatıcı oluyor,sanki hepsi çıksa çok sık olacakmış gibi duruyor ama gerçekte öyle olmuyor,ben çoğu kişinin ilk paylaştığı ekim fotolarına bakıyorum,üç tel bir şey var aslında özellikle önde yani çıksada seyrek olacak belli,moralleri bozulmasın diye yazmıyorum,seninde önde falan ekilenler o kadarmış işte sonuçta zikzaklı ekilmedimi birde tekli greft ,ee daha ne olacak cm kareyede 10 , 15 greftle olacağı bu kadar...

Şok dökülmeden önce daha sık olduğuna sürekli fotoğrafla takip ettiğim için eminim. Şok dökülme öncesi saçın kalınlaştığı gibi bir görüşe inanmıyorum, ekildikten sonra bir kalınlaşma olmuyor çünkü. Alım sırasındaki kalınlığa dökülme sonrası ilk çıktışta ulaşamıyor diyorsan haklısın tabii ki. Bu arada ekilenlerin hepsi çıkıyor diye de bir şey yok. Operasyonun başarısı ekilenlerden ne kadarının, hangi açıyla, hangi dağılımla çıktığı değil mi zaten? Keşke hepsi çıksa.. Benim ekim zikzaklı ve önde tek greftler var, o konuda da sana hak veriyorum.

Ekilen / Çıkan oranıma bakabilmek için aslında 180. günde 3 numaraya vurup, 10- 15 günlük fotolarla kıyaslamak lazım.

Bu arada herkesin atladığı bir nokta var sanki şok dökülme ile ilgili. 15. günden 3. aya kadar sürüyor diyoruz ama şok dökülmede düşmeyen saçlar, uzamış olsa bile aradaki travma yüzünden döngülerini normal tamamlamadan zamana yayılan bir şekilde dökülüyor olabilirler. Senin görüşüne göre şok dökülmede düşenler 3 aylık uykudan sonra çıkıyorlar ve 4. aydan sonra hiç saç teli adeti artışı olmuyor ya da ihmal edilebilir seviyede oluyor. Şok dökülmede düşenler (15 günden - 3 aya kadar) için senin 4. ay görüşüne katılıyorum. 2 ay sonra düşen saç bile büyük ihtimalle ekimden hemen sonra uykuya giriyor ama yerinden çıkıp düşmesi zaman alıyor. Bu yüzden 15 gün + 3 ay uyku + 15 gün ucun deriden gözükmesi ile 4. ayda ilk fışkırma yaşanıyor. Bende de aynen bu oldu. Buraya kadar hem fikiriz.

Senden ayrıldığım nokta, şok dökülme dışında da ekilen saçların ekimden etkilenmesi yüzünden tam döngü tamamlanmadan arada biz pek farketmesek de döküldüğü ve bunların çıkışının geç olduğu düşünmem. Bununla birlikte ince çıkanların kalınlaşması ve çoklu greftlerin önce tek saç verip, 2. ve 3. saçları sonradan üretmesiyle birlikte 6. aydan sonra da ilk 4 ay gibi olmasa da farkedilebilir bir yoğunlaşma olmasının mümkün olduğunu düşünüyorum. Saç döngüsü zamanlarının normalleşme 18 ay sürüyor zaten. Bu normalleşmenin bir bölümü sonradan hafif seyrelme de içerebilir.

Bu nedenlerle 4. ayda herşey bitti şeklinde gibi gözüken yaklaşımını doğru bulmuyorum. "Gözüken" diyorum çünkü fazla hayalcilere acı konuşuyorsun. Bazılarının kendine gelmesi için sarsmak gerekli ama herkesin moralini bozmak da bence çok doğru değil. 4. ay ekimin aynasıdır bence de. Bu noktadan sonra saç sıklığının 2 katına çıkması gibi birşey kimse beklemesin, çıkmaz. Ama görünüm 4. aydan sonra saç telleri güçlendikçe ve greftlerin ürettiği saç adeti normalleştikçe düzelmeye devam eder. sonuçta senin fikrinin temelinde yatan 3 ay uyku fazı, sağlıklı saçın kendi yerindeki doğal hali için geçerli. Onu oradan alıp başka bi yere nakledince bu sürenin yine aynı kalmasını değişen çevre şartları ve yaşanan travmayı göz önüne alınca bekleyemeyiz.

Ha, sınırı nereye koyacağız? Bunu ekim öncesi kellik derecesi, ekilen greft adeti, operasyon süresi, yaş arttıkça 6 aydan 1 yıla kadar ilerletebiliriz diye düşünüyorum. Forumda genelde Norwood 3-4 arası kişiler var. 1-2 olup saç ektirmekten bahsedenler de var, ektiren de gördüm diye hatırlıyorum paylaşılan fotolardan. Norwood 4 gördüğüm kadarıyla sınır nokta. Norwood 5 ve ötesinde operasyon başarısı da, sıklık da, memnuniyet de düşüyor ve net sonucu görme süresi 6 ayın ötesine doğru kaymaya başlıyor.

Atlanan başka bir nokta da beyaz saçlar! Benim gibi beyaz saçı çok fazla olanların operasyon sonucunu hiç beyazı olmayanla kıyaslamak da kolay değil. Belki bu forumda, saç ektirmeden önce saçların boyatılması gerekli midir, işe yarar mı boyamak gibi birşeyler de konuşulmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: az sakallı dede

quote:

Benim ekilen saclar da uzadi! Yava yavas dökülüyor bazi saclar bugün 22. gün kafam haal sac dolu diyebilirim ama saclar bir kac tanede olsa dökülüyor.
  • 
Sayfa: önceki 12211222122312241225
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.