Şimdi Ara

en iyi saç ekim merkezi neresidir (1038. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.215
Cevap
602
Favori
6.455.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10361037103810391040
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KoCaKuRT_

Ben bu detayı bilmiyordum. Bence bütün işlemi doktor yapmalı. Zaten takıntılı adamın biriyim detaylara fazla giriyorum elimde değil.
    Bu gidişle saç maç ektiremem zaten..

Zekeriya kul tüm işlemi kendi yapıyor diye biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BaturUygun

1 greft saç ortalama 2,5 3 saç teli yapmaktadır kardeşim

2,5 çok çok iyi bir rakam 3 ise inanılmaz :) ortalama 2-2,5 arasıdır

• quote:

Orijinalden alıntı: Reciproc

quote:

Orijinalden alıntı: serdarr82

Sn Reciproc, tamam ama 2 gün uğraşmasalar bile en azından 1 tam gün yapsınlar. bir ekip 2 hatta abartmıyorum bazen 3 saç ekebiliyor bir günde. böyle yerler çok var hepimiz biliyoruz. bir arkadaşımız ilhan hocanın 2 ekibi olduğu için günde 2 saç ektiğini söylemiş. Bunun doğru olmadığını ben çok net biliyorum orada 1 ekip bir günde 2 saç ekiyor. İlhan hoca tek değil ki çoğu yer böyle. Şimdi bu ekimcilere 1 günde 2 ya da bazen 3 ekim yaptırırsanız tabi ki 2-3 sn de 1 greft eker hale gelir. Bir düşünsenize 4000 greft alınacak sonra 4000 kanal açılacak ve son olarak 4000 tane ekim işlemi yapılacak. yani 12000 tane işlem. 12000 e kadar saymak bile imkansız benim için bu sürede, bırakın bu ekimi yapmayı. Sonuç olarak herşey para değil insanın hayatını psikolojisini değiştiriyorsunuz. hiç olmazsa bir ekip bir günün tamamını 1 ekime ayırsın ne olur yani.

Dediklerin doğru,günde bir ekim olmalı,serdar hocada günde iki ekim yapıyor,ilk beni almalarını istedim bu yüzden benim ekim bitince ikinciye geçtiler,yanlış bir şey yaptıkları,para mevzundan dolayı böyle çalışıyorlar..
    Benim iki güne karşı olmamın sebebi,ikinci gün çekilen eziyet,yaralı kafaya ikinci işlem,işkence gibi oluyordur tahminim,ben bir güne bile zor dayandım,zorluğunu görünce ikinci güne şu anda kesinlikle karşıyım,öyle insanın hayatından iki günü işkence çekerek geçmemeli,şimdi biz bu külfete katlanıp yaptırdık bu işi,burada yazan arkadaşlarda genelde bu eziyetleri çekip bir süre sonra ekim sonucuna konsantre oldukları için kimse bu eziyetlerden bahsetmiyor,yada sorulunca çok kolaydı diyip geçiştiriyorlar,ekim yapacak arkadaşlarda neyle karşılaşacaklarını dolayısıyla önceden öngöremiyorlar..
    Şimdi komik gelecek ama bu kadınların doğum olayına benzetiyorum bu durumu,doğum yapan kadınlar çektikleri acıyı bir süre sonra hafızalarından silindiği için ikinci doğumu yaptıkları zaman anca hatırlarlarmış o acıyı,discovery chaneldaki bir belgeselin yalancısıyımyoksa tövbe bir daha yanaşmazlarmış ikinci doğuma
    Şimdi belki sizde diyeceksiniz ne acısı hocam ben gayet rahattım diye,inan bence öyle değil acı değil zorluk diyelim,pozisyondan pozisyona sokuyorlar adamı boynu tutuluyor insanın,tavuk yolar gibi yoluyorlar adamı,habire foş foş serum sıkıyorlar kafaya,boyun damarlarınız geriliyor,çok rahatsız edici ,o yüzden tek günde halledilmeli diyorum...

Acı yok rocky diyen varsa yalan söylüyor bencede :) lokal anestezi ayrı bir acı arada etkisi azalan bölgelere tekrar lokal gerekebiliuor yıkama serumu desen kafayı yakıyor ama ben hala 2 günde ısrarcıyım saç iyi çıkacaksa o zorluğa katlanılır bence

• quote:

Orijinalden alıntı: whouse

quote:

Orijinalden alıntı: Erbay-

Beyler size sac ekim merkezlerinde dönen bir oyundan bahsedecegim, bunu bizzat baska yabanci bir forumda tanidigim arkadasin agzindan duydum, sac ektirmek isteyen kisi randevu aliyor ve sacmerkezine gidiyor, oturma odasinda beklerken aniden kapi aciliyor ve iceri 2 tane dallama giriyor, iceri giren 2 kisininde saclari süper olmakla beraber her ikiside gülücükler sacip mutlu bir insan havasi veriyor, randevusu olan enayi dayanamiyor ve soru sormaya basliyor, "merhaba siz burdami ektirdiniz" ... evet burda ektirdik diyen kisilerden birisi sözde prp yaptirmaya geldigini digeride saclarini yikatmaya geldigini söylüyor, bizim mazlum sonunda dogru ekim merkezini buldum diye düsünürken doktorun odasindan bi kisi cikiyor, doktora sarilip tamam hocam allah razi olsun tsk ederim tekrar görüsmek dilegiyle gibi sözler ediyor, bizim enayi bu cocugunda önünü kesip "kardes kusura bakma rahatsiz ediyorum sen burdami ektirdin diyor " evet cevabini alan bizim mazlum enayi icinden olay budur kesinlikle buraya ektiriyorum diyip doktorun cagirmasiyla beraber usain bolton gibi yerinden firlayarak kendisini doktorun odasina atiyor ve sorgusuz sualsiz hocam ben burda ektirmek istiyorum hemde en kisa zamanda diyor. Ektirdikten sonra aradan 8 ay geciyor fakat cocugun kafada tik yok, icine kurt düsüyor ve merkezi uzaktan izlemeye aliyor , oda nesi ,,,,ne görüyor dersiniz, 8 ay önce klinikte görmüs oldugu 3 dallama gene orda. Cocuk nasil bir kazik yediginin farkina giriyor, klinikte gordugu kisiler bu oyunun birer parcasiydi fakat is isden coktan gecmisti...

bi diger oyunda sac eken kisilerin genelde müsterisine 1-2 ay sonrasina randevu vermesi mevzusu,,genelde müsterisine takvimi gösterip bak gördügün gibi 2 ay fullum diyip psikolojik bir oyunla karsisindaki insani etki altinda birakiyor, takvime bakan dallama tükenmez kalemle karalanmis yazilardan baska bisi görmemesine ragmen vay anasini harbiden adamin takvimi full diyip dahada sempati duymaya basliyor doktora...Türkiyede yilda yaklasik 10bin sac ekimi gerceklestirildigini düsünürsek bu takvim olayinin ben gercegi yansittigini dusunmuyorum...

yukarda yazdigim oyunlara dikkat edin arkadaslar, birde facede özellikle aysegül sevincin cok basvurdugu bir oyundan bahsedecegim size,,bildiginiz gibi bi cok ekimcinin facesinde 2-3 bin tane insan vardir, bunlarin cogu kel kafali dürzülerdir, faceden doktorlari dikizleyip sac ektigi kisilerin fotolarini izlerler. Aysegül gibileri bunu cok iyi bildigi icin köyündeki uzaktan bir akrabasina profil actirir, isminide salliyorum Adnan Aktas yapar.. aysegül adnanin profiline gider merhaba adnan resmini paylasabilirmiyim der,,bizim anadolu erkegi gibi görünen adnan "tabi abla ne demek etimde senin kemigimde allah senden razi olsun saclarima sayende tekrardan kavustum" gibi bi cevap verir. Resimler gayet hostur, aysegulun oyununa gelen kisiler hemen adnanin profiline tiklar, gercek olup olmadigindan emin olmak ister, ilk baktigi yer adnanin zaman tüneli ve resimleridir, adnanin resim bölümünde mangal basinda tavuk kanati pisirirken pismis kelle gibi sirittigi resmi görünce "bu is tamamdir adnanda gercek profilide gercek" der..emin olmak icin adnanin bi baska resmine daha bakar, o resimdede adnan elinde raki kadehiyle agzini bi karis acmis vaziyette poz verir, altindada yarasin serefeeeee gibi yorumlar bulunur, bizim kel enayi artik iyice adnanin gercekliginden emindir ve aysegulden randevu alip sac ektirir, aradan 1 sene gecer ve nasil bir kazik yediginin farkina girer fakat is isden coktaaan gecmistir..

bu sac ekim merkezleri bizi serefsizim detektif yapti ama hepsinin cevirdigi oyunlari cok sükür biliyoruz...

yukarda koray erdoganla ilgili bi yazi okudum ilgimi cekti, koray erdogan her müsterisine ben 7 yildir propecia kullaniyorum sende kullan" diyormus, takdir ettim bu sözünü, psikolojik oyunlari cok iyi biliyor koray erdogan fakat bu oyunlari her insana sökmez, korayin ilacla sagladigi sonucun aynisini bir erkan demisoy ilhan serdaroglu hatta merdiven altinda ekim yapan bi cok ekimci bile saglayabilir, isterseniz bi deneyin, 6 ay proecia kullanin ciliz siyah tüyler canlanacaktir saclar biraz kendini toparlayacaktir ustunede ekim yapilinca ortaya güzel bi gorunum cikacaktir. Koray Erdogani bundan sonra benim favori listemden cikariyor, aysegül sevinc ile ayni kategoriye koyuyorum.

Bu arada forumda yillardir hayrullah isminde dolanan patlican burunlu bi cocuk var, adam esteworlde ektireli 3-5 yil olmasina ragmen halen buralarda cirit atiyor, o dallamayi fazla ciddiye almayin, ekim yaptirmis bir insan 5 sene gecmesine ragmen halen buralarda geziniyorsa bilinki ortada bi dalaverisi var demektir, gerci gunahini almak istemem ama sifat ve tip olarakta esteworldun sahibi servet terzioglunu animsatiyor, belki hala dayi cocugu yada uzaktan bir akrabasi olabilir, evet kendisi gurbetci fakat türkiyede gurbette akrabasi olmayan kimse yok bunuda unutmamak lazim ayrica esteworldun inandirici olmak adina bir gurbetciyi oyunlarina alet etmis olmalarida gayet mümkün...esteworldun sahibi servet terzioglu güzel sac ekiyor ama subelestigi icin her subesinde her ektiren ayni sonucu alamiyor, ben o firmanin ekimlerini begeniyorum ama sahiplerinin ekmesi sartiyla..aynisini estehair icinde diyebilirim..

Erbay Koray hocanın proscar kullanma sebebi ailede prostat kanseri öyküsü olması ama şöyle de bir durum var ekim öncesi çekimler yapılırken saçların ıslatılması nedeniyle olduğundan çok daha seyrek görünüyor saçlar. ekim sonrası sonuçların çoğunu da hastalar kendileri çekip gönderdiği için (genelde ıslak olmayan saçla) öncesiyle karşılaştırıldığında inanılmaz bir sonuç varmış gibi görünüyor

Koray hocanın ekim öncesi saçları ıslatıp çekmesi bana ilginç geldi,acaba bazı şeyleri daha iyi görebilmek adına mı böyle yapıyor,yoksa ıslak saç çok seyrek gözüktüğü için,kendisine saç ektirecek kişiye,saçlarının düşündüğünden daha seyrek olduğunu gösterip psikolojik bir algı mı yaratmaya çalışıyor acaba.Böyle bir algı yaratmaya çalışıyorsa eğer,insan zaten saçının kuru haldeyken durumunu biliyor.Niçin ekim öncesi saçları ıslatarak fotağraf çektiğini hocaya sormak lazım.
  • deneyin bakalım
  • quote:

saçlanan @ kardes vermis oldugun linkteki resimlerden birinepek anlam veremedim, kafanda leanardo dicaprio gibi sac cikmamiski o firca gibi taragi niye tuttun öyle anlayamadim

hsnsrbst @ al sana koray erdogan hasancim http://www.hairforlife.info/istanbul-turkey-dr--koray-erdogan-hair-transplant-center.1-153.html sagdaki gözlüklü

ya bu arada forumda son günlerde bi günde kac greft ekilmeli tartismasi yapiliyor, dünyanin en ünlü fue hocasi günde maksimum 500 greft ekiyor. Gûnde 4-5 bin greft eken dallamalardan uzak durun, her ekilen greft bir organ gibidir unutmayin.

tabi bu yazimdan sonra gidipte 500 greft ektiren yer aramayin bulamazsinizda zaten ama benim sahsi dusuncem günlük 2bini gecmemeli,, tas catladi 3 bin diyelim.

bu muymus koray erdoğan :) ya ben de hep koca gobekli, orta yaşlı, şakaklarda pek saç olmadığı için yanları uzatıp geriye doğru tarayan ve askılı pantolon giyen bi adam dusunurdum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsnsrbst

bakın saçsız bölgenn kapanması her doktorun görüsüne göre değisir. bi an önce olsun ikilemde kalmayayım dusunCesiyle hareket etmeyin bence. o kafanızn arkasındaki her greft sizin için cok ama cok degerli. bi anda oldu bittiyle hareket edip bi sonuc alamayıp donör bölgenizi de mahvettirdikten sonra üzülürsünüz. buradaki arkadaslar da size yardımcı olur ama bence biraz daha arastırn ilk duydygunuz yerde hemen karar kılmayın. doktorlarla yuzyuze konusun resimli canlı sonuclar isteyin. bu dediğimi husran yasamamak için yapın. size doktor öneremem ben sac ekimi asamasında değilim su an minoxil kullanyorum elbet bigün benm de ekmci aryacagım günler gelicek ama ben aceleci davranmayı dusunmuyorum...

ya tabi ki çok hızlıca alınacak bir karar değil bu ama en iyisini bulmak gibi bir durum yok gibi geliyor. bir hastada mükemmel sonuçlar alan bir doktor başka bir hastada rezalet bir işe imza atmış. belki hastayla da ilgilidir biraz diyorum. o kadar yıl bu işi yapan adamların hala çok kötü sonuçlara imza atmasını anlayamıyorum çünkü.
    diyorum ya şurada 8-10 tane doktor ya da merkezin ismi var, hepsi hakkında olumsuz eleştiriler var. neye göre karar vereceğiz o zaman o sıkıntı
  • quote:

Orijinalden alıntı: .CasanovA

Eveet arkadaşlar bugun 2. hafta oldu ekim yapılalı kafada hala şişlikler var. ekim şuan için fena sayılmaz amaaa gel gelelim sağ tarafa.. korkulan oldu ve sağ taraf seyrek ekildi maalesef :( doktora o kadar söylemem rağmen hemşirenin seyrek ektiğini derdimi anlatamadım bir türlü..hatta bana ''öğle bir şey yok o şehir efsanesi dedi'' gördük... 8 ay geçsin ufak bir rutuş düşünüyorum tekrardan bu sefer sol tarafa ekim yapan hemşireden başkasını dokundurtmam kafaya :) işini iyi yapıyor gerçekten. siz değerli arkadaşlarında sonuçla ilgili olumlu, olumsuz yorumlarını alırsam sevinirim. saygılar.

en iyi saç ekim merkezi neresidir  en iyi saç ekim merkezi neresidir  en iyi saç ekim merkezi neresidir

saç ekiminizi cok begendim gerek saç çizgisi gerek sacların diziliş yonu filan guzel olmus. ayrıca ben sag tarafla sol taraf arasında bi fark goremedim bilmiyorum belki de fotografta belli olmuyordur canlı gormek lazım. insallah tek bi sacınız bile heba olmaz bu sekilde cıkar...
  • evet bence de pişmiş kelle gibi, naber lan fakirler der gibi sırıtıyo
  • Antalyaspor'da oynayan Serkan Balcı'nın sac naklini yapan doktorun adını bilen varsa paylaşabilir mi?

en iyi saç ekim merkezi neresidir
  • irbay goşşşşş :D volkan beden 2200 greft
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: canavarcafer

irbay goşşşşş :D volkan beden 2200 greft

waaauw ula serefsizim sasirdim ama neye sasirdim biliyomusun cafer,,,,sac cizgisini bu kadar profesyonelce cizmesine sasirdim cünkü senin yanlar baya yukardaydi zorlanacagini tahmin etmistim doktorun ama hic öyle görünmüyor, bi kac cm assa cekmis vallahi bravo volkan bedene..uzadiginda ekim oldugu hic anlasilmaz bu cizginin, bizim caferin yan bölgelerinde ufak bi acilma vardi tüm forumlari ayaga kaldirdi serefsizim)))))))))))))))) cizgiyi cok SIK tutmus, onu her doktor beceremiyor ama bu ekimin süper olacagi simdiden belli,,persembenin gelisi carsambadan belli olur derler ya buda onun gibi bisi, cizgi harika ekilen greft sayisi iyi diger saclarin zaten iyi 3-5 ay sonra cafer hepimize havayi basar ceker gider buralardan

zaten bu önçizgi yüzünden 2 tane doktor eledim ben tas gibi çiziyolar kafaya bok varmış gibi sanki iyilik yapıyolar daha fazla ekince :D bu adam lap diye çizdi sana olması gereken bu diye tam lisedeki saç çizgim benim alnım lisedeykende açıktı kafa şeklim bu çoğu davar bunu anlamıyor saçma sapan çiziyor:D önlere çok özeniyo zaten bu adam önlere tekli greft ekilmesi lazım dedi hatta çoğu 2li oldugu için onları ayırıp tekli hale getirip önçizgiyi sadece tekli greftlerle sık yaptı arka taraflarda sık olsun diye 2lileri ekmiş küçük bi alana ekebildiğim kadar sık ektim dedi yan tarafların sıklığıyla aynı olacak diye garanti etti :D ama saçına iiyi bakarsan 7 8 yıl bakmazsan 5 yıla kadar tekrar görüşecez senle dedi :D
  • hucumkedi H kullanıcısına yanıt
    Elbetteki her ikiside doktor. Ferruh sacede ameliyat yapar serdar ekim yapar. Paranin bir kismini ferruh alir geri kalani serdar alir. Anlayacagin fereuh elini oynatmadan para kazanir. Koklerin bosa cikartilmasi ise kokler dokudan ayrilir ama hala dokunun icinde beslenmeye devam eder sonra hemsire onların hepsini toplar kanalini hemsire acar ekimini hemsire yapar. El punch gelince evet motordan daha az hasar verdigi dogrudur ama motoruda iyi kulanirsan koklwre zarar vermezsin iyi gunler.

• Arkadaşlar sizden ricam istanbulda en iyi eken yerler nere 2 3 doktor tavsiye verir misiniz önceki mesajlarımda dediğim gibi yanlarım açık sadece 2 3 cm civarı şöyle söyleyeyim iki yanıma toplam 100 150 saç lazım en fazla , ayrıca saç dökülmem pek yok önceden kullandıgım ilaçlar,ihmalsizlik ve stresten dolayı döküldü hatta yanlarıma bazen sarımsak sürüyorum tüyler çıkmaya başlamış ama uğraşmak istemiyorum bana ücreti ne kadar olur ekerler mi ayrıca çok açık yok ama ben biraz takıntılıyım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: maracanna

Arkadaşlar sizden ricam istanbulda en iyi eken yerler nere 2 3 doktor tavsiye verir misiniz önceki mesajlarımda dediğim gibi yanlarım açık sadece 2 3 cm civarı şöyle söyleyeyim iki yanıma toplam 100 150 saç lazım en fazla , ayrıca saç dökülmem pek yok önceden kullandıgım ilaçlar,ihmalsizlik ve stresten dolayı döküldü hatta yanlarıma bazen sarımsak sürüyorum tüyler çıkmaya başlamış ama uğraşmak istemiyorum bana ücreti ne kadar olur ekerler mi ayrıca çok açık yok ama ben biraz takıntılıyım...

parasını ver mezardan ölüyü çıkarır ona bile saç ekerler merak etme :D
  • quote:

quote:

Arkadaşlar sizden ricam istanbulda en iyi eken yerler nere 2 3 doktor tavsiye verir misiniz önceki mesajlarımda dediğim gibi yanlarım açık sadece 2 3 cm civarı şöyle söyleyeyim iki yanıma toplam 100 150 saç lazım en fazla , ayrıca saç dökülmem pek yok önceden kullandıgım ilaçlar,ihmalsizlik ve stresten dolayı döküldü hatta yanlarıma bazen sarımsak sürüyorum tüyler çıkmaya başlamış ama uğraşmak istemiyorum bana ücreti ne kadar olur ekerler mi ayrıca çok açık yok ama ben biraz takıntılıyım...

ahaha doğru diyorsun bana ne kadara patlar acaba çünkü açık olan yerler yanlar sadece yukarda anlattıgım gibi
  • quote:

quote:

quote:

ahaha doğru diyorsun bana ne kadara patlar acaba çünkü açık olan yerler yanlar sadece yukarda anlattıgım gibi

:D o önemli değil dostum benimde açıklık çok değildi 3000 tl ye ektirdim kafasında saç olmayan adam da 3500 tl ektiriyo benim ektirdiğim yerde.Genelde en ucuz yerlerde piyasa 3000 den açılıyor sonuçta adamın bir gününü alacaksın sen az da olsa açıklığın.Ama greft başına çalışan doktorlar var onlar ne ister bilmiyorum ama 100 150 saç dediğin saç senin hiçbirşey yani tenezzül edip ekmez greft başına çalışanlar ya da sabit bi fiyat söylerler.Ama 100 150 saç hiçbişe yani açklığın daha fazla ihtiyacı vardır kanımca :D
  • quote:

quote:

quote:

waaauw ula serefsizim sasirdim ama neye sasirdim biliyomusun cafer,,,,sac cizgisini bu kadar profesyonelce cizmesine sasirdim cünkü senin yanlar baya yukardaydi zorlanacagini tahmin etmistim doktorun ama hic öyle görünmüyor, bi kac cm assa cekmis vallahi bravo volkan bedene..uzadiginda ekim oldugu hic anlasilmaz bu cizginin, bizim caferin yan bölgelerinde ufak bi acilma vardi tüm forumlari ayaga kaldirdi serefsizim)))))))))))))))) cizgiyi cok SIK tutmus, onu her doktor beceremiyor ama bu ekimin süper olacagi simdiden belli,,persembenin gelisi carsambadan belli olur derler ya buda onun gibi bisi, cizgi harika ekilen greft sayisi iyi diger saclarin zaten iyi 3-5 ay sonra cafer hepimize havayi basar ceker gider buralardan

zaten bu önçizgi yüzünden 2 tane doktor eledim ben tas gibi çiziyolar kafaya bok varmış gibi sanki iyilik yapıyolar daha fazla ekince :D bu adam lap diye çizdi sana olması gereken bu diye tam lisedeki saç çizgim benim alnım lisedeykende açıktı kafa şeklim bu çoğu davar bunu anlamıyor saçma sapan çiziyor:D önlere çok özeniyo zaten bu adam önlere tekli greft ekilmesi lazım dedi hatta çoğu 2li oldugu için onları ayırıp tekli hale getirip önçizgiyi sadece tekli greftlerle sık yaptı arka taraflarda sık olsun diye 2lileri ekmiş küçük bi alana ekebildiğim kadar sık ektim dedi yan tarafların sıklığıyla aynı olacak diye garanti etti :D ama saçına iiyi bakarsan 7 8 yıl bakmazsan 5 yıla kadar tekrar görüşecez senle dedi :D

Dostum hayırlı olsun ekim güzel duruyor ama neden testere dişi gibi ekmişler ön tarafa

• selam arkadaşlar
    ilhan serdaroğluna bilgi almak için bir mail attım.verdiği cevabı burada da paylaşayım belki birilerine de fikir verir. özel maili paylaşmanın doktor açısından bir sıkıntısı olmayacağını düşündüğümden paylaşıyorum.bir iki gereksiz yeri sildim sadece.ücret kısımlarını silsem mi diye tereddüt ettim de silmedim. eğer uyarırsanız silerim

"Ben 2003 yılından bu yana yoğun olarak saç ekimiyle ilgileniyorum ve bir plastik cerrahi uzmanı olarak binlerce saç ekiminde imzam var. Özellikle son 4-5 yıldır sadece FUE (ağrısız, izsiz, bıçaksız ve kansız teknik dediğimiz, saç köklerinin mikromotor yardımıyla tek tek 0.7-0.8 milimetrelik minik “punch” larla alındığı) yöntemi ile saç ekimi uygulamaktayım. Her seans saç ekiminde 2500-4300 greft, yani 6000-12000 saç teli alabilirim ve bu alımı tek başıma baştan sona bizzat ben yapmaktayım. Saç ekiminde estetik ve doğal sonuçların alınabilmesi için yeterli sayıda greft çıkarılması ve sık çalışılması çok önemli. Tabii ki çok tecrübeli bir ekiple birlikte saç transferini gerçekleştiriyorum ama tüm aşamalarında kontrolüm altında yapılan bir operasyon olduğunu bilmenizi isterim. Ortalama operasyon süresi yaklaşık olarak 6-7 saattir ve operasyon sırasında ve sonrasında ağrı, şişlik ve morarma oluşmaz. Ekim alnının ilk yıkaması kliniğimizde, operasyondan 2 gün sonra gerçekleştirilir ve size öğretilir. Bu işlemden sonra tekrar yaşadığınız şehrinize/ülkenize dönebilirsiniz. Operasyondan sonra yaklaşık 10-14 günlük bir süre içinde saç ekimi yapılan bölgede, greftlerin etrafında minik kabuklanmalar oluşacak. Bu kabuklanmalar günlük yıkamalarla yavaş yavaş dökülecek ve ekim alanınız temizlenmiş olacak. Saç ekimi operasyonu sonucunun çok doğal olacağı ve anlaşılmayacağını, saç ekilen ve alınan bölgelerde iz kalmayacağını ve olabildiğince sık bir saç ekimi sonucu alacağınızı da bilmenizi isterim.Ekim sonucunu 3-6 ay arasında saçların çelışı şeklinde görebilrisiniz ama esas son halini alması ve tam dolgunluk sağlaması 12-14 ay alabilir. Ekilen ve daha sonra çıkacak olan saçlarınız mevcut olan saçlarınızla tam bir uyum dokusu sağlar ve doğal görünümden bir kayıp yaşanmaz. Saç ekimi eğer seyrek alana sıklaştırma şeklinde yapılacaksa, o bölgedeki mevcut saçlarınızın zarar görmeyeceğini de belirtmeliyim. Saçların çıkmaması , sonradan ekilen saçların dökülmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Ama zaman içinde 40 lı yaşlara kadar saçlarda kayıplar devam edebilir; bu sizin genetik yapınıza ve şu andaki yaşınıza bağlı olarak değişebilecek bir durum.

Saç ekim ücreti sizdeki gibi saçlı derinin tamamına giriş yapılacak ve 3000-3800 greft civarında bir mega seans gerekli olacaksa 4500 tl nakittir. Ekimle ilgili rapor verebilirim ama geçerli olmaz çünkü 1, estetik cerrahi bir işlem olduğu için 2, ben kurum doktoru değilim serbest çalışan bir doktorum . Ama amiriniz benim raporumu işleme koyacak ve kabul edecekse size 1-2 hafta rapor verebilirm tabii ki ..

Operasyon sonrasında, bölgenin daha çabuk kanlanması ve böylece saç köklerinin daha iyi tutması, ekilen greftlerin ve saç köklerinin en az kayıpla çıkması için saçlarınıza ekim sırasında PRP tedavisi de uygulamak isterim. PRP harflerinin açılımı “platelet rich plasma” olup manası, platelet ya da trombositten zengin plasma anlamına gelir. Plateletler ya da trombositler, kan pıhtılaşmasını sağlayan kan hücreleri olarak bilinirler. Bu uygulamada, kişinin kendisinden alınan bir miktar kanın özel tüpler içinde santrifüje edilerek plateletten zengin hale getirilmesi ve bu kısmın tekrar kişiye enjekte edilmesi söz konusudur. Platelet ya da trombositler aslında vücutta bir yaralanma olduğunda bünyelerindeki büyüme faktörleri ve diğer pek çok yara iyileştirici faktörle yaralanma bölgesine giden ve hasarı tamir eden, dokuyu iyileştiren hücrelerdir. Trombositlerde bulunan büyüme faktörleri ve hasarlı dokuları onaran çeşitli faktörler, kişinin minyatürleşen, dökülmeye başlamış olan mevcut saç köklerine de uyarıcı etki yapmakta ve canlanmalarını sağlamaktadır. Saç ekimi yapılan bölgeye de PRP tedavisi yapılabilir. Bu hücreler yoğun olarak saç ekim yerlerine enjekte edildiğinde iyileşme ve saç köklerindeki kanlanmada artış görülmekte, böylece greftlerin canlılık oranı artmakta ve daha çabuk çıkmaları sağlanmaktadır.

PRP işlemi için seans ücreti 700 tl nakittir; saç ekimi sırasında tek seans olarak uygulanır ve 10 dakikamızı alır.

Ücretsiz muayene, anlaşmalı otellerde konaklama bilgileri ya da operasyon randevusu için sekreterim Esra hanımı arayabilirsiniz."
  • quote:

Orijinalden alıntı: whouse

quote:

quote:

quote:

Dostum hayırlı olsun ekim güzel duruyor ama neden testere dişi gibi ekmişler ön tarafa

sağolasın bilmiyorumki valla kafyı 4 gün sonra görebildiğim için sorgulama fırsatım olmadı :D adam kasıtlı yapmış yani muhtemelen kafasında birşey vardı bunu yaparken daha vahşi bi görüntü vermek için olabilir mi acaba :D
  • 
Sayfa: önceki 10361037103810391040
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.