Şimdi Ara

EN İYİ KOMBİ (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.286
Cevap
55
Favori
597.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Wiessmann Vitodens 50W veya Vitodens 100W fark etmez her iki kombiyi de kullanabilirsiniz, anladığım kadar ile dikey baca çıkacaklar, eğer verilen fiyat uygunsa gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.
  • ALTILIM A kullanıcısına yanıt
    viessmann diğerlerinden üstün değil hepsi aynı performansta çalışır,ayrıca viessmann'ın yedek parçaları pahalıdır ama yoğuşmalı kombilerinde en azından kronik sorun yoktur
    viessmann alacaksanız vitodens 100w almayın hem eski bir model, hem minimum ısıl gücü yüksek ve modülasyon aralığı geniş sayılmaz ayrıca sıcak su kapasitesi 24kW
    vitodens 50w'nin teknik özellikleri daha iyi minimum ısıl gücü düşük ve modülasyon aralığı daha geniş ayrıca sıcak su kapasitesi 24kW değil tam 29kW
  • Cevaplarınız için sağolun yârin wiesmann w 50 için fiyat çıkaracaklar. ona göre bakacam.
  • Hocam Vitodens 100W yenilendi artık 6,7kW-26kW (%25 - %100) arası geniş modülasyona sahip fakat sıcak su kapasitesi hakkında Türkiye sitesinde bilgi yok.
  • Aklıma takılan bi soru var vitodens 50w ile vitodens 100 kapasiteleri farklı kombiler. örneğin 100 m2 ev için 40 dereceye ayarladığımızda ikisininde yakacağı gaz aynı olmazmı .

Benim aklım hala eski kombimde olduğu için kolay beğenemiyorum . witodens 50 w kulanımı pek pratik değil gibi moddan sıcak su soğuk su seçecen sonra birer derece azaltıp çoğaltacan . şahsen ben günde en az üç kere sıcaklık ayarıyla oynarım onun için çevirmeli düğmeliler daha pratik.gibi geliyor.dijital dokunmatiklerden şikayet var mı acaba .çümkü çoğu kombide bakıyorum çevirmeli düğmeliye geçmiş
    Her iki kombinin aşağı yukarı yakacağı miktar aynıdır. Düğme konusunda yanlışınız var yeni çıkan modeller tam aksine dijital panel ve basmalı düğmeli üretiliyor.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    Meraba zebza hocam arkadaş ariston Class evo aldı hermatik nasıl bir kombidir uzaktan Kullanım varmış nasıl kullanılır birde buna göre ot hangisi Olmalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Realism R kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz kombi Clas EVO mu yoksa Clas Premium EVO mu? Uzaktan kullanım derken neyden bahsediyorsunuz anlamadım.
  • Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler ederim. Forumu inceledim karar vermek çok zor kombi alımında, buderus gb72 aklıma yattı keşif yaptırmadım benim iki sorum var;
    1) gb72 ye alternatif hesaplı hangi kombiyi önerirsiniz?
    2) Telefonla mühendislik firmasına sordum gb72+rc10=3000tl dd+ 8metre petek=1100tl alternatif olarak aliminyum 8metre petek=2100tl fiyat verdi sizce pahalı mı? Sac petekmi aliminyum petekmi önerirsiniz? (eca petekler nasıldır önerirmisiniz)

ev yeni şehir Ankara bende alırken gördüm net m2 ölçme imkanım olmadı ama bir belgede brüt 166+41 yazıyor ölçüm yapıp sonra bilgi veririm net m2 için.
    güney-batı-kuzey cephelere sahip 1.katta dış yalıtımlı, altı dükkan şuan boş, üst daire boş, batı tarafta 7-8 metre uzaklıkta bir bina kapatıyor ön bilgi için veriyorum. Ulaşabilirsem çizimler, fotoğraflar ve ölçümleri paylaşacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Hocam Vitodens 100W yenilendi artık 6,7kW-26kW (%25 - %100) arası geniş modülasyona sahip fakat sıcak su kapasitesi hakkında Türkiye sitesinde bilgi yok.

broşür yeni yayınlandı sıcak su kapasitesi hakkında bilgi yok,viessmann'ın kombileri donanımsızdır,modülasyonlu oda termostatı ve dış hava sensörü desteği yok,almak isteyenlerin kendi tercihi ama 2300-2400liraya daha donanımlı kombiler var
  • mustafaltinok M kullanıcısına yanıt
    kombi kapasitesi için ısıtılacak net alan+yalıtım durumu+cepheler ve petek boyu önemli
    buderus gb72 çok iyi bir cihazdır hesaplı kombi olarak f/p kategorisinde baymak duo tec,baymak falke condense,eca confeo premix,bosch condens 2500w yanında bosch fr 10 modülasyonlu oda termostatı olabilir,alüminyum petekler pahalı olduğu için genelde tercih edilmiyor,ilk yatırım maliyeti açısından yaygın değil ama gerekli hesaplamalar yapılıp petek boyutlandırılması doğru yapıldığı taktirde ortalama %60-70 civarında daha tararrufludur,eca panel radyatör yerine demirdöküm plus öneririm
  • Vitodens 50 w yoğuşmalı için bacaya bağlanması(boru geçirilecek) proje işçilik 2300 +1600=3900 fiyat çıktı inse inse 3500 olur.Ev kırılıp dökülmeden hallolacak.

Tadilat yapılıp hermetik takılırsa kombi işçilik proje ferroli diva yoğuşmasız 2600 Tl viesmann yoğuşmasız 2800 tl çıktı.

disintegration kardeş zaten oda termostadı taktırmayı düşünmüyorum da benim dijital tuşluda tereddüdütüm şu.

Mesela kombi 45 de yanarken gece yatacan 30 a getirmek istediğinde 15 kere ( -) tuşuna basacan. her gün kombiyle bu kadar uğraşılırmı oysaki 1,2,3,4 kademeli çevirmeli düğmelilerde tek bi çevirmeyle işi halledersin. Avrupalı mantığı 40 ayarlayacan bi daha dokunmayacan diye düşünülüyor herhalde.
    Kombi kazan sıcaklığı ile bu kadar oynanmaması gerekir kazan sıcaklığı senin için bu kadar önemliyse alacağın kombi destekliyorsa dış hava sensörü al otomatik ayarlansın sen uğraşma ayrıca peteklerin çoğuna kaliteli termostatik vanalar taktır danfoss ra 2000

Eski usül potansiyometre 1-2-3-4 kademe ile hassas ayar yapmak zor ben tam tersi dokunmatik tuş severim
    Ayrıca viessmann vitodens serileri bana göre donanımsız cihazlar
    Kombiye 2300-2500 lira para veriyorsun oda sıcaklığına göre modülasyon yapamıyor ve dış hava sensörü bağlanamıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    Class evo özelliklerinde yazıyor orada okudum

• Realism R kullanıcısına yanıt
    Sensys oda termostatını kastediyorlar muhtemelen, zira "kombi ve sistem kontrol ünitesi" diye geçiyor ismi.
  • arkadaşlar merhaba, hayırlısıyla bir ev aldım, kombi ihtiyacı doğdu... ev sıfır, yalıtımında sıkıntı yok, doğu batı güney cepheli, çorum'da... brüt 170 m2, benim hesaplarıma göre ısıtılması gereken net alan 120 m2. kombi balkonda, kollektörler evin içinde (koridorda,oturma odası ile salonun birleşim köşesinde). petekler temopan marka, metrajı 6.6 m + havlupan, bana biraz kısa geldi, dağılım şu şekilde;
    mutfak; 70*60 oturma odası; 80*60 salon; 2 adet 120*60 çocuk odası; 110*60 yatak odası; 110*60 antre; 50*60 cm... baymak marka vana var ama termostatik değil sanırım. yoğuşmalı kombide karar kıldım, oda termostatı kullanmayı da düşünüyorum... öncelikle bu petek metrajları yeterli gelir mi? vanaları değiştirmeme gerek var mı, gerekliyse hangi peteklere? bu ev için kaç kw lık, kaç kcal lik bir kombi ile ısınırım? kombide bu başlığı okuyunca buderus gb 072 kafama yattı ama emin değilim. küçük bebeğimiz olması nedeniyle ısınma önemli, ancak sıcak su performansı da önemli. su sıcaklığında dalgalanma olmamasını da istiyorum (bu konuda baxi yoğuşmalı kombiden çok çektim). bütçede 3000 tl ye kadar çıkabilirim. belki biraz daha yükselebilir. bu bilgiler ışığında, evin planına da bakarak, petek boyları, vana, oda termostatı ve en önemlisi kombi konusunda yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler...

• chacal19 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Mutfak, oturma odası, koridor ve yatak odası petekleri yetersiz en azından olması gereken ölçüleri:

Mutfak - 100*60cm
    Oturma odası - 120*60cm
    Koridor - 110*60cm
    Yatak odası - 130*60cm

Mutfak (yemek pişeceği için) ve yatak odası (fark az olduğu için) petek boyaları bir nebze idare eder, fakat oturma odası ve koridorun büyütülmesi gerekiyor.

Buderus GB072 piyasanın Mercedesidir gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Şimdilik termostatik vana taktırmayın ilk yıl hangi odaların çok ısınacağını gözlemleyip ona göre sadece o odalara taktırın. Oda termostatını evin genel ısısını yansıtan koridora taktırın.
  • Sevgili dostlar,

Net:125m2 eve kombi alacağım.

Ev arakat, 3+1 dubleks değil, mantoloması iyi, yeni sitede.

Nasıl bir kombi yeterli olur?

Sitede taktıranlar hermetik yetiyor diyor.

Her iki tipe de uygun evin projesi, petekler yeterli seviyede.

Ben ise yoğuşmalı mı taktırsam diyorum??

Bana yoğuşmalı olarak tavsiye edilenler:

* Baymak Falke Condense 28KW

* Ferroli Diva Condense F28

* Ariston Genus Premium 24FF

* Termoteknik Logic 26/35

Ne dersiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xatixungur -- 12 Mayıs 2015; 16:53:55 >
  • xatixungur kullanıcısına yanıt
    Mayıs ayı sonuna kadar takılacaksa tercih sıralaması şu şekilde olmalı:

1. Termoteknik Logic - 5 yıl garantili Mayıs ayı sonuna kadar (kampanya belki uzatılır emin değilim).
    2. Ariston Genus Premium EVO 24FF - 3 yıl garantili Digitürk üyeliniz varsa 5 yıl (3+2)
    3. Baymak Falke Condense 24kW

Ferroli Diva Condense düz yoğuşmalıdır onun yerine bütçeniz müsaitse Ferroli Bluehelix Tech tercih edebilirsiniz.
  • Dostum tşk.ler.

Site yönetimi hermetik yeterli diyor, yoğuşmalı almam bana ne avantaj katar?

Yoğuşmalıyı takacak usta malzeme parası 100-200tl extra tutar diyo hermetiğe göre. Normalde malzeme masrafı 200 tutar dedi.

Bir de 400 de montaj+projeye istiyor.

Ben de logic'ten yanayım. Lakin usta az kullanılan bir kombi pek kullanan yok diyor. Benim 125m2 eve 24kw yeter mi kesin? O yüzden mi 28kw gereksiz diye düzelttin? Hermetik de mi işimi görür?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xatixungur -- 12 Mayıs 2015; 18:22:33 >
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.