Şimdi Ara

EN İYİ KOMBİ (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.286
Cevap
55
Favori
597.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bende sizin gibiyim beyaz eşyalarımı genelde bosch olarak seçtim ve 3 yıl normal garanti üzerine + 4 yıl garanti yaptırdım , sanırım şimdi buderuslarda benzer uygulama varmış
  • ARKADAŞLAR İYİ KOMBİ DİYE BİŞEY YOKTUR EN İYİ KOMBİ DEDİGİMİZ KOMBİ BİLE ARIZA YAPAR BUNUN YERİNE DAMARLARI İYİ YAPTIRIN YANİ TESİTANINIZ İYİ OLSUN YETERLİ BENCE EN UCUZUNA 850 LİRA VERMEYİN EN PAHALISINA 3000 TL VERMEYİN ORTA HALLİ BİŞEY ALIN GİTSİN 1500 GEÇMESİN YETER SONUÇDA HEPİMİZ ÖLÜCEZ KAHROLSUN KAPİTALİZM
  • Yalitim,tesisat kalitesi,petek metraji ve sicaklik kontrol aksesuarlari kullanmak kombi tercihinden daha onemli
    Yazdiklarin olduktan sonra da premix yog kombi tercih edilmeli mumkunse f/p

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Bacalı 10 yıllık valliant kombim arızalandı,
    Kombi değiştirecem ve tabiki hermetik kombi alacam,

Baymak Alınırmı Baymak 2 model arasında hangisini tercih etmeliyim...

1. BAYMAK DUO TEC 28 PREMIX YOĞUŞMALI KOMBİ
    2. BAYMAK IDEE 28 PREMIX YOGUSMALI KOMBİ
  • fatcem F kullanıcısına yanıt
    iki cihaz da tercih edilebilir
    iki kombiyi de ailemin/yakınlarımın evlerine taktırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

demirdöküm neva bende olsun ve kombi bu kadar arıza versin her yolu denerim,kaymakamlıklarda tüketici heyetleri var ordan bile hakkını arayabilirsiniz,bir cihaz 5 ayrı yerden arıza verirse değişim hakkınız var,bence tüketici heyetine bile başvurun bedava sıfır kombi veya parasını alabilirsiniz
    servislerin yaptığı iş aynıdır şu markanın servisi iyidir diyemem
    ama yerli üretim (baymak,dd,eca,airfel) cihazlarla italyan (ferroli,immergas,ariston) yedek parçaları vaillant,buderus,viessmann'a göre daha uygundur
    önerdiğimiz cihazlarda kronik sorun yoktur ama allah korusun bir kombi beklemediğimiz bir anda arızalanabilir
    7 yıl koşulsuz garantili immergas alpha cb 24 tf kombisi var,bu kombi komple 7 yıl garantili,1200-1300lira civarında yoğuşmasız
    http://www.alpha-innovation.com.tr/alpha_kombi.html
    aynı şekilde immergas alpha eco 28 premix yoğuşmalı kombide koşulsuz 7 yıl garantili,teknik özellikleri iyidir 2300lira civarında
    http://www.alpha-innovation.com.tr/alpha_kombi-kopya.html
    f/p yoğuşmasız kombilerde:immergas alpha cb 24 tf,ferroli domina 24n,ferroli diva,bosch class 6000w (1000-1300lira)

f/p premix yoğuşmalı kombi:baymak duo tec,baymak falke condense,eca confeo premix,airfel digifel premix,bosch condense 2500w (1600-1800lira)

2000-2200lira civarında:ferroli bluehelix tech,immergas alpha eco 28
    ,bir cihaz 5 ayrı yerden arıza verirse değişim hakkınız var,bence tüketici heyetine bile başvurun bedava sıfır kombi veya parasını alabilirsiniz

Üstteki cümlenizin dayanağı var mı? eğer var ise yıllardır bizi boşa oyalayıp durmuş olacaklar.
    Tavsiyeniz üzerine şikayet var.com a üste yazdıklarımı aynı şekilde ayın 26 sında yazmıştım. Ondan yaklaşık 3-4 gün önce de demirdöküm genel merkezine aynı maili biraz daha açıp detayları ile yazıp aktarmıştım. (malum şikayet var da harf sınırı var)
    Dün yani ayın 30 unda demirdöküm genel merkezinden yetkili olduğunu iddia eden bir bayan tarafından arandım ve ayrıntılı olarak konuştuk. Bayanın ilk sözleri "şikayetvar.com a yazmış olduğunuz mail ile ilgili arıyorum "oldu. Buradan da bu sitenin biz tüketiciler için ne kadar faydalı olduğu ve firmaların bu sitedeki şikayetleri birebir takip ettiği görüldü. Sonuç ne oldu derseniz servisi falan yönlendireceğiz dediler. Sonucu ben de merak ediyorum. Sonucu burada mutlaka yazacağım.
    Sağlıcakla kalınız.

• efe14 E kullanıcısına yanıt
    sadece kombi değil her cihazda 5 ayrı yerden "garanti süresi" içerisinde arıza yaparsa değişim hakkınız var,garantin mayısta bitiyor
    bu tip işlerde baskın karakter olman gerekiyor,şikayetvar.com a yazınca nasıl geri dönüş yaptılar,hem sabırlı hemde olayın peşinde olman gerekiyor
    kaymakamlıklarda tüketici heyetleri var bölgendeki ilçe merkezine gidip araştırmanı öneririm ayrıca dd müşteri hizmetlerini de ara
    senin kombide değişim hakkın var
  • bende şuan bir çıkmazdayım 10 yıllık gb022 kombimde iki ayrı arıza çıktı ve tamiri 1100 tl gibi bir rakam çıkıyor , şimdi gb072 gördüğüm kadarı ile 2500 - 2750 tl aralığında alınabiliyor ve yedek parçaları gb022 ye göre daha ucuz , acaba tamir yerine gb072 mi alsam , yanlız şunu fark ettim yetkiler net söylemese dahi sanki hala gb022 nin daha üstün bir cihaz olduğunu ima etmeye çalışıyorlar , acaba gb072 alsam gb022 deki konforu verirmi birde kombinin alt su çıkış yerleri aynımıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

bende şuan bir çıkmazdayım 10 yıllık gb022 kombimde iki ayrı arıza çıktı ve tamiri 1100 tl gibi bir rakam çıkıyor , şimdi gb072 gördüğüm kadarı ile 2500 - 2750 tl aralığında alınabiliyor ve yedek parçaları gb022 ye göre daha ucuz , acaba tamir yerine gb072 mi alsam , yanlız şunu fark ettim yetkiler net söylemese dahi sanki hala gb022 nin daha üstün bir cihaz olduğunu ima etmeye çalışıyorlar , acaba gb072 alsam gb022 deki konforu verirmi birde kombinin alt su çıkış yerleri aynımıdır

gb 72 aynı konforu verir zaten benzer özelliklerde bir cihazdır,kombilerin alt kısımlarında su çıkış yerleri standarttır
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    hocam uygun fiyat ile nereden güvenerek alabilirim acaba , aslında +4 yıl garantide düşündüm fakat 900 tl istiyorlar
  • alperen_69 kullanıcısına yanıt
    netten kombi almadım ama akakçe arama motorundaki kombi sitelerinden arkadaşlar kombi alıyor
    4 yıl için 900tl büyük para toplamda 6 yıl garantili oluyor,
  • alarko iyidir.Demirdökümünde es geçilmeyecek kadar mazisi var
  • Üstatlarım: "Bosch Condens 2000 W 24 Kw (20,640 Kcal) Yoğuşmalı Kombi ya da Bosch Condense 2500 W Yoğuşmalı Kombi (20640kcal/h) 24 kw" nasıldır? Bu gün için fiyatları 1500 tl ve1800 tl civarı.
    Bahsettiğiniz modülasyonlu oda termostatı, Dış hava sıcaklığına göre çalışabilme vb özelliklere göre hangi cihaz ya da önerebileceğiniz daha iyi özellikte cihazlar var mıdır?
    Neden bosch derseniz yakın akrabalarımda bosch cihazları var ve çok memnunlar.
    Ev; 99 m2, 8 petek+ havlupan, güneydoğu-güneybatı cepheli (tüm odalarım güneş alıyor).
    Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: daviddd23

alarko iyidir.Demirdökümünde es geçilmeyecek kadar mazisi var

Demirdöküm alacaksanız iyi düşünün derim. Ben çok çektim. Sizlerin de başına aynı olaylar gelmesin.
    Sözüm ona tecrübeli bir servis elemanın bana cihazdaki sıcak kullanma suyundaki dengesizliğin neden olduğu ile ilgili yanıtını vereyim. Varın gerisini sizler düşünün.

Der ki tecrübeli servis görevlisi:" bu yıl 2014-2015 sonbahar ve kışında çok yağmur yağdı. Bunun sonucunda sular arttı ve bu artan sular şehir şebekesindeki basıncın artmasına neden oldu. Basıncın değişmesi nedeniyle cihazda geçici bu şekilde dengesizlikler olabilirmiş"
    tabii yersen. Elemanın suratına baktım dedim ki bu cevabınız bana inandırıcı gelmedi.
    Sonuç mu? Gaz valfini değiştirdiler sorun giderildi. Demirdöküm servis görevlilerinin tecrübelisi böyleyse... Dahasını yazamayacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: efe14

Üstatlarım: "Bosch Condens 2000 W 24 Kw (20,640 Kcal) Yoğuşmalı Kombi ya da Bosch Condense 2500 W Yoğuşmalı Kombi (20640kcal/h) 24 kw" nasıldır? Bu gün için fiyatları 1500 tl ve1800 tl civarı.
    Bahsettiğiniz modülasyonlu oda termostatı, Dış hava sıcaklığına göre çalışabilme vb özelliklere göre hangi cihaz ya da önerebileceğiniz daha iyi özellikte cihazlar var mıdır?
    Ev; 99 m2, 8 petek+ havlupan, güneydoğu-güneybatı cepheli (tüm odalarım güneş alıyor).
    Şimdiden teşekkürler.

bosch condens 2000w çok eski bir model ve yarım yoğuşmalı kesinlikle bu kombiyi düşünme
    bosch condens 2500w premix yoğuşmalı minimum ısıl gücü 7.3kW ve modülasyon aralığı %30 - %100 tabii ki premix yoğuşmalı bu kombi oda sıcaklığına göre modülasyon yapıyor bosch fr 10 taktırman lazım,çok sessiz çalışır
    bu başlıkta ta kullanan arkadaşlar var sorabilirsin
    http://forum.donanimhaber.com/m_99049203/tm.htm

bir de demirdöküm kombide garantiden yana sıkıntı yaşadın,immergas şirketi alpha eco 28 premix yoğuşmalı kombisine koşulsuz 7 yıl garanti veriyor,teknik özellikleri gayet iyidir

bosch condens 2500w

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: efe14

Üstatlarım: "Bosch Condens 2000 W 24 Kw (20,640 Kcal) Yoğuşmalı Kombi ya da Bosch Condense 2500 W Yoğuşmalı Kombi (20640kcal/h) 24 kw" nasıldır? Bu gün için fiyatları 1500 tl ve1800 tl civarı.
    Şimdiden teşekkürler.

bosch condens 2000w çok eski bir model ve yarım yoğuşmalı kesinlikle bu kombiyi düşünme
    bosch condens 2500w premix yoğuşmalı minimum ısıl gücü 7.3kW ve modülasyon aralığı %30 - %100 tabii ki premix yoğuşmalı bu kombi oda sıcaklığına göre modülasyon yapıyor bosch fr 10 taktırman lazım,çok sessiz çalışır
    bu başlıkta ta kullanan arkadaşlar var sorabilirsin
    http://forum.donanimhaber.com/m_99049203/tm.htm

bir de demirdöküm kombide garantiden yana sıkıntı yaşadın,immergas şirketi alpha eco 28 premix yoğuşmalı kombisine koşulsuz 7 yıl garanti veriyor,teknik özellikleri gayet iyidir

bosch condens 2500w

Alıntıları Göster
    ,immergas şirketi alpha eco 28 premix yoğuşmalı kombisine koşulsuz 7 yıl garanti veriyor,teknik özellikleri gayet iyidir

Cevap verdiğiniz için öncelikle teşekkür ederim.
    Tavsiye ettiğiniz markanın şikayet vardaki kullanıcı şikayetklerini okudum. İnanın korktum. Ben demirdökümün servisini kötü diyordum, bunlar demirdökümden daha da kötü çıktı. Firmanın müşteri hizmetleri bile 24 saat çalışmıyor, daha ne diyeyim. Bolu gibi bir yerde nasıl bir servis hizmeti alabilirim orası tam bir muamma.

• efe14 E kullanıcısına yanıt
    servis durumu görecelidir ve bölgeden bölgeye değişir,bulunduğum bölgede immergas servisi iyi,şikayet sitelerine bakarak kombi almayın çok yanıltıcı bilgiler veriliyor,daha önce de kombi almak isteyen arkadaşlara söyledik,şikayet var da istisnasız bütün markalarda inanılmaz şikayetler okuyoruz o şikayetlere bakacak olursak bütün markalar kötü,bolu'da ısısan (bosch/buderus) servisi iyiyse bosch condens 2500w alınabilir,yanında bosch fr 10 ile birlikte
  • son zamanlarda immergas alpha eco 28 premix yoğuşmalı kombi dikkatimi çekmeye başladı,sonuçta cihazları alırken hem teknik özelliklerin hemde uzun vadeli garanti gibi seçeneklerin bir arada olması bana göre avantaj
    bu kombinin teknik özellikleri iyi hemde koşulsuz 7 yıl garanti gibi çok önemli bir avantajı barındırıyor,premix yoğuşmalı kombilerin parçaları pahalıdır,olası bir arızada uzun vadeli garanti çok işe yarar

cihazın teknik özellikleri

minimum ısıl güç: 3.5kW
    modülasyon aralığı: %15 - %100
    sıcak su devresi:28kW
    delta/T 30c litre/dakika:13.6litre
    alüminyum-silisyum-magnezyum alaşımlı eşanjör:korozyona dayanıklı
    crd ve amico car modülasyonlu oda termostatları ile: oda sıcaklığına göre modülasyon özelliği
    immergas dış hava sensörü ile:dış hava koşullarına göre çalışabilme özelliği
    solar entegre sistemleri ile :güneş enerji sistemleriyle çalışabilme özelliği
    otomatik hava tahliye fonksiyonu özelliği:tesisattaki havayı boşaltır
    güçlü sirkülasyon pompa: grundfos 85pW

eksi özellik (veya belirtilmemiş özellik) :
    lcd ekran ve düğmeler gösterişsiz
    ses çalışma düzeyi belirtilmemiş

• Arkadaşlar tavsiyenize ihtiyacım var.
    Yeni daire (125 m2 brüt - 8,5 metre petek döşendi) için iki kombi arasında kaldım, Buderus Logomax Plus GB072-24K Kombi özellikleri iyi görünüyor fakat kullanıcı yorumu bu kombi hakkında pek göremedim özellikle sıcak su verimi nasıl, ikinci olarak Demirdöküm Nitromix P24 Yoğuşmalı şu an oturduğum dairede kullandığımız kombi kesinlikle sıcak su veriminden çok memnun olduğum ama yeni dairede kombi mutfak içerisine monte edilecek bu yüzden sessiz olması da önemli. Sizler ne dersiniz hangi kombiyi almalıyım.
  • bedri4 B kullanıcısına yanıt
    Buderus GB072 alacak gücünüz varsa düşünmeden alabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.