Şimdi Ara

EN İYİ KOMBİ (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.287
Cevap
55
Favori
597.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eyvallah hocam çok teşekkür ederim emeğinize sağlık...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,

Ordu ilinden yeni bir daire aldım 120 metrekare toplam 6.5 metre radyatör(22pkkp60-sanica marka) ve bir havlupan takılı. doğu batı cepheli güneyde bitişik kuzeyde apartman koridoru var yalıtımlı 10 katlı binanın 9.katı. Öncelikle odalarda ki radyatörler yoğuşmalı kombi(50'C) kullanımı için yeterli mi özellikle salon kısmı daha büyük olabilir miydi diye düşünüyorum? ayrıca bu boyutlara önerilecek kombi özellikleri nelerdir bütçe olarak malesef iyi durumda değilim

Salon+Mutfak 40m^2 120+130 toplam 250 cm radyatör
    1. Oda 14m^2 90 cm radyatör
    (Yukarıda ki iki yerleşke arasında 8 metrekarelik kapalı bir balkon mevcut kombide balkonda olacak)
    2. Oda 15m^2 100 cm radyatör
    3. Oda 17m^2 110 cm radyatör
    Koridor 100 cm radyatör
  • eca confeo premix 35 kw çok gürültülü çalışıyor. devirdaim motoru bu kadar sesli çalışması normal değil.

kalorifer modunda gaz yanmıyorken bile çok fazla ses var. mutfakta oturamıyorum ben sese biraz hassasım :( buzdolabını felan bastırıyor.
  • boztepe452 B kullanıcısına yanıt
    merhaba
    17m2 odada petek az görünüyor,salona da ilave 100cm petek alınmasında fayda var
    diğer odalarda fazla sıkıntı yok
    bu başlıkta sadece son 2-3 sayfaya bakabilirsiniz hermetik ve premix yoğ kombiler genelde benze modeller öneriyorum bütçenize göre alabilirsiniz
  • balkonda kombisi olan arkadaşlar kombiyi ve altındaki bağlantı borularını mutlaka izole edin kış mevsiminde kombinin ısıtma verimi inanılmaz derecede düşer ve de donma tehlikesi var
    kombinin her tarafı kapalı olmalıdır duvar üstünde giden borular verimin düşmesine neden olur ve de tasarrufa eksi olarak doğrudan etkisi vardır

EN İYİ KOMBİ

EN İYİ KOMBİ

EN İYİ KOMBİ

EN İYİ KOMBİ

EN İYİ KOMBİ

• arkadaşlar bosch comfort condens 30 kw yoğuşmalı kombi için hangi oda termostatı kablosuz ve programlanabilir önerirsiniz.tr21rf diye var ama çok pahalı 600tl.
  • altayselahattin A kullanıcısına yanıt
    Honeywell cmt727 veya danfoss tp 5001 rf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 3 Kasım 2016; 20:50:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 200 metrekare, 13 metre petek. Baymak idee 35 yeterli midir?

• ibokozan İ kullanıcısına yanıt
    Baymak idee 35in kalorifer devresi 30kw ve kullanım suyu devresi 35kw

30kw güç 13 metre peteği besler ama ıstılacak net alan 200m2 ise balkon gibi brüt alan yoksa baymak idee 39 daha uygun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam teşekkür ederim. İdee 35 takılmış geçen sene çevirmiş. Bazı vanaları yarım kapatmışlar şimdi su tesisat ustası olarak baktığım bir iş var. Devirdaim yetmiyor. Aşağıda kat kaloriferi var. Onun devirdaimini aktif etsem kombiye yardımcı olur mu. Evin sağ tarafında hiç ısınmıyor. Hava yok.

• Hocam günaydın,eca confeo plus takıldı ama su basıncı düşüyor ve kombi kapanıyor.takan arkadaşa sordum yeni oldugu için ılk 1 hafta böle yapar sen basıncı 1.5 e getır dedi.bu normalmidir ?

• fastforyou kullanıcısına yanıt
    normal değil su basıncı düşüyorsa tesisatta petek bağlantılarında hatta kombinin altındaki bağlantı borularında kaçak olabilir bir damlalık kaçak bile manometreyi etkiler
    eline peçete al petek bağlantı noktalarına kombi alt borularını peçete ile kontrol et nemlilik var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

normal değil su basıncı düşüyorsa tesisatta petek bağlantılarında hatta kombinin altındaki bağlantı borularında kaçak olabilir bir damlalık kaçak bile manometreyi etkiler
    eline peçete al petek bağlantı noktalarına kombi alt borularını peçete ile kontrol et nemlilik var mı

Tşkler hocam,şimdi konustum onlarlada konfrol edecegım olmzsa gelır yıne sıkarız dedıler

• disintegration kullanıcısına yanıt
    bunlar bosch kombiyle uyumlumu acaba birde modulasyon özelliği varmı.teşekkürler.
    hocam birde şöyle birşey buldum.General Yeni HT-300 Set Kablosuz Oda Termostatı.fiyatı 250 tl.bosch comfort condens kombiyle uyumlu diyor.
    hiçbiri modülasyonlu değil on off çalıştırır hepsi bosch ile uyumlu
    kablosuz oda termostatında 3 marka öneririm honeywell,siemens,danfoss bunların haricinde hepsinde sinyal sorunu yaşanma riski var sinyal kaçarsa kombi açılmaz veya kapanmaz buna general da dahil
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    cevaplar için teşekkürler.
    1.bu kablosuz termostatları kendimiz kombiye monte edebilirmiyiz,
    2.kablosuz oda termostatı bir yerde sabit olmalımı yoksa oda oda dolaştırabilirmiyiz.
    bu tip şeyleri monte etmeye elin yatkınsa monte edebilirsin alıcının iki ucu sigortaya, kombinin anakartına bağlanması gereken iki ucuda karta bağlanacak
    evin büyük oda termostatı için oda oda dolaştırabilirsin sabit kalmasın

bence kablosuz oda termostatıyla beraber belli peteklerde termostatik vanalar da kullan daha iyi olur
  • Arkadaşlar oturduğum ev 140 m2 net. Evde kiracıyım. Bina 5 yaşında ,yalıtım var. Evdeki kombi baymak baxi luna3 . Geçen kış her ay 500-600 tl den aşağı hiç ödemedim ama buna rağmen adam akıllı hiç ısınamadım.tabii alt ve üst komşum geçen kış evde değildiler. Bunlar bir yere kadar kabul edilebilir ama duşa girince peteklerin soğumasını kabul edemiyorum. Evde güney doğu cephe. Kombiyi değiştirmeyi düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım. Termostatik vana da alayım diye düşünüyorum.

Oturma odası petek : 70 cm oda : 12 m2
    Salon petek : 120cm*2 adet ---35m2
    Mutfak 80cm---16 m2
    Çalışma odası: 70cm 10m2
    Bebek odası: 60cm 10m2
    Yatak odası 70cm 17m2
    Ebeveyn banyosu 3 m2 petek yok
    Banyo : 6m2 150cm havluluk
    Koridor 50cm 15m2

Peteklerin giriş ve çıkışları alttan ve kombiden tüm odalara ayrı ayrı boru gidiyor
  • eczaci20 E kullanıcısına yanıt
    Kombi çalışıyorsa performansında sorun yoksa değiştirmeyin
    Sizin sorun kombi değil eksik petek metrajı ve alt ile üst kattan ısı kayıpları

• 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.