Şimdi Ara

En İyi Kedi Maması ? (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.570
Cevap
37
Favori
348.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam beyler bir konuda fikirlerinizi almak istiyorum.
    9 aylık scottish fold erkek kedim mevcut 2 aylıktan itibaren profine kitten kullanıyorum sorunsuz bir sekilde cok memnun kedim ama tüy dökme donemi geldiğinde biraz fazla dokmeye başladığı icin tavuklu mamadan balıklı mamaya geçiş yapmayi düşünüyorum biraz internette gezinirken resmini yukledigim mamayi gordum yorumlara bakinca herkes beğenmiş gibi ama bilen arkadaşlardan yorum alirsam cok sevinirim bu mamayi onerirmisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ATATURKTC -- 28 Ocak 2020; 15:19:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ATATURKTC

Selam beyler bir konuda fikirlerinizi almak istiyorum.
    9 aylık scottish fold erkek kedim mevcut 2 aylıktan itibaren profine kitten kullanıyorum sorunsuz bir sekilde cok memnun kedim ama tüy dökme donemi geldiğinde biraz fazla dokmeye başladığı icin tavuklu mamadan balıklı mamaya geçiş yapmayi düşünüyorum biraz internette gezinirken resmini yukledigim mamayi gordum yorumlara bakinca herkes beğenmiş gibi ama bilen arkadaşlardan yorum alirsam cok sevinirim bu mamayi onerirmisiniz.

Deneme yanılma yöntemiyle öğrenebilirsiniz ancak..

Küçük paketlerle başlayın. sorun bir nebze azalıyorsa büyük paketlere geçin.

• Merhaba, kedinin yiyip yememe olarak değilde kalite olarak nasıldır bu açıdan öğrenmek istemiştim ki zaten ilk etapta küçük paket alıp deneme yapacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: ATATURKTC

Merhaba, kedinin yiyip yememe olarak değilde kalite olarak nasıldır bu açıdan öğrenmek istemiştim ki zaten ilk etapta küçük paket alıp deneme yapacağım
    Şahsen bu markayı hiç duymadım. İthal bir mama olduğu belli ama fiyatından bakıp kaliteli olup olmadığını öğrenmek zor.
  • srdrrr kullanıcısına yanıt
    Kaç yaşında? Pudingler var kediler için onlardan verin. Bir de sticklere bayılıyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şahsen bu mamayı ben de duymadım. Bazı firmalar sadanlar gibi, numune istiyorsunuz yolluyorlar. Kitten dan ziyade normal mamaya geçiş yapabilirsiniz artık diye düşünüyorum ben. Scootish kediler için özel mama üreten firmalar var. Onlara da bakın derim ben.

• Kalitesiz bir mamadır. Mamanın fiyatı baz alındığında bu fiyata somon balığının olmayacağını bilmenizi isterim. Ki zaten içeriğe bakarsanız fresh ya da dried somon eti/somon balığı eti yok. Yaklaşık %1 türü belli olmayan balık yağı ve somon unu var. Dolayısı ile mama değiştirmek yerine kedinize likit balık yağı (mutamin gibi) verebilirsiniz. İçerik olarak mevcut mamanız olan Profine çok daha iyidir. Ayrıca beğenenlere aldırış etmeyiniz. Kedisi severek tüketiyor diye mamayı iyi ya da kaliteli zannediyorlar.
  • Scottish Fold 9 aylık dişi yaklaşık 3100 gr, 75-90gr/gün orijen cat&kitten veriyorum. Yakında kısırlaştırma operasyonu planlıyoruz. Veterinerimiz operasyon sonrasında kısır mama vermemizi öneriyor. Ben orijen'e devam etmeyi düşünüyorum.
    Sizin öneriniz orijen'i bırakmam mı yoksa orijen'e devam mı- eğer devam ise günlük doz seçiminde örneğin "less active" mi seçmek gerekir yoksa eski dozda devam mı mantıklı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bonnie -- 13 Şubat 2020; 19:51:4 >
  • Arkadaşlar merhaba. Kız arkadaşımla iki tane kedimiz var.İlk zamanlar tek kedi varken N&D yavru kedi maması alıyorduk, kedi 2 olunca maliyetinden dolayı Felicia almaya başladık. Ama son zamanlarda yemez oldular. F/p olarak yavru kedi maması önerir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Obsession

Arkadaşlar merhaba. Kız arkadaşımla iki tane kedimiz var.İlk zamanlar tek kedi varken N&D yavru kedi maması alıyorduk, kedi 2 olunca maliyetinden dolayı Felicia almaya başladık. Ama son zamanlarda yemez oldular. F/p olarak yavru kedi maması önerir misiniz?
    matisse kitten veya daha ucuz olsun dersen golosi kitten. benim evde 6 tane olunca mecburen golosi veriyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: srdrrr

Anti stres maltlarının faydası oluyor mu ? Benim kedim depresyonda sanırım. Rutin alışkanıklarını yerine getirmiyor, benden sürekli uzaklaşıyor. Evin sessiz alanlarına gidiyor mama ve su tüketimi de son 1 haftadır iyice azaldı.

Alıntıları Göster
    Duzenli kullanımda evet faydası var sakinleşiyor baya stresten dolayi surekli.kendini yalama durumu oluyordu onlari baya azaltmıştı yaramaz olan da yediği zaman uslu uslu duruyordu :)

Bu arada mamadan memnun kaldım tüy dökümü azaldı tuyleri parlaklasti bakalim bu mama iki üç ay yeter

• Obsession kullanıcısına yanıt
    Brit Care veya Matisse öneririm.
  • Son mamaları enjoy markalı alıyorum ama sokak hayvanlarına dağıtıyorum , yemek istemeyeni daha görmedim. Ne kadar sağlıklıdır bilemiyorum, yalnız mama vermezsem büyük ihtimal açlıktan ölenler olur(yazlık yerinde kışın kimse kalmıyor)... Diğer artı yönü köpekler de yiyor . Köpek maması alınca kedilere sert geliyordu kediler yemiyordu ama şimdi sadece kedi maması ile hem kediler hem köpekler yiyor . Kokusu da çok güzel açken beni bile cezbediyor ;)

• KIVIRCIK PET SHOP dan 29 Ocak 2020 tarihinde kedi kumu siparişi verdim, aynı gün EFT ile ücretini yatırdım. Bugün oldu hala kargom gelmedi. Aradığımda kargo şirketini arayayım ben size bilgi veririm diyor dönen yok. Ben ilimde olan Sürat Kargo'yu aradım size herhangi bir kargo gözükmüyor sistemde diyor. Sürat Kargo genel merkezini aradım onlarda kargo takip numarasız bakamayız diyorlar. Satıcıya durumu anlatıp takip numarası istedim birazdan vereyim dedi hala bana bilgi vermedi. Telefonlarımı da yüzüme kapatıyor. Ben netten devamlı kedi maması ve kumu alan biriyim,Kargom ertesi gün veya en geç diğer gün elimde oluyor,şikayetvar.com ada yazdım,satıcı beni aradı şikayetini geri çekersen kargonu gönderirim diye,şikayetvar da kaç kişiyi dolandırmış ve şikayetini çekersen paranı öderim demiş fakat ödememiş,yarın tüketici mahkemesine başvuruyorum,parası önemli değil ama böyle sahtekarlara meydanı boş bırakmamalıyız,petshop ürünleri alan varsa buradan uyarmak istedim.

• https://m.n11.com/kedi-baslangic-15-parca-mega-bakim-seti-pkt-1y-P394188827

2 haftaya kadar komşumuzdan siyam kedisi sahipleneceğim sütten kesilmesini bekliyorum n11de böyle setler mevcut ama mamasını kullanmayacağım yeniden mama alacağım malt vitamin almam gerek mi gerekiyorsa hangileri bir de mamasını hangisinden almalıyım alacağım kişide ne yiyorsa onunla devam etmeli miyim

• Dgkn_sglmr D kullanıcısına yanıt
    Kitten mamalar yavru kediler içindir içeriği de ona göredir. Extradan mutlaka vitamin almayı düşünüyorsanız gimcat'in ürünlerine bakın.
    Belirttiğiniz paket içeriğinde bulunan mama kabını da metal veya porselen ile değiştirirseniz daha hijyenik olur.

• bonnie kullanıcısına yanıt
    Mamasını mutlaka alacağım ilk etapta sahipleneceğim kişide ne yiyorsa marka olarak ki onlar sa yavru maması kullanıyor onunla devam etmeyi düşünüyorum ek olarak da vitamin konusunda almam gerekli mi daha önce kedi bakmışlığım yok tecrübesizim mesela malt kaç aylıkken verilmeye başlanmalı

Ben vermediğimden dolayı almak istiyorsanız gimcat'in ürünlerine bakın şeklinde yazdım. İster malt ister nörolojik gelişim için tüp içinde satılan hatta kedilerin deli oldukları ürünler var. Hangi mamayı kullanıyorsa ona devam etmektense geçmiş sayfaları okursanız mama konusunda belirli bir fikir sahibi olursunuz.
    Ben kediyi aldığımızda kullanılan mamadan farklı bir markayı kullanıyorum.
    Sadece önemli olan mama değiştirmek için; 1.gün 1/4 yeni marka 3/4 eski marka
    2.gün 2/4 yeni marka 2/4 eski marka
    3.gün 3/4 yeni marka 1/4 eski marka
    4.günden itibaren yeni marka

• bonnie kullanıcısına yanıt
    Konuyu okudum evet mamayı da sanırım dediğiniz gibi yapacağım teşekkür ederim setin fiyatı da uygunsa kabının metal olduğu 20 30 tl daha pahalı setler var o şekilde alıyım diyorum

Bence set almakla uğraşmayın. Tek tek alın. Tuvaleti kesinlikle rahat tarzda olmalı. Mama kabı bonnie nin de dediği gibi metal ya da alüminyum olsun. Su ile mamasını yan yana koymayın. Ayrı yerlerde olsun. Kum vancat kesinlikle tavsiye etmiyorum. İçeriği değismis yara ediyor patilerin altını. Sanicat veya proline alabilirsiniz.
    Biz ayrıca gimcat malt ve multivitaminini kullanıyoruz. Veterinerinizle görüşün. Hem aşı zamanını hem de ne zamandan itibaren malt vs kullanabileceğinizi öğrenin.
    Ömrü uzun olsun kedinizin. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SineMelawen -- 19 Şubat 2020; 3:21:56 >
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.