Şimdi Ara

EN İYİ HD MEDYA OYANTICILARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞALAR BURADA EN İYİ HD MEDYA PLAYER VE BU ÜRÜNLERE AİT KAMPANYALARA YER VERMEYA ÇALIŞALIM.ÖZELLİKLE KULLANAN ARKADAŞLAR VE DENEYİMLİ ARKADAŞLAR YAZARSA ALMAK İSTEYEN ARKADAŞLARA ÇOK CİDDİ FİKİR OLUR GÖRÜŞÜNDEYİM.BENİM ARAŞTIRMAMDA SIRALAMA ŞÖYLE OLMUŞTUR.

1.POPCORNHOUR
    2.EGREAT
    3.WD PLAYER GEN2
    4.DARK MEDİA PLAYER
    5.İOMEGA
    6.PLAYVİSİON

• WD HD Medıa Player GEN2 kullanıyorum,genel olarak memnunmuyum acaba..Cihazı yeni almış arkadaşlar,durup dururken görüntü giderse endişelenmeyin,tv yi normal kanallardan birine geçirin ve tekrar WD in kanalına geçin görüntü gelir,olmadımı ozaman hdmı kabloyu WD üzerinden söküp tekrar takın ozama olur,yinemi olmadı adaptörünü çıkarıp on saniye bekleyip tekrar takın,hdmı kablosunu yerinden zevk için sök tak yapmayın hdmı girişi elinizde kalır,kumandasına çok nazik,kibar davranın.elden ele gezdirip bozarsanız yedeğini bulamazsınız,sonra tırım tırım uyumlu evrensel kumanda ararsınız,usb hdd nizi mümkünse birkere tıkabasa doldurun ve fazla PC ve WD arasında mekik dokutmayın,her an usbhdd nizi RAW formatına dönmüş bulabilirsiniz ve PC niz birdaha bu diski tanımayacaktır,ama neden se WD tanır.Usbhdd nizi tekrar ntfs yapsanızda artık ondan ümidi kesmeye başlayabilirsiniz,ses kayması,ses gelmemesi,ekranda mavimavi çizgiler çıkması, hiç sorun değil,yerinize kurulmuş film moduna gimişken zırtpırt kalkıp adaptörü çıkarıp takmak nekadar can sıkıcı olabilirki.Yinede moraliniz mi bozuldu,garantili cihaz nede olsa gönderin gitsin.Tabi HB,Elektroworld vs. almadıysanız,nedenmi sadece gönderirsiniz gider,ama gelmez.Gelirde nezaman gelir bilinmez,heleki EW den aldıysanız cihazın kusurunu göstermeden grantiye bile veremezsiniz,gösterirsiniz canım sizde ne olucak,tabi cihazı oradaki tv lerden birine bağlayıp on dakika sonra bucihazın bişeyi yok kardeş,yeni FW sini yükleyin düzelir diyip elinize vermezlerse,muhtemelen de verirler,adamların prosedürü bu.Sizede benim gibi,cihazı eline alıp MKV oynatıyor bari,hem HD gibi avunmak düşer...

• Medya player sıralaması yeni chiplere ve yazılıma göre belirleniyor. Bu yüzden markadan ziyade model olarak konuşmak gerekir diye düşünüyorum. Şu an ülkemizde satılanlara göre(Dune'ün ve Egreat'inyeni modellerini bu yüzden değerlendirmeye almadım) benim sıralamam şöyle:
    1)Dune Prime 3.0/ Base: Prime 3.0 hem donanım hem yazılım olarak çok iyi, cihaz BD çalarıyla geldiğinden piyasadaki en komple ürün. Tek cihazla MKV, BD,DVD,VCD,CD oynatabilen bir NMTniz oluyor. BD playerı gereksiz görenler de Base tercihine yöneliyorlar.
    2)Popcorn Hour C-200: BD- Rom ekleme imkanı olan bir NMT, ikinci sırada olma nedeni üstünlüğü olmamasına rağmen, Dune'e göre daha pahalı olması.
    3)Popcorn Hour A-200: C-200 le aynı chipe sahip, ondan geride olma nedeni bazı özelliklerinin kısıtlanmış olması ve adi kasası.
    4)WD Live /Gen 2: Chipi sayesinde bu sırada, en zor filmleri bile takılmadan oynatıyor. Fiyatı/performans olarak en uygun ürün. Zayıf noktası yazılım desteği...
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    5) Egreat M serisi: Eski sigma chiplerin en başarılı ürünleri. Oturmuş yazılımları artıları. Yüksek bitrate'li 1080p filmlerde takılmaları eksileri...
    6)Egreat R6: Listemdeki tek Realtek chipli cihaz, en büyük artısı BD-İSO da HD ses desteği vermesi, eksisi yüksek bitrate'de takılmalar,

• OYANTICILARI

Bu ne yeni bir sistem mi acaba,

Türkçemi bu, Türkiyeye bak, Türklere bak, Türkçeye bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aytekdigital

WD HD Medıa Player GEN2 kullanıyorum,genel olarak memnunmuyum acaba..Cihazı yeni almış arkadaşlar,durup dururken görüntü giderse endişelenmeyin,tv yi normal kanallardan birine geçirin ve tekrar WD in kanalına geçin görüntü gelir,olmadımı ozaman hdmı kabloyu WD üzerinden söküp tekrar takın ozama olur,yinemi olmadı adaptörünü çıkarıp on saniye bekleyip tekrar takın,hdmı kablosunu yerinden zevk için sök tak yapmayın hdmı girişi elinizde kalır,kumandasına çok nazik,kibar davranın.elden ele gezdirip bozarsanız yedeğini bulamazsınız,sonra tırım tırım uyumlu evrensel kumanda ararsınız,usb hdd nizi mümkünse birkere tıkabasa doldurun ve fazla PC ve WD arasında mekik dokutmayın,her an usbhdd nizi RAW formatına dönmüş bulabilirsiniz ve PC niz birdaha bu diski tanımayacaktır,ama neden se WD tanır.Usbhdd nizi tekrar ntfs yapsanızda artık ondan ümidi kesmeye başlayabilirsiniz,ses kayması,ses gelmemesi,ekranda mavimavi çizgiler çıkması, hiç sorun değil,yerinize kurulmuş film moduna gimişken zırtpırt kalkıp adaptörü çıkarıp takmak nekadar can sıkıcı olabilirki.Yinede moraliniz mi bozuldu,garantili cihaz nede olsa gönderin gitsin.Tabi HB,Elektroworld vs. almadıysanız,nedenmi sadece gönderirsiniz gider,ama gelmez.Gelirde nezaman gelir bilinmez,heleki EW den aldıysanız cihazın kusurunu göstermeden grantiye bile veremezsiniz,gösterirsiniz canım sizde ne olucak,tabi cihazı oradaki tv lerden birine bağlayıp on dakika sonra bucihazın bişeyi yok kardeş,yeni FW sini yükleyin düzelir diyip elinize vermezlerse,muhtemelen de verirler,adamların prosedürü bu.Sizede benim gibi,cihazı eline alıp MKV oynatıyor bari,hem HD gibi avunmak düşer...

geçmiş olsun. bir insanın bu kadar dolu olduğunu ilk defa yazılı olarak şahit oluyorum desem yalan olmaz sanırım... gerçekten üzüldüm ürününüzden çektiklerinize...

quote:

Orijinalden alıntı: gubaldak

Medya player sıralaması yeni chiplere ve yazılıma göre belirleniyor. Bu yüzden markadan ziyade model olarak konuşmak gerekir diye düşünüyorum. Şu an ülkemizde satılanlara göre(Dune'ün ve Egreat'inyeni modellerini bu yüzden değerlendirmeye almadım) benim sıralamam şöyle:
    1)Dune Prime 3.0/ Base: Prime 3.0 hem donanım hem yazılım olarak çok iyi, cihaz BD çalarıyla geldiğinden piyasadaki en komple ürün. Tek cihazla MKV, BD,DVD,VCD,CD oynatabilen bir NMTniz oluyor. BD playerı gereksiz görenler de Base tercihine yöneliyorlar.
    2)Popcorn Hour C-200: BD- Rom ekleme imkanı olan bir NMT, ikinci sırada olma nedeni üstünlüğü olmamasına rağmen, Dune'e göre daha pahalı olması.
    3)Popcorn Hour A-200: C-200 le aynı chipe sahip, ondan geride olma nedeni bazı özelliklerinin kısıtlanmış olması ve adi kasası.
    4)WD Live /Gen 2: Chipi sayesinde bu sırada, en zor filmleri bile takılmadan oynatıyor. Fiyatı/performans olarak en uygun ürün. Zayıf noktası yazılım desteği...
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    5) Egreat M serisi: Eski sigma chiplerin en başarılı ürünleri. Oturmuş yazılımları artıları. Yüksek bitrate'li 1080p filmlerde takılmaları eksileri...
    6)Egreat R6: Listemdeki tek Realtek chipli cihaz, en büyük artısı BD-İSO da HD ses desteği vermesi, eksisi yüksek bitrate'de takılmalar,

bu açıklamaları da bir yerlere yazayım olmazsa.. gerçi ben dune hd smart h1 modelini bekliyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Karson

OYANTICILARI

Bu ne yeni bir sistem mi acaba,

Türkçemi bu, Türkiyeye bak, Türklere bak, Türkçeye bak.

Biraz hoşgörülü olalım lütfen, konuyu açan arkadaş klavyeyi aceleyle kullanırken harflerin sırasını karıştırmış. Sizin hiç başınıza gelmiyor mu? Ayrıca genellikle kullandığımız yabancı kökenli "player" sözcüğü yerine "oynatıcı" sözcüğünü seçerek çoğumuzdan daha özenli bir Türkçesi olduğunu göstermiş...
  • Dark Media Player Tavsiyesi Olanlar Var mı?
    Burdaki link Sıcak gibi gözüküyor.ayrıca örnek video bile koymuşlar.İşlemcisi nedir bunun bilen var mı?Popcorn cihaza yakın olduğunu ve türk firması akortek tarıfından desteklendiği bilgim var.Alınır mı?
    http://www.teknobiyotik.com/elektronik/media-player/dark-mini-mania-full-hd-network-mkv-dts-dolby-media-player-1.html
    Yada Egreat r6a modeli mi alsak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetkaya1974

Dark Media Player Tavsiyesi Olanlar Var mı?
    Burdaki link Sıcak gibi gözüküyor.ayrıca örnek video bile koymuşlar.İşlemcisi nedir bunun bilen var mı?Popcorn cihaza yakın olduğunu ve türk firması akortek tarıfından desteklendiği bilgim var.Alınır mı?
    http://www.teknobiyotik.com/elektronik/media-player/dark-mini-mania-full-hd-network-mkv-dts-dolby-media-player-1.html
    Yada Egreat r6a modeli mi alsak?

fena ürün değil. akortek in kendi sayfasındaki forumdan da araştırma yapabişlirsiniz..

yalnız popcorn ile pek kıyaslanabileceğini sanmıyorum..

• Bende altı nolu Playvision hakkında yorum yazayım. Aslında Playvision diğerleri gibi bir medya oynatıcı değil,

bir decoder. Ama neredeyse bütün HD media playerlar ile birliklikte çalışabildiği için bu listeye eklendi

sanırım.

Malumunuz HD media playerların en büyük özelliği MKV oynatması ve bu formatlı filmlerin çoğunluğu ya DTS yada

Dolby Digital sese sahip. Playerların bir çoğu oynattıkları filmlere ait 5.1 sesi ham olarak optik çıkışlarından

verebiliyor.Sizin ise bu sesi alabilmeniz için optik-koaksiyel girişli, dijital bir ses sistemine ihtiyacınız

olacak. Olay da zaten bu noktada başlıyor...

Bu ürünü tercih edenlerin çoğu bende dahil olmak üzere 5.1 girişe sahip analog ses sistemi olan arkadaşlar.

Bazı amfi sahiplerinin de bu decoderi tercih ettiklerini gördüm. Cihazın en büyük özelliği DTS, DTS ES, DTS

96/24, Dolby Digital, Dolby Digital EX, Dolby Pro Logic gibi dijital ses formatlarını çözebilmesi. Bu formatların

çoğunu bizzat test ettim. Böylece HD playerınızın optik girişini decodere takıp, çıkışlarını da analog

sisteminize bağladığınız anda olay tamamdır. Eksikliğini anlamadığınız ama cam gibi görüntü ile bu decoder

sayesinde her hoparlörden ayrı ses efektlerinin gelmesi ile bağlanıp kaldığınız bir durum.. Ayrıca eskiden

beğenmediğiniz ses sisteminizin kalitesi bir anda değişiyor. Ulen benim hoparlörler neymiş diyorsunuz.

Ektra bilgi olarak bu cihazı DTS ve Dolby Digital sesi optikten veya koaksiyelden passthrough eden, MKV oynatan

Samsung C serisi ve Philipsin bazı modellerinden gerçek 5.1 ses almak için kullanan arkadaşlar var. Bir çok

arkadaşta PS3 ve XBOX oyun konsollarında kullanıyor.

Cihazın özelliklerini anlatan sitenin sayfası:http://www.playvision.com.tr/hda-51a.htm

Cihazın tartışıldığı konular:http://forum.donanimhaber.com/m_36722442/tm.htm
    http://www.turkeyforum.com/satforum/showthread.php?t=603359
    http://forum.donanimhaber.com/m_42226828/mpage_1/key_/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_44411710/mpage_1/f_/key_//tm.htm

• DARK REALTEK İŞLEMCİ KULLANIYOR.POPCORN SİGMA ÇİPSETİ KULLANIYOR.ACABA İŞLEMCİ AÇISINDAN NE TÜR BİR FARK VAR.?
    AYRICA DARK KULLANAN HİÇ Mİ ARKADAŞ YOK.SİZ OLSANIZ DARK MI EGREAT Mİ YOKSA WD PLAYER Mİ ALIRDINIZ?OYLAMA BAŞLASIN...?
  • http://www.teknosaray.com/asp/product/18403/LG-HHXF2P50BC-2-5-MEDIA-PLAYER-500GB-HDD

hem harici harddisk hem oynatıcı başka alternatif var mı?
  • LG nin bu modeli fiyat olarak çok uygun. Fakat bence en büyük eksikliği 5.1 ses almak için üzerinde dijital bir çıkış yok.

Bu modele alternatif WD nin 1 TB lik bir modeli vardı. İsmini tam hatırlamıyorum. Onu da bir inceleyin derim...
  • bende realtek r6a modelini aldım.inceleme ve paylaşım yapacağım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.