Şimdi Ara

En Hafif Antivirüs

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
10.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar daha konuyu açar açmaz,çok konu açıldı bununla ilgili,gereksiz,konu kilit+üye ban+forum kapat gibi şeyler yazabilirsiniz fakat forumda inceledim hiç fayda gelmedi.Size şöyle antivirüs kronolijimi de yazayım

1-Eset Nod32:6 Aylık Sürümü vardı kullandım fakat sistemi yoruyordu.
    2-AVG Free:Kullandım,bayağı hızlı ama biraz da olsa virüs sızdırıyordu.
    3-Avira Internet Security:Full sürümü bedavaya gelmişti anakartla 1 ay kullandım pek memnun kalmadım her şeyi engelliyordu.
    4-BitDefender:Bunu 1 Hafta bir süreyle kullandım,pek bir eksi veya artı yönünü görmedim.
    5-Norton Internet Security:Bununda 1 yıllık sürümü var buda bayağı yoruyordu ve bayağı eksi yönleri vardı.
    6-Avast:2 Sene kullandım yaklaşık.Buda biraz hızlıydı.
    7-Trend Micro Internet Security:1 Hafta filan kullandım fiyatı ucuz bir şeydi artısı göremedim buda bayağı siteyi engelliyordu.
    Bunların arasından veya başka ücretsiz antivirüs öneriniz var mıdır ? Bunlar tamamen kişisel görüşlerimdir alınmayınız Eğer önereceğiniz yoksa Avast yükleyip onu kullanacağım.Şimdiden her yoruma teşekkür ediyorum.

• gerçek zamanlı koruması olmayan antivirüsler pcyi daha hafif tutar.ayda bir tarama yaparsın olur biter.

http://doctus.org/showthread.php?t=67 (Tarama Amaçlı Koruma olanlara bak)

ama sana tavsiyem avast+comodo firewall
  • quote:

Orijinalden alıntı: énergy

gerçek zamanlı koruması olmayan antivirüsler pcyi daha hafif tutar.ayda bir tarama yaparsın olur biter.

http://doctus.org/showthread.php?t=67 (Tarama Amaçlı Koruma olanlara bak)

ama sana tavsiyem avast+comodo firewall

avast zaten listemin başındaydı hocam comodoyu bayağı tavsiye ediyorlar malware için olanı da iyiymiş.Teşekkürler

• Comodo Internet Security Premium
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beckham'ın Varisi

Comodo Internet Security Premium

Ücretli sanırsam o Premium dediğine göre :D Fiyatı nedir hocam onun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Opierco

quote:

ücretsiz hocam
  • quote:

quote:

quote:

ücretsiz hocam

İyimiş hocam İçinde firewallı var mıdır yoksa Comodo'nun firewallını yükleyeceğim de ayriyetten

• quote:

quote:

quote:

quote:

ücretsiz hocam

İyimiş hocam İçinde firewallı var mıdır yoksa Comodo'nun firewallını yükleyeceğim de ayriyetten

firewall dahil

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ücretsiz hocam

firewall dahil

iyi iyi yükleyeyim hocam teşekkürler

• 1-Comodo Cloud Antivirus
    2-free avast
    3-panda free
  • Yaptığın tespitler bana epey enteresan geldi şöyleki;
    1-Eset'i kullandım sistemimi çok yordu demişsin ki Eset antivirüsler arasında belkide en az kasan performansı en güçlü antivirüstür koruma konusunda bende pek güvenmediğim bir markadır Eset sende kasmış enteresan geldi bana.
    2-AVG hiç kullanmadım şu saatten sonra da piyasada bu kadar kaliteli antivirüsler varken(Bitdefender,Kaspersky,Avira,Norton gibi)kullanmam diye düşünüyorum.
    3-Avira gibi bir dünya devini de beğenmemen o da ilginç geldi bana.(Çünkü yapılan testlerde daima ilk 3 de)
    4-Bitdefender'ı kullandım pek bir artısını görmedim demişsin ki bu da ban göre tam bir facia çünkü Bitdefender tüm testleri başarıyla geçmiş bir antivirüstür kullanımı kolaydır hiçbir virüsü kaçırmaz,sistemi hiç kasmaz gerek internetten gerekse flash belleklerden gelebilecek hiç bir virüsü kaçırmaz tecrübeyle sabittir.)
    5-Nortona gelince sistemi kesinlikle yormaz ya senin sistemin zayıf ya da başka bir problemin var sisteminde diye düşünüyorum koruma konusunda da en iyilerdendir kullandım biliyorum.Olumsuz hiç bir yönünü görmedim.
    6-Avast ben kullanmadım ama kullanan bir arkadaşımda şöyle bir sorunla karşılaşmıştım internette virüs olmayan bazı siteleri açmıyordu o kadar uğraştık ki neden oluyor diye meğerse avasttanmış kaldırdık sorun bitti ancak bu durum bende olumsuz etki yaptı Avastı kimseye tavsiye etmem.
    7-Trend Micro ya gelince onuda çok kullandım ondan da memnun kaldım fiyatının ucuz olması o ürünün kalitesiz olduğu anlamına gelmez hatta ucuz olması bizim için bir velinimet ben sırf bu sebeple 3 PC 1 Yıl korumalı 10 adet lisans satın aldım sistemi kesinlikle kasmaz kendine ait bir güvenlik duvarı yok ancak bunu da kullanıcıya pek hissettirmiyor ben kullanırken hiç bir virüse geçit vermedi şiddetle tavsiye ederim.

• tarik1968 kullanıcısına yanıt
    Bu arada farkında olmadan konuyu bayağı hortlatmışız.
  • Eset sıkıntı zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Antivirüs tercihleri herkesten herkese değişir. Bana göre Avast iyi.
    NOT: Avast varsayılan ayarlarla iyi değil. İnce ayar yapmanız en doğrusu olacaktır. İyi forumlar...@Guest-A52B9F068

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçesever -- 17 Şubat 2017; 17:59:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KALEMLİK100

Antivirüs tercihleri herkesten herkese değişir. Bana göre Avast iyi.
    NOT: Avast varsayılan ayarlarla iyi değil. İnce ayar yapmanız en doğrusu olacaktır. İyi forumlar...@Guest-A52B9F068

Gönlünde ki antivirüsü kullanmak tabiki olabilir ancak bundan daha önemli olan kullandığın antivirusun yapılan testlerde de başarılı olması ben bakıyorum Avast'in testlerde durumu hiç de iç açıcı değil ilk siralarda BitDefender, Kaspersky, Avira, Trend Micro ile Norton varken bana kimse başka bir antivirüs kullandiramaz kullanmak istesem de güvenemem bilmem anlatabildim mi benim icin en büyük öncelik o antivirüse güvenmek onun yolu da testlerde sürekli dereceye girmek ben yukarıda saydığım antivurusler in ücretli olanlarını kullandım hepsine de güvendim şu an ise BitDefender kullanıyorum BitDefender şu an dünyanın 1 numarasi her yönden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarik1968 -- 18 Şubat 2017; 15:23:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tarik1968

quote:

Gönlünde ki antivirüsü kullanmak tabiki olabilir ancak bundan daha önemli olan kullandığın antivirusun yapılan testlerde de başarılı olması ben bakıyorum Avast'in testlerde durumu hiç de iç açıcı değil ilk siralarda BitDefender, Kaspersky, Avira, Trend Micro ile Norton varken bana kimse başka bir antivirüs kullandiramaz kullanmak istesem de güvenemem bilmem anlatabildim mi benim icin en büyük öncelik o antivirüse güvenmek onun yolu da testlerde sürekli dereceye girmek ben yukarıda saydığım antivurusler in ücretli olanlarını kullandım hepsine de güvendim şu an ise BitDefender kullanıyorum BitDefender şu an dünyanın 1 numarasi her yönden.

Doğru diyorsunuz. Ben gündelik kullanım için dedim. Yani internetle fazla riskli işler yapmayanlar için. Avira (ücretsiz sürüm) 'nın içinde gerçek zamanlı koruma olarak Avast kadar modül (kalkan) yok. Arkadaş da ücretsiz istemiş. Av-Comparatives'in testine göre de Avast ile Avira arasında dosya tespiti yönünde fark yok. En Hafif Antivirüs
    Av-Test sonuçlarında da performans dışında fark yok.
     En Hafif Antivirüs
    Av-Compratives'e tekrar bakalım gerçek zamanlı koruma olarak.
    Avira-99,9%
    Avast-99,6%
     En Hafif Antivirüs
    Buradan da anlaşılacağı gibi arada fazla bir fark yok.
    Avast'ın arayüzü ve kullanımı daha kolay için önerdim. Hem modülleri (kalkanları) de daha fazla.
    Konuyu başlatan kişi @Guest-A52B9F068 ücretsiz antivirüs istemiş. Ücretli antivirüs istese ben de senin dediklerini derdim.@tarik1968

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçesever -- 18 Şubat 2017; 16:30:26 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tarik1968

quote:

Doğru diyorsunuz. Ben gündelik kullanım için dedim. Yani internetle fazla riskli işler yapmayanlar için. Avira (ücretsiz sürüm) 'nın içinde gerçek zamanlı koruma olarak Avast kadar modül (kalkan) yok. Arkadaş da ücretsiz istemiş. Av-Comparatives'in testine göre de Avast ile Avira arasında dosya tespiti yönünde fark yok. En Hafif Antivirüs
    Av-Test sonuçlarında da performans dışında fark yok.
     En Hafif Antivirüs
    Av-Compratives'e tekrar bakalım gerçek zamanlı koruma olarak.
    Avira-99,9%
    Avast-99,6%
     En Hafif Antivirüs
    Buradan da anlaşılacağı gibi arada fazla bir fark yok.
    Avast'ın arayüzü ve kullanımı daha kolay için önerdim. Hem modülleri (kalkanları) de daha fazla.
    Konuyu başlatan kişi @Guest-A52B9F068 ücretsiz antivirüs istemiş. Ücretli antivirüs istese ben de senin dediklerini derdim.@tarik1968

Ben antivirüslerden bahsederken hiç bir zaman ücretsiz olanlardan bahsetmem senin ücretsizler içerisinde en iyisi Avast dediğini de senin yaptığın açıklamadan sonra anladım o konuda haklısın bende Avastın ücretsizler içinde en iyisi olduğunu duymuştum ancak bana göre en kral ücretsiz bile bir ücretlinin yerini tutamaz.Tabii insanları da anlıyorum en uygun ücretli antivirüsün bile 80-100 TL.arasında olduğu bir dünyada ücretli antivirüs kullanmak zor bende zamanında Bitdefenderı çok uygun fiyatlarda bulduğum için(kampanyası vardı)stokladım en son Trend Microyu çok uygun rakama(3 PC 1 Yıl 9,90tl.ye) hepsiburada.com adresinden stokladım ileride lazım olur diye şimdi fiyatlar yine uygun ama eskisinden biraz daha yüksek olarak satılıyor sana da tavsiye ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.