Şimdi Ara

En güzel fotograflar, mükemmel fotografcilar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • En güzel fotograflar, mükemmel fotografcilar
    Türkiye´de artik fotograf paylasim siteleri bitti biter.
    Fotokritik dagitti, bir tek eli ayagi düzgün gbi görünen http://www.fotografturk.com/ var, orda site yönetimi 100 kisilik bir profi fotografci ile anlasip, üyeler tarafindan yüklenen fotograflar icinden kusursuz kompozisyonlari seciyorlar.
    Bu secimin ismi efsane fotograflar olarak adlandirilmis.

Iste o efsane fotograflar
    http://efsanefotograflar.fotografturk.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliraci -- 29 Temmuz 2013; 4:21:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aliraci

Üye olayım dedim de 3 saat geçti aktif etme e-postası gelmedi. Bir de şifremi unuttum denedim, yine yok. Site ana sayfası da pek vasat görünüyor.
  • Kullanici hakkinda bilgi ediniyor site yönetimi, fotografci olmayan üyeler aktif edilmiyor, tam üyelik icin 3 foto yükleyip üyelerin onaylamasini beklemeniz gerekecek eger 3 foto kaliteli ise site yönetimi otomatik onayliyor
  • anasayfada secimlerinde filtre uygulamasi var, hergün ayni üyeler secilmesin diye 20 gün kurali gecerli, yani 20 günde bir anasayfaya cikabiliyorsunuz. Bu vesile ile yeni fotografcilara a sayfada yer veriliyor
  • en azından kullanıcıları fotoğrafçı-izleyici olarak ayırsalardı. bana zaten ne olursa olsun foto yükle, birileri beğensin-puanlasın sistemi baygınlık getirdi. ( şahsi baygınlığımdır )

biraz makyajlanırsa site daha fazla ilgi görebilir. bir ara başka bir yerli siteye bakmıştım; gezinmesi tam bir eziyetti. fotoğrafların üzerine istatistikler falan giriyordu, çökmesi vs ise cabası.

site tavsiyesi dışında fazlaca iddialı bir reklam girişimi olmuş. sonuçta dünyada ne kadar site varsa insanlar araştırıp bulabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyuıtyuı -- 27 Temmuz 2013; 19:26:44 >
  • ben efsanelik birseyler goremedim. hepsi yabanci sitelerdeki orneklerinin cakma birer kopyasi gibi. bir de bizim klasiklerimiz var.

koye gittim nenemi dedemi cektim verdim siyah beyazi dayadim kontrasti super oldu.
    bogaz koprusunu bir sagdan cektim bir soldan cektim.
    forumdan duydum 105 micro aldim, verdim sinegin gozune netligi makro cektim.
    golcuke gittim kar yagmisti.
    florya akvaryumun denize uzanan su tahliye borusuna hdr yaptim.
    izmit seka parktaki yamuk iskeleye nd filtre ile girdim 500 sn pozladim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpug

ben efsanelik birseyler goremedim. hepsi yabanci sitelerdeki orneklerinin cakma birer kopyasi gibi. bir de bizim klasiklerimiz var.

koye gittim nenemi dedemi cektim verdim siyah beyazi dayadim kontrasti super oldu.
    bogaz koprusunu bir sagdan cektim bir soldan cektim.
    forumdan duydum 105 micro aldim, verdim sinegin gozune netligi makro cektim.
    golcuke gittim kar yagmisti.
    florya akvaryumun denize uzanan su tahliye borusuna hdr yaptim.
    izmit seka parktaki yamuk iskeleye nd filtre ile girdim 500 sn pozladim.

muhtemelen site arkadaşın ve üye çekmeye çalışıyo.

bir kaç konusunda yine link vererek oraya yönlendirme yapmış(linklere dikkat edilirse) ;

http://forum.donanimhaber.com/m_78596055/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_78596376/f_//tm.htm#78596376
    http://forum.donanimhaber.com/m_66164907/f_//tm.htm#66164907
    http://forum.donanimhaber.com/m_50054710/f_//tm.htm#50054710
    http://forum.donanimhaber.com/m_47088926/f_//tm.htm#47088926
    http://forum.donanimhaber.com/m_50054614/f_//tm.htm#50054614 (burda özellikle site tanıtım bölümüne yazmış arkadaş )

vs vs .vs.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deneme tahtasi -- 27 Temmuz 2013; 22:06:27 >

• Fotograf sanati icin site tanitimi sucmu yani, donanim haberden müsterimi caliyoruz, bizim sitedede donanim haberin linki bir cok forumda var, fotograf ceken bir insani fotograf sitesi ile tanistirmak suc ise sucluyum

Bizde yeri gelince donanim haberin büyüklügünün reklamini yapiyoruz, donanim haber sanatin ve sanatcinin sitesi oldugundan gönül rahatligi ile link verdim pisman degilim, sizde suclu biriymisim gibi burada teshirdesiniz

ISTE AYLAR ÖNCE ACTIGIMIZ FORUM KONUSU VE DONANIM HABERIN REKLAMI HEMDE ADMIN OLARAK YAPILDI REKLAM
    http://forum.fotografturk.com/turkiye-forum-siteleri-en-kaliteli-turk-forum-siteleri-t7616.html#.UfQ8GaxpdDA

Devianart veya 500 pixel linki olsa mubahtir, verilen link Türk sitesi olunca günahtir DIMI?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliraci -- 28 Temmuz 2013; 0:37:37 >

• Facebook ta bir fotograf paylasim sitesi oranin linki verilince kimse teshir etmiyor, Türkiye fotograf sitesi linki verilince teshir ediliyor..
    Donanim haber ile rekabet degil amacimiz DH Türkiye´nin en büyügü oldugundan burada güzel olan linkleri paylasiyorum, sizler youtube veya baska amerikan sitelerinin linkini yayinlayinca neden teshir yapilmiyor. Neyse vurun abaliya..
  • Ben reklam yapmanızı eleştirmedim dikkat ederseniz. Sitenize eleştiri yaptım. Bazılarına göre iyi fotoğraf sitesi olmak üyesine zulüm etmekten geçiyor !.. Yok efendim günde şu kadar, haftada bu kadar foto yükleyebilirsin. Şöyle bir yere gelmeden böyle bir şey yapamazsın falan filan gibi şaşırtıcı kurallar ! 500px'de var mı ? Pixoto'da var mı ? Sitenin zorlayıcı kuralları değil siteyi güzel kılan. Bence tam aksine sisteminin iyi olması siteyi başarılı, tercih edilen yapıyor. Kötü fotoğraflar yüklenebilir ama onların sahte puanlar alarak saçma bir biçimde değer kazanmasına mani olabilen bir altyapısı var iste sitenin zaten o fotoğraflar hak ettiği yeri bulur. İyi fotoğraflar da hak ettiği yere gelir. Bu durumda bilmem kaç yetkilinin incelemesi, bilmem kaç kabul gören foto sonrası bir yere gelinmesi gibi bunaltıcı, yorucu, bezdirici olaylar dizisini yaşamaz kimse.

Ayrıca bana göre DH'nin büyüklüğü satılık ! Çok para döndüğünden çok da fazla reklam veren şirket elemanının burada iş çevirdiği aşikar. Bu parasal döngü burayı "forum" olmaktan ziyade bir üretici kontrollü geniş pazar durumuna sokmuş bana göre. Bu sebeple de çoğu başlıkta objektif olmak, ürünü ve üreticiyi eleştirmek zor. Zaten bir ürünü aldığında garip bir şekilde onunla duygusal bağ kuran, seven, koruyan, öven bir halk tipine sahibiz ! Bu sebeple görevli marka elemanları haricinde dahi ürün kullanıcıları eleştirilere son derece tahammülsüz iken bir de görevli marka elemanları ile karşılaşabiliyorsunuz !.. Bir ürün 20'inci safasına ulaşmış iken mesea es-kaza yeni bir kullanıcı "Şunun şurasında şu var, sizde de var mı aynı şey" deyince birileri "O şey, evet var, ben sorun etmiyorum" diyor mesela ! O ise aklı başında, objektif, normal bir tüketici parasına karşılık aldığı üründe gördüğü en ufak olumsuz detayı "FORUM" denen ortamda paylaşma sorumluluğuna sahip olmalıdır. Çünki... çünki üreticisi resmi sitesinde ve bunun gibi forumlarda, görevlisi ile de ürününü öven pazarlama taktiklerini uyguluyor. Bu onun işi, yapmasında haklı. Fakat tüketicinin rahatsız bir biçimde "parasını ödeyip" satın aldığı ve kısa bir süre ömrü olan teknolojik ürünle duygusal bir bağ kurup, onu koruması, savunması, övmesi nedir hiç çözemedim !.. Forum kullanmayı, forum amacını bile bilmeyen bir halkız yani gördüğüm kadarı ile !..

• quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

Ben reklam yapmanızı eleştirmedim dikkat ederseniz. Sitenize eleştiri yaptım. Bazılarına göre iyi fotoğraf sitesi olmak üyesine zulüm etmekten geçiyor !.. Yok efendim günde şu kadar, haftada bu kadar foto yükleyebilirsin. Şöyle bir yere gelmeden böyle bir şey yapamazsın falan filan gibi şaşırtıcı kurallar ! 500px'de var mı ? Pixoto'da var mı ? Sitenin zorlayıcı kuralları değil siteyi güzel kılan. Bence tam aksine sisteminin iyi olması siteyi başarılı, tercih edilen yapıyor. Kötü fotoğraflar yüklenebilir ama onların sahte puanlar alarak saçma bir biçimde değer kazanmasına mani olabilen bir altyapısı var iste sitenin zaten o fotoğraflar hak ettiği yeri bulur. İyi fotoğraflar da hak ettiği yere gelir. Bu durumda bilmem kaç yetkilinin incelemesi, bilmem kaç kabul gören foto sonrası bir yere gelinmesi gibi bunaltıcı, yorucu, bezdirici olaylar dizisini yaşamaz kimse.

Ayrıca bana göre DH'nin büyüklüğü satılık ! Çok para döndüğünden çok da fazla reklam veren şirket elemanının burada iş çevirdiği aşikar. Bu parasal döngü burayı "forum" olmaktan ziyade bir üretici kontrollü geniş pazar durumuna sokmuş bana göre. Bu sebeple de çoğu başlıkta objektif olmak, ürünü ve üreticiyi eleştirmek zor. Zaten bir ürünü aldığında garip bir şekilde onunla duygusal bağ kuran, seven, koruyan, öven bir halk tipine sahibiz ! Bu sebeple görevli marka elemanları haricinde dahi ürün kullanıcıları eleştirilere son derece tahammülsüz iken bir de görevli marka elemanları ile karşılaşabiliyorsunuz !.. Bir ürün 20'inci safasına ulaşmış iken mesea es-kaza yeni bir kullanıcı "Şunun şurasında şu var, sizde de var mı aynı şey" deyince birileri "O şey, evet var, ben sorun etmiyorum" diyor mesela ! O ise aklı başında, objektif, normal bir tüketici parasına karşılık aldığı üründe gördüğü en ufak olumsuz detayı "FORUM" denen ortamda paylaşma sorumluluğuna sahip olmalıdır. Çünki... çünki üreticisi resmi sitesinde ve bunun gibi forumlarda, görevlisi ile de ürününü öven pazarlama taktiklerini uyguluyor. Bu onun işi, yapmasında haklı. Fakat tüketicinin rahatsız bir biçimde "parasını ödeyip" satın aldığı ve kısa bir süre ömrü olan teknolojik ürünle duygusal bir bağ kurup, onu koruması, savunması, övmesi nedir hiç çözemedim !.. Forum kullanmayı, forum amacını bile bilmeyen bir halkız yani gördüğüm kadarı ile !..

Sayin jiddi tepkim size degildi, benim actigim konulari teshir eden arkadasa sitem etmistim, sizin yazdiklariniza sonuna kadar hak veriyorum fakat bizim halkimiz biraz farkli algiliyor fotograf paylasimini, iyi fotograflari a sayfaya aldigimizda hep iyiler seciliyor diye tepki varken amatörlerede yer verince üstteki diger arkadasin cevabindaki gibi vasat görünümlü bir site tepkii aliyoruz, birde küstüm ben gidiyorum deyip bir cok üyeyide kiskirdan bir yapimisi var türk fotografcilarinin..
    Hicbir kural koymadigimiz zamanlarda bu seferde site bize gebe biz olmassak sitede olmaz tarzi ayaklanmalar oluyor..
    Kurallari forumda danisarak koymaktayiz yani Türk fotografcisi bu kurallari koydu bizler sadece uygulamadayiz

• cevapların içinde benim yazdıklarım var mı bilmem ama ben zaten yerli-yabancı ayırmaksızın çoğu sitenin işleyişinden bıktığımı söyledim. ancak keyif veren fotoğrafları da düzenini pek sevmediklerimde de görüyorum halen.

ayrıca pek ne olduğunu bilmediğimiz ya da neden editör-yönetici olduğu belli olmayan birilerinin zevk ve tercihlerinden çok, sayı kısıtlamasına gidilerek fotoğrafı yükleyen seçici bırakılabilir. sonuçta siteyi depo olarak kullanan bile olabiliyor ve her sitenin kaldırma kapasitesi aynı değil.

efsane, mükemmel, en iyi gibi sıfatlar bazen itici de gelebiliyor. site derli-toplu duruyor ama o kadar iddialı konuşacak durumda değil bana göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyuıtyuı -- 28 Temmuz 2013; 2:58:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliraci
    Sayin jiddi tepkim size degildi, benim actigim konulari teshir eden arkadasa sitem etmistim, sizin yazdiklariniza sonuna kadar hak veriyorum fakat bizim halkimiz biraz farkli algiliyor fotograf paylasimini, iyi fotograflari a sayfaya aldigimizda hep iyiler seciliyor diye tepki varken amatörlerede yer verince üstteki diger arkadasin cevabindaki gibi vasat görünümlü bir site tepkii aliyoruz, birde küstüm ben gidiyorum deyip bir cok üyeyide kiskirdan bir yapimisi var türk fotografcilarinin..
    Hicbir kural koymadigimiz zamanlarda bu seferde site bize gebe biz olmassak sitede olmaz tarzi ayaklanmalar oluyor..
    Kurallari forumda danisarak koymaktayiz yani Türk fotografcisi bu kurallari koydu bizler sadece uygulamadayiz

Elbette ki farklı olmanız da iyi bir şeydir. Bir çok sitenin kopyası olmaktan iyidir hiç olmazsa. Sizi de forumunuzda kullanıcıların belirlediği kurallar çerçevesinde verdiğiniz hizmetten memnun olanlar ve olabilecekler tercih eder. Bence bu tarz kötü değil. Site işleyişinde aksaklık var gibi göründü bana ve ana sayfa tasarımı daha güzel olabilir, olacaktır da bence. İlla ki zamanı geldiğinde güncellersiniz. Başarılar dilerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 28 Temmuz 2013; 12:48:50 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.