Şimdi Ara

EMİSYON VERGİSİ GELİYOR (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
1
Favori
6.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Karbon 12

Eskiden vatandaşla beraber devlet de tasarruf yapardı. DSİ, TCK, PTT gibi kurumların arabaları o kadar eski olmasına rağmen, öyle bakımlılardı ki vatandaşkendi arabasına o kadar özen göstermezdi. Orman mühendisi bir komşumuz bazen resmi plakalı bir Chverolet Pikap kullanırdı, 57~58 modeldi. 90'lara kadar bu böyledi, o pikap o zamanlar otuz yaşundan büyüktü mesela ama sanki banttan geçen sene inmişti.

DSİ metalik yeşil, TCK turuncu, PTT sarı, Orman Müdürlükleri de gri renkli arabalar kullanır, her köşede tanınırlardı. Acele etmezler, iyi örnek olacak şekille kullanırlardı. Hatta ABD'nin Karamürsel üssünde süre, hız ve mesafeden çıkarılır, erken gelen servis şoförlerine ceza kesilirmiş. Şimdi ise İstanbul'un çevreyollarında trafiği en çok bozan, emniyet şeridini işgal eden, katılma şeritlerini sağlamak için kullanan, konvoy kurallarına uymayanlar hep devlet kurumlarına ait arabalar. Ticarilerden şikayet ederdik, artık devlet araçları trafiğe bütün ticarilerden daha çok zarar veriyorlar.

Vergileri de çevre şartlarını da anlayabiliyorum. İnsanlar kavga eder olan çevreye olur. Yalnız devletten de sivil plakalarala kamufle olmak yerine örnek olmalarını bekleriz. Motor hacimleriyle, seçtikleri arabalarıyla, sürüşleriyle, tasarruflarıyla.

2 yılda bir ptt avrupa yakası merkeze yığınla sıfır araba geliyor. Is yerim oraya çok yakın bahcesinde görüyorum. 2 yaşında araçlarının hepsi iç Dış leş gibi. Gevur malı gibi kullaniliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: santa FE

Eski model dogana sahine binenin vay haline.300000 lik arabaya binen daha az vergi verecek.bu millete mustehak.

300000Lik araba alan zaten verginin kralını veriyor.
    Emisyona göre vergi almaları çok doğru ama bakalım nasıl uygulayacaklar.

• Aynı aracı alıp 5bin yol yapanla 50bin yol yapan aynı vergiyi veriyor. Bu vergileri kaldırıp benzine koymaları daha doğru olur. Çevreyi kirlettiğimiz kadar vergi veririz.

• Aynı aracı alıp 5bin yol yapanla 50bin yol yapan aynı vergiyi veriyor. Bu vergileri kaldırıp benzine koymaları daha doğru olur. Çevreyi kirlettiğimiz kadar vergi veririz.

• Emisyon vergisi gelirse arkasından gömüsyon vergisi de gelir, bir gömmedikleri kaldı zaten.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Aynı aracı alıp 5bin yol yapanla 50bin yol yapan aynı vergiyi veriyor. Bu vergileri kaldırıp benzine koymaları daha doğru olur. Çevreyi kirlettiğimiz kadar vergi veririz.

Çok km yapan ticari amaçla yapıyor zaten, malum devlet onların cebine pek elini sokmuyor.
  • Airbus 330-200 tipi vip uçaklara da vergi var mı? Pardon onlar zaten vergiler toplanarak alındı!
  • VER-Gİ = VER-Bİ
  • O kadar oksijeni, çevreyi düşünüyorsan, ağaçları ormanları beton yığınına çevirme be gülüm.

Çekirge sürüsü gibiyiz, her geçtiğimiz yeri kurutuyor, talan ediyoruz. Tarihimiz talan kültürüne dayalı zaten, fazla bir şey beklememek gerek. Bastığımız yerde ot bitmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

quote:

Eski model dogana sahine binenin vay haline.300000 lik arabaya binen daha az vergi verecek.bu millete mustehak.

300000Lik araba alan zaten verginin kralını veriyor.
    Emisyona göre vergi almaları çok doğru ama bakalım nasıl uygulayacaklar.

Kesin veriyordur, kuruşu kuruşuna veriyordur hatta.

• Vergide değişiklikten ziyade benim bildiğim yeni yıldan itibaren emisyon verileri düşük olan araçlarda ötv alınmayacak , bu sayede düşük emisyonlu araçların tercih edilmesi sağlanacak.

Bunun dışında bir uygulama yemez büyük motorlu araçlardan dünyanın vergisini alıyor yeni yasa sadece bahsettiğim kapsıcak bakan bu şekilde açıklama yapmıştı benim aklımda öyle kaldı en azından diğer türlüsü Y E M E Z

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savascoker -- 24 Eylül 2014; 3:50:33 >
  • Telefonun en pahalısı yakıtın en pahalısı arabanın en pahalısı . hayır vergi diyolar vergi kaldırıyosun gene pahalı buna rağmen denize atılan ekme yüzen balıklar gibi alan Türkiye vatandaşları bunu göre arz talebi farkedip vergi bahane edip fiyat artıran firmalar her alan her sektörde. ulan verginin vergisini vergisini veriyoruz . en pahalı ülke diye top 10 da oyun oynuyoruz. YETTİ GARİ CHURCHİLL TER EDİYORUM ÜLKEYİ . HAYIR ALDI VERGİ NAPTINIDA GÖRÜYORUZ BİŞEYLER OLSA İÇİM YANMICAK. Param kalmadı tayyip haftada harçlık 150 tl param var yetmiyor yetmiyor anlıyomusun beni hea ? sigara'sı yol parası dışarda yemek yemedin evde yedin gene yetmiyo.

Bak sana daha gomik bişey dimi emmi 1999 yılında depremden vergi soktunuz 15 yıl oldu şuan o bölge benim bulundum yerden daha iyi hayır halla neyin tadilatı ? Ciddiyim beyler okuyun edin gerekirse para biriktirin napın edin kaçak göçekte olsa tabi okumuşsan zaten beyin göçü söz konusu. gidin yurt dışı'na. yaşanmaz azeri iş adamının yahudi nin büyük baş oldu. zengin daha çok zengin oldu fakirin hep fakir ya tmm fakirde lazımda dayancak idare kalmıyor artık. insanlar koyun gibi insanların psikolojisine bakıyorum çoğu o kadar boş olmuş çünkü yapcakları bişey yok açık kapı yok uraşcak vakite yok iş güç derken kim dilekçe yazcak kim eylem yapcak aman boşver aga akşam eve gider tv başına geçerim daha iyi diyen bi millet türedi. çünkü sen fakir tüketin gibi aynı zaman'da kafasını kaldırmıyosun. avrupa dakı işçi bile araba biniyor bizim burda'ki kağıt parçasını bile alırken bin takla atıyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E5CA1F8AE -- 24 Eylül 2014; 6:34:22 >

• Şimdi şöyle oluyo o zaman 1.6 dizel 1.2 turbo benzinliyle hemen hemen aynı vergiyi mi ödeyecek? Yada 3.0 dizel 2.0 benzinliyle ? Kafam karıştı yeminle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vergi adaletinden bahsediyoruzda bir taksici ve minibusun verdigi vergi ne kadar acaba.. gunde 500 tl kazaniyorlar kazanmasina lafim yok fakat bordrolu calisanin verdigi vergi ile onlarin verdigi vergi birmi baksinlar..adaletten yanaysa hukumet bir elde ona atsinlar gerci niye atsinlarki oy kaybederler..

• quote:

Yeni cikan bir kanun sonrasi icindir. Kanundan sonra satilacak otomobiller icin bu. Haberde de oyle yaziyor zaten. Ne zaman emisyonla ilgili haber ciksa bazi insanlar boyle yorum yapiyor. Anlamiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 54ADEM -- 24 Eylül 2014; 8:37:32 >
  • Emisyon vergisi olmalı ancak mtv yerine alınmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: 54ADEM

quote:

Yeni cikan bir kanun sonrasi icindir. Kanundan sonra satilacak otomobiller icin bu. Haberde de oyle yaziyor zaten. Ne zaman emisyonla ilgili haber ciksa bazi insanlar boyle yorum yapiyor. Anlamiyorum...

Bu emisyon hikayesi daha önce de gündeme geldi ve o zaman konuşulan eski araçların bu şekilde trafikten çekilmeye çalışılacağı ve eski araç sahiplerinin yeni araç almaya teşvik edileceği şeklindeydi. Siz bu hükumete pek bayılıyor olabilirsiniz ama kanun yürürlüğe girdiğinde insanların nasıl her zaman olduğu gibi yine ayaküstü düdüklenrceğini görürsünüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Giannizzero

quote:

quote:

Bu emisyon hikayesi daha önce de gündeme geldi ve o zaman konuşulan eski araçların bu şekilde trafikten çekilmeye çalışılacağı ve eski araç sahiplerinin yeni araç almaya teşvik edileceği şeklindeydi. Siz bu hükumete pek bayılıyor olabilirsiniz ama kanun yürürlüğe girdiğinde insanların nasıl her zaman olduğu gibi yine ayaküstü düdüklenrceğini görürsünüz.

Ben duduklenmiyorum. Siz dudukleniyorsaniz o sizin duduklenmenizdir.

Evet kus serisi piyasadan cekilmelidir. O ayri bir mevzu. Soz konusu haberle alakasi dogrudan yok.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Giannizzero

quote:

quote:

Ben duduklenmiyorum. Siz dudukleniyorsaniz o sizin duduklenmenizdir.

Evet kus serisi piyasadan cekilmelidir. O ayri bir mevzu. Soz konusu haberle alakasi dogrudan yok.

E zaten düdüklenmediğini zanneden bir %50 mevcut, bunların bir kısmı da zaten bırakın düdüklenmeyi hayatlarında görmedikleri refaha kavuştu. Demekki siz de onlardan birisiniz, ne güzel.

• Türk tarihine baktığımızda, Türk toplumu tarafından yapılan, büyük çaplı, ses getiren toplumsal olaylar ve isyanlar ağırlıklı olarak din için yapılanlardır. Bunun yanında şahsa yada namusa yapılan hareketlerde ferdi olarak tepki yapılır.
    hatta maraş ta fransızlar istila edene kadar ses çıkarılmamış, vatan gitmiş umursanmamıştır. kadınların peçesi açıldığında din elden gidiyor diye isyan edilmiştir.
    şimdi yada geçmiş iktişdarlar hangi vergiyi koyarsa koysun halk itiraz etmez, iktidar bunu biliyor, o sebeple her türlü vergiyi koyar. Bu vergiler muhalefetinde işine geliyor, ilerde olaki iktidar olurlarsa, onlar için alınan vergi kardır ve vergi için suçlayacak bir önceki iktidar vardır. bu vergide bize katmerli olarak girecek, geçmiş olsun.
    şimdi birde emlakta vergi indirimi yapacağız diyorlar, bu indirim sadece devlete iş yapan müteahitte yarar. bu ülkede kimse ev alırken tam fiyat gösterip, tam vergi ödemez. ama devlete iş yapan müteahit fazla alabilmek için tam ve fazla bile gösterir.
    otomotivde ise vergiyi halk öder, halkta din hariç ses çıkarmaz. şimdiden bizlere geçmiş olsun.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.