Şimdi Ara

Emekli maaş promosyon & dayanışma & tartışma (İlk mesajda en yüksek 5 banka olacaktır)25.09.23) (259. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: dsoto , gulluxx , gulluxx
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20.926
Cevap
638
Favori
1.539.298
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
174 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hımm online görüşmeyle açılan hesab bende yok, ama valideye o yöntemle hesap açmaya çalışmıştık, hatta tuşlu telefonunu , akıllı telefon ile değiştirip pandemide gitmeden açmaya çalışmıştık ama , görüşme sonuna doğru , validemi genede şubeye uğramanız lazım işlemi diyerek yönelendirmişlerdi. Belki eski tc yeni tc nufus kimlik kartından kaynaklı bilemiyorum , şubeye gittik kapıda kuyruk var idi ama EMEKLİ BANKACILIĞI deyince HES kodumuzu alıp içeri girmiş ve Emekli bankacılığı açma ve taşıma işlemlerini hızlıca çok fazla TEB deki gibi onlarca forma ( abartmıyorum valideme gümüş altın dolar yatırım ne varsa açmışlar onlarca sayfa imza attık çok uzun bekledik gecen sene ) aşırı fazla imza atmadan Müşteri Temsilcisi çık hızlıca , cep teline yolladığı onaylar ile halletti. Biz orda extra hesap açmadık , hatta hesap numaramız yok idi, SG maaşı yatınca açılacak dendi, MOBİL uygulamadan ben ara ara kontrol ettim maaş yatmadan 1 hafta kadar önce PROMASYONUN yattığı anda SGK Emkeli mmaş hgesabının oluşturulduğunu gördüm. Hatta bu işlemde sonrada isme basılı Banka kartı istedik. Kredi kartı kullanmayacağıuz diye baştan söyledik. Otomatik ödeme ve başka hiçbir şey istemeyeceğiz dedik,

maaş hesabı hariç benim bir hesabım var aynı şubede ben ancak bir ay sonra maaş yatınca bir kısmını ona aktarıp denerim ücret alıp almadıklarını. @victoribarbo bu ekstra bilgi paylaşımı için teşekkürler. Hani eğer ayda 3 EFT ye izin var ise , zaten hesaplar arası HAVALE aynı şubede olunca para almıyorlar diye biliyorum, birbirine HAVALE virman yapıp 3er EFT yi 6EFT yaparız çok ekstrem durumda.

• GoGoBaBa kullanıcısına yanıt

ölücüler olarak ne yapar ne eder o eft havaleti bedava yaparız sıkıntı yok :D

• Merhaba Tebden Yapı krediye geçmek istiyorum .Tebden kredi çektiğim için maaş hesabından blokeyi kaldırmaya yanaşmıyorlar.Böyle bir hakları var mıdır yada nereye şikayet edebilirim. Teşekkürler

• Uygar7878 U kullanıcısına yanıt

Emeklilere özel bir kredi mi kullandınız TEB den , Belki direnenleri bu sebebtendir. Birçok banka ziraat dahil bunu yapıyor blokehi kaldırmıyor,

Hatta en uyanık olanı 1000TL al faizsiz 12 taksitte geti öde sizemzel kampanya diyerek sizin blokenixi kaldırtmayan bankalar ( Denizbank, Garanti bnk , vs )

Eğer emekli lete özel bir kredi değilse internetten mh ile ordan çözüm çıkmaz ise direkt maaş şubesinin müdürü ile görüşün, bazen ile yaratabiliyor,

Ama emekli maaşınız yatıyor diye size özel emekli kredisi kullandırttılar ise ya krediyi erken kapatın indirimli geri ödeyin, yada bitmesini bekleyin diyebilirler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maaş müşterisinden hesap işletim ücreti alan yapı kredi isterse 5000 versin yine taşıttırmam maaşı. Şu an ki denizbankta kredi kartı aidat alıyor onada elveda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ben sero -- 15 Temmuz 2021; 12:51:37 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ben sero

Maaş müşterisinden hesap işletim ücreti alan yapı kredi isterse 5000 versin yine taşıttırmam maaşı. Şu an ki denizbankta kredi kartı aidat alıyor onada elveda.

Ciddi olarak siz bu bankalardan eft yapıyormusunuz? Enparası olmayan yok herkes enparadan eft yapıyor dert edilecek mevzu degil. Hatta birikimimi bu avantacı bankalar yerine enparada tutuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Easy Ice

Ciddi olarak siz bu bankalardan eft yapıyormusunuz? Enparası olmayan yok herkes enparadan eft yapıyor dert edilecek mevzu degil. Hatta birikimimi bu avantacı bankalar yerine enparada tutuyorum.

Alıntıları Göster

Enparada döviz ile altın takası işlemi yok. arbitaj diyorlardı heralde. ons/dolar dolar/ons satışı yok yani. o yüzden para tutulacak bir yer değil. TEB i seçmemin bir nedenide bu. Kredi kartından aidat almıyor, fast havale işlerinden para almıyor, aylık kredi kartına 150 liradan fazla avantaj sağlıyor, forex platformu sayesinde mesai saati dışında bile döviz alış satışı makası dar olarak yapılabiliyor. Birde tek hesapla çalışmanın rahatlığı var tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: GoGoBaBa

Emeklilere özel bir kredi mi kullandınız TEB den , Belki direnenleri bu sebebtendir. Birçok banka ziraat dahil bunu yapıyor blokehi kaldırmıyor,

Hatta en uyanık olanı 1000TL al faizsiz 12 taksitte geti öde sizemzel kampanya diyerek sizin blokenixi kaldırtmayan bankalar ( Denizbank, Garanti bnk , vs )

Eğer emekli lete özel bir kredi değilse internetten mh ile ordan çözüm çıkmaz ise direkt maaş şubesinin müdürü ile görüşün, bazen ile yaratabiliyor,

Ama emekli maaşınız yatıyor diye size özel emekli kredisi kullandırttılar ise ya krediyi erken kapatın indirimli geri ödeyin, yada bitmesini bekleyin diyebilirler

Hayır şubeden kullanmadım emeklilere özelde kullanmadım cepteteb' den kullandım buna rağma sıkıntı yaratıyorlar ki bu bankadan nefret ettiğim için taşıyorum kredi kartı geldi bana eksik imza almışlar olayın zerre banla alakası yok ben kartı kullanırken aniden eksik imza alındı diye kartı kapattılar faturalarım ödenmemiş ve emekli promosyonu ek ödemesini faturalar ödenmediği için geri almışlar kaç defa genel merkezi aramama rağmen çözemediler teknoloji bu bankaya inanın uğramamış ilk taşırken bile bir ton imza ama yapı kredide 5 dk da halloldu sadece blokeyi bekliyorum onada TEB inatlaşıyor olmadı BBDK ya yazacağım bakalım aklıma başka çözüm gelmiyor.

Saygılar Sunarım

• Uygar7878 U kullanıcısına yanıt

Kredi kullanma hariç yazdıklarınızın hepsini yaşadık 2 emekli olarak bizde.

Ama sanırım bizden sonraki emekli promasyon kampanyalarında imza bürokrasisi azalmış ki buna değişmiyor bazı arkadaşlar, valideme altın gümüş fon vs vs hesapları açmışlar birton imza attırtılar saatler sürdü bankadan çıkmamız. Ama pandemi döneminde belki değişmiştir bu angarya.

Kredi kartı aynen , ptt kargo dediler, şubeye geldi dediler, geti döndü dediler, istediğimiz özellikli değilde başka Kredi kartı geldi, valideye istemedik zoraki yollamışlar, zaten küçük harflerle ilk yıl yıldat alınmaz sonrası bonus kart sistemi mutlaka yandır bir bedel dediler.

Pandemi döneminde kurumlar faturayı aksatma otomatikman PROMASYONU BEDELİNİ SORMADAN GERİ ALMIŞLAR idi. Yaşlı emeklilere yönelik bir banka,değil istismar ediyor. Ama inanın birçok banka aynı. Ykb haftada 2jez bir ürün pazarlıyor, sigortam var dersiniz bizimki başja, bes var mı, hgs kampanyası zarzurt , hele garanti bankası haftada üç eş mesaj arama tanıtım, mobilden devamlı mesajlar, denizbank zaten resmen spam bankası, aslında iyi banka yok, hepsi resmi tefeci, kanunsuz, denetimsiz, kartel faşizan kuruluşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: rodeo65

https://www.bankalar.org/eft-ucretleri

https://www.bankalar.org/havale-ucretleri

Ben halen çözemedim bu ücretleri Promosyon en yüksek Ykb veriyor diye Ykb geçecektim fakat burdan bir arkadaş ykb alır eft ücreti deyince vazgeçtim. Bilen yokmu bu tecrübe eden varmı

YKB den Parayı Toslaya Çekin. Tosladan İstediğiniz İbana. Benzer Çok Yöntem Var. Eft Olayını Sorun Etmeyin Bence. Açın Bi En Para. Tosla ile Enparaya Aktarın. Oradan İstediğiniz Yere Ücretsiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: hopali08

YKB den Parayı Toslaya Çekin. Tosladan İstediğiniz İbana. Benzer Çok Yöntem Var. Eft Olayını Sorun Etmeyin Bence. Açın Bi En Para. Tosla ile Enparaya Aktarın. Oradan İstediğiniz Yere Ücretsiz.

Alıntıları Göster

Tosla ne olaki dedim .

İndirdim üye oldum parada yolladım kart talebinde yaptım 10tl ödeyip

Ama 2000TL limit tam bir hayal kırıklığı, fiyasko oldu.

Yani emekli maaş + ikramiyeyi yoluyacaksın Tosla ya , sonra,sana 2bin TL Limite takıl diyecek

Canlı destekten azönce yazdım , parayı başka banka eft yapsana, çeksende limitin kadar dedi, artıralım dedim maalesef dedi. Pratik gelmedi

• Evet kıymetli madenler ile sanırım altın ve gümüş var idi TEB de. teb ve Birkaç banka haricinde maalesef yok çoğu bankada

Mesela PLATİN alım satım yapmak isteseniz o dahada az bankada var.

TEB kredi kartı garanti bankasının franchise BONUS kart sisteminde, avantajı bol. Bazı bonus kampanyalarına bazı bankalar katılmayabiliyor yada TEB gibi mesela igdaş vs faturanıA,ekstra taksit, extra geri ödeme sağlayabiliyor, sizin gibi aktif kullananlar için ek getiri

• quote:

Tosla ne olaki dedim .

İndirdim üye oldum parada yolladım kart talebinde yaptım 10tl ödeyip

Ama 2000TL limit tam bir hayal kırıklığı, fiyasko oldu.

Yani emekli maaş + ikramiyeyi yoluyacaksın Tosla ya , sonra,sana 2bin TL Limite takıl diyecek

Canlı destekten azönce yazdım , parayı başka banka eft yapsana, çeksende limitin kadar dedi, artıralım dedim maalesef dedi. Pratik gelmedi

Alıntıları Göster

eft ile para yükleyince aylık para yükleme limiti 50bin oluyor

• quote:

Evet kıymetli madenler ile sanırım altın ve gümüş var idi TEB de. teb ve Birkaç banka haricinde maalesef yok çoğu bankada

Mesela PLATİN alım satım yapmak isteseniz o dahada az bankada var.

TEB kredi kartı garanti bankasının franchise BONUS kart sisteminde, avantajı bol. Bazı bonus kampanyalarına bazı bankalar katılmayabiliyor yada TEB gibi mesela igdaş vs faturanıA,ekstra taksit, extra geri ödeme sağlayabiliyor, sizin gibi aktif kullananlar için ek getiri

Hocam yaşım 35 daha, 2 tane çocuğum var, aylık sadece market masrafım 2 bin lirayı geçiyor. Marketten parça pinçik alışveriş yapmıyoruz, biriktiriyoruz ihtiyaçları gidip öyle alış veriş yapıyoruz, artık pazardaki peynircilerde bile pos var, gidiyorum yağımı balımı peynirimi toptan alıyorum mesela. Ayda 4 5 kere böyle alış veriş yapınca zaten bonuslar yığılıp kalıyor karta. En güzel noktası kampanyaların sadece bonus poslarında değil hangi pos olursa olsun tamamlanması, neden bonus posu kullanmadın muhabbeti yok yani teb bonusta. Birde kampanyaları birleştiriyor, 200 lira harca 20 lira bonus kampanyası ve 150 lira market harcaması yap kampanyası varsa marketten 200 liralık alışveriş yapınca bu iki kampanyanın bonuslarıda kazanılmış oluyor yani. Can alıcı noktası bonus pos olması şartı yok, bu benim çok hoşuma gidiyor.

• Bu arada teb bonus 6 ay boyunca market harcamasında 50 TL indirim kampanyasını yeniden başlatmış, Aylık 250 Lira market harcamasına 50 TL indirim yapıyor 6 ay boyunca toplam 300 lira. Tek şartı bu sene içinde daha önceden teb kredi kartı sahibi olmamış olmak ve emekli maaşı müşterisi olmak. Yani bankanın vermiş olduğu promosyon 1600+300 TL 1900TL oluyor. Aylık 250 lira market harcaması yapanlara duyurulur. Bu şekilde en avantajlı promosyonu TEB vermiş oluyor.

• AÇILIN-BEN-MÜHENDİSİM kullanıcısına yanıt
    Emekli maaş promosyon & dayanışma & tartışma (İlk mesajda en yüksek 5 banka olacaktır)25.09.23)

Sıkıntı para girişinde değil ki, para çıkışında ! Yani siz 50bin TL girdi yapıp 2bin TL çıktı yapınca ne anlamı kalıyor ki.

• quote:

Sıkıntı para girişinde değil ki, para çıkışında ! Yani siz 50bin TL girdi yapıp 2bin TL çıktı yapınca ne anlamı kalıyor ki.

sorun nedir, çözelim

• quote:

Orijinalden alıntı: hopali08

Alıntıları Göster

@AÇILIN-BEN-MÜHENDİSİM Bu yöntem ile tosla ya para aktardığımızda, diyelşmki eft ile para yatırma 50bin oldu, sizde diyelim ki 10bin TL yolladınız

Günlük 2bin TL eft kontenjanı kısıtlaması sorununu nasıl çözüyorsunuz ? Ben acemiyim kafam basmadı, 10binTL yi 5 günde mi eft yapabikeceksem , param yapıkredi de dursa da aynı değil mi ?

• quote:

@AÇILIN-BEN-MÜHENDİSİM Bu yöntem ile tosla ya para aktardığımızda, diyelşmki eft ile para yatırma 50bin oldu, sizde diyelim ki 10bin TL yolladınız

Günlük 2bin TL eft kontenjanı kısıtlaması sorununu nasıl çözüyorsunuz ? Ben acemiyim kafam basmadı, 10binTL yi 5 günde mi eft yapabikeceksem , param yapıkredi de dursa da aynı değil mi ?

Alıntıları Göster

o 2bin atm den para çekme limiti.

buradaki asıl amaç ise, x bankasında paranız var diyelim, eft yapacaksınız ama eft ücreti alıyor diyelim. eft ücreti ödememek için. banka kartı ile toslaya yüklüyoruz. daha sonra da tosladan adımıza ait istediğimiz banka hesabına gönderiyoruz. bu şekilde para gönderme işi ücretsiz bir şekilde halledilmiş oldu. Veya mesai saatleri dışında 1000tl den fazla para transferi alacaksınız diyelim, karşı taraf kendi tosla hesabından sizin tosla hesabınıza gönderir, sizde kendi bankanıza çekersiniz. bu şekilde örneklendirilebilir.

hesabınızda 10bin var varsayalım, ama atm en fazla 5bin veriyor diyelim. o zaman da başka bir bankadan daha hesap açmanız lazım. 2 bankadan 5+5 olarak çekilir.

asıl kullanım amacı kampanyalar ve para transferleri.

yapı kredi de para transferine ücret vermiyorsanız toslaya pek ihtiyacınız olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AÇILIN-BEN-MÜHENDİSİM -- 15 Temmuz 2021; 21:44:2 >

• Şuan herhangi bir banka emekliye faizsiz ücretsiz kredi veriyor mu yoksa hepsi efsane haber mi acaba ?

• 
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.