Şimdi Ara

Elimdeki sistemi yenilemek için yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elime Düşük Düzeyde Bir PC geçti. sempron 2800+, 256 fx5500, 1gbddr400 sistemi flan var buna az takviye yapmak istiyorum.

İşlemci, Ram, Anakart, Ekran Kartı ; 4lüsünü Değiştiriyorum elimdekileri yaklaşık 100 ytl civarı sattım ve üzerine şimdilik 200 ytl koyarak bir makine topladım... yazılım geliştirmek için kullanacağım için aşağıdaki sistemi yeterli gördüm fakat tavsiyelere her zaman açığım...
    makina;

P4 3.8 GHZ 800 MHZ cpu
    512 MB 8600GT vga
    3x1 GB 800mhz kingston ram

1.bu sisteme fiyatı zorlamayacak bir anakart tavsiye ederseniz sevinirm..
    2.bu sistem herhangi bir darboğaz vb bir sorun yaratır mı?
    3. yukardaki sistemin yanında 2 adet 80gb hdd ve 2 dvd rw, tv kartı , ses kartı bulunmakta 350 watt psu yetermi?

şimdiden teşekkürler
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 3-P4ler iyi elektrik çeker. Dolayısıyla PSU kaliteli değilse yetersiz kalabilir belki. Kaliteli bir psu ise sorun yaratmaz.
    2-Yaratacağını sanmam.
    1-ikinci elden s3 filan bakabilirsin.
  • bilgisayarın yanında verilen bir psu 350 watt psu kalitelimi dersen anlamam ama bi sorun çıkartmadı yani...

birde bu darboğaz sorunu benim için önemli kesin bir bilgisi olan lütfen yazsın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phpnet -- 24 Ağustos 2008; 0:59:34 >
  • http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=152&productid=bd50891

şu anakartı beğendim 4 ram girişi var 45nm işlemcilerede uyumlu 75 ytl ye çok iyi
  • evet güzel fiyatıda uygun...

fakat p4 desteği yok sanırım pd destekleyenler p4 destekliyorsa bilemem
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.