Şimdi Ara

elektronik basic set, hatırlayan???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    eskilerin bir seti idi. kutu içerisinde dirençler, 2 adet npn transistor, kondansatorler, 1 tane ferrit nüveli bobin, diyotlar, buton, hoparlor, 9v pil yuvası vardı.
    içerisindeki kitapta onlarca devre vardı. aklıma gelen bazı devreler
    butona basınca sönen ışık
    saksı alarmı
    am radyo
    elektronik org
    en arka sayfada da geliştiricilerin resimleri vardı, amatör elektronikciler hatta çocuklar vardı.

mavi tonlu bir kutu idi. kutunun dışında bir baba iki kızı çocukların resmi vardı, oleyyy ben fm alıcı yaptım diyordu biri diğeri de oley verici yaptım diyordu birbirleri ile konuşuyorlardı vs...

ben bu seti birine hediye etmiştim ama şimdilerde çok arıyorum. özellikle içindeki amatör devreler bulunan kitabı. yok mudur bu seti hatırlayan, internette hiç bir izine rastlayamadım. firmanın ismini de hatırlayamıyorum ama setin adı elekronik basic set idi..

• O hatırladığın ilk vesiyon olandı Ondan sonra daha kaliteli olan versiyonları çıkmıştı. TEES Elektronik Seti. Hey gidi günler hey
    http://www.teesoyuncak.com/ana.asp?id=246
  • evet ya sağol. tees idi sanırım.
    tabi o ilk sürüm dediğini bulamadım yine. bunun kitabını bulamayız di mi =D
  • İlk sürümde elektronik komponentler üst taraftaydı. dokunabiliyordun. İkinci sürüm olan (ve şuanki de bu şekilde) versiyonda ise elektronik komponentler şeffaf kutucuklar içinde. Böylece bacakların kopması gibi problemlerin önüne geçilmiş durumda. Kutucukların içinde komponentleri görebiliyorsun ancak dokunabilmek için kutucuğu açmak gerekiyor. Tırnaklı basit bir yapısı var ancak komponentler koruma altında oluyor. İlk versiyonu bulamadım ama aşağıdaki resim ikinci versiyona ait. Komponentler o sarı parçaların altında duruyor.

Kitapçığını bulabilir miyiz?? Çok zor. Ancak almış olan birinden fotokopi ile belki.

elektronik basic set, hatırlayan???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeronics -- 3 Kasım 2013; 14:29:33 >

• allah allah . bana cok saçma gibi geldi. benim cahillime verin .
  • quote:

Orijinalden alıntı: redbutterfly

hadi size bir kıyak yapayım alayım mı? almayayımı diye 6-7 aydır düşünüyorum. ama alan pdf olarak bana gönderecek ona göre :)

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-kitap-dergi-film-egitim-sozluk-tees-es2000-electronic-basic-set-sema-kitabi-eastanbul-996633-124644948/pasif-ilan/

:)

• babam nerden bulduysa bulmuş doğum günü hediyesi almış bana ama ben kullanmayı bilmiyorum nasıl kullanılır bu
  • aeronics kullanıcısına yanıt
    Kitap bulunabildi mi? e-kitap var mı?
  • birgunes B kullanıcısına yanıt
    Ne yazık ki hayır :(
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.