DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
elektrolitik kondansatör nasıl bağlanır ???
4
Cevap
0
Favori
4.059
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Elektronik ve Mekanik >> Elektronik >> elektrolitik kondansatör nasıl bağlanır ???
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      247 Mesaj
      18 Kasım 2006 17:13:44 Konu Sahibi
      elektrolitik kondansatorün işaretli yani boyalı kısmın altındaki bacak artımı yoksa eksimidir nette aradim bulamadim şimdiden tesekkurler...

|
      |

Önyargıları yok etmek, atom çekirdeğini parçalamaktan daha zordur. - Albert Einstein

..:: DH Elektronik Kulübü ::..
    • Yarbay
      6003 Mesaj
      18 Kasım 2006 17:22:53
      Kılıftaki çizginin altındaki bacak eksidir.
      |
      |

• Yarbay
      2945 Mesaj
      18 Kasım 2006 17:52:05
      Benim bundan bir 6 ay önce felan aldığım 20 adet 10 uF / 35V kapasitörün beyaz çizgisi yirmisinde de ayrı yerdeydi. Artık ne biçim üretiliyorsa. Böyle uyduruk malzemelerle de karşılaşılabiliyor yani o yüzden dikkat etmek lazım. Unutmadan genellikle elektrolitik kapasitörlerin uzun bacağı artı kısa bacak eksidir. Kolay gelsin...
      |
      |

• Teğmen
      247 Mesaj
      18 Kasım 2006 17:53:35 Konu Sahibi
      hazar saolasin nette bikaç yerde arti diye gordum devreye ters bagladik ozaman 2200mF 50v kondansatörlerden biri şişti zaten şimdi hepsini söküp degiştirecem şişen kondansatörü tekrar kulana bilirmiyim -12 dc vermiştim acaba çalısırmı yoksa yenisini pzt alacam artik.
      + 12 volt verdigim de bişey yok zaten şisen kondansatör biraz ısınmışti oteki hiç ısnmadı garip, bakalım calısır ins ..
      |
      |

Önyargıları yok etmek, atom çekirdeğini parçalamaktan daha zordur. - Albert Einstein

..:: DH Elektronik Kulübü ::..
    • Yarbay
      6003 Mesaj
      18 Kasım 2006 18:00:54
      Ters voltajdan kondansatörler patlayabilir, patlamaları da şiddetli olur o büyüklüklerde bir kondansatör de ses bombası etkisi yaratabilir dikkat.
      Şişeni çalışsa da kullanmayın derim ben. Phalanx'ın başına gelen enteresan durum benim çin malı scooterların motor sürücüleriyle uğraşırken başıma gelmişti. Baktım baktım deli oldum niçin bütün artıları eksiye bağlamışlar diye, bir yandan imkansız diye düşünüyorum bir yandan da niye böyle diye Sonra sebebi dandiklikmiş, ortaya çıktı
      |
      |

Reklamlar
izmir havalimanı transfer
SEO
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,616
1.2.122

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.