Şimdi Ara

Elektrikli Bisiklet Kiti Magic Pie (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
341
Cevap
22
Favori
53.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ne adınız
  • City sport hd 10. 1130 kusur fiyat iyi geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cyraxus kullanıcısına yanıt
    güzel bisiklet güle güle kullan kıtı alınca paylaşırsan sevınırım.
  • fefeyx kullanıcısına yanıt
    Sağ olasın. Teşekkür ederim.Kiti alınca izlenimlerimi montajı falan anlatımlı bir şeyler yaparım.
    benım deneyımleme şansım olmadı ama yorumlardan çok iyi bi sistem olacağına eminim. bunun yanında profılınıze baktım kartal diyor. montaj konusunda felan yardıma ihtiyacınız olursa destek olabilirim. tecrübem olduğundan değil ilgi duyduğum ve nasıl montaj yapıldığını kullanımını görmek istediğimden, severim böyle işleride. kıtı nasıl temın etmeyı düşünüyorsun bu arada yurt dışındanmı yoksa burda bı satıcıdan mı
  • fefeyx kullanıcısına yanıt
    İş yerim kartalda tuzlada yaşıyorum.Benimde deneyimim yok ama kafa yorarsam elimden gelir çoğu şey.Seve seve buyurun beklerim.Aldığımda kiti yazarım haberleşiriz. Kiti yurtdışında yaşayan kardeşim vasıtasıyla getirmeyi düşünüyorum. Bataryayı bilemiyorum açıkcası uçağa batarya fln almazlar sanırım.
    Bataryayıhttps://www.hobbyking.com/en_us/turnigy-5000mah-4s1p-14-8v-20c-hardcase-pack.html buradaki packlerden 6 lı yada 9 lu bağlayarak elde etme imkanı var ucuza.Yada uygun 48v 12 ah lık bir batarya bulursam alıcam.O konu muallakta şimdilik.
  • Hergün gitgel 70 km yol yapan biri olarak elektrikli bisiklet almak ve Metrobüs derdinden kurtulmak istiyorum. Ama bisikletin kadrosu böyle bir yolculuğa ne kadar dayanabilir. Katlanabilir bir bisikletin var. Bunu uygulasam kadro dayanabilir mi?
    Pilli bisikletin sayfasında şöyle bir yazı var:
    "Eğer ev-iş&okul rotanız 20km’den (gidiş-geliş) daha az ise elektrikli bisiklet kullanımı sizin için toplu taşımadan daha uygun bir alternatif. Eğer günlük 20km ve daha fazla yol yapmayı planlıyorsanız toplu taşıma araçlarını kullanmanız sizin için daha uygun olacaktır. Bunun sebebi bisikletinizin şarjının bitmesi değil, daha uzun mesafelerde elektrikli bisikletin konforlu bir ulaşım aleti olmaktan çıkmasıdır."
    Yorumlarınızı bekliyorum.

• hamunpatra H kullanıcısına yanıt
    hocam mantıklı olan o zaten. şöyleki kendimden örnek verırsem ben yaz, beilki ilk bahar ve son baharda günlük 14-18 km maksimum bir yol yaparım diye alıyorum ve bu şekilde adece yazın kullansam ıkı yılda kitin maliyetini karşılar şimdi konfor bakımından hemde maliyetler bakımından (pil maliyeti tabiki harcadığımız elektrik değil) sizin için metrobus daha mantıklı 70 km yola her gün bide iş yorgunluğu ile ben katlanamam mantıklıda olmaz. şayet kısa mesafe kullanım yada hafta sonu uzun km kullanıcam dersenız o aman mantıklı olur.
  • Ben biraz hobi olsun birazda spor olsun diye düşünüyorum. Hafta sonu 80 100km lik gezi turları ara sırada işe giderim git gel 40 km. Hem spor yaparım hem benzin masrafim azalir.

batarya konusu oyle gerçekten, ben çayırova gebzedeyim zaten tuzla daha yakın :D.
  • günlük 40-50 km den fazla yol yapmak hele kışın olmaz ona uygun elektirikli motor olabilir ama o bile yağmur çamurda zor, kışı çıkarın derim bu kullanımda. kalan 3 mevsimde uygun olur.
  • Kışın soğukta olmaz zaten hava güzel olacak sahilden deniz kenarından takilacan. Benim planım nisan ekim ayları arası tabiki yağmur vs olmadığı müddetçe yoksa bir anlamı kalmaz eziyet olur.

• fsh77 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu arada bu bafangin su gecirmezligi varmi yani tesisati mitoru nasil korunmali
    Mesela yolda yagmur yagdi ne yapilmali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fefeyx -- 2 Kasım 2016; 18:57:08 >
  • Bildiğim kadarıyla Bafang su geçirmez. Cyclone motor da öyle.(başka bir mid-drive marka).
    Günde ulaşım için 40 km den fazla yol yapılacaksa ben de elektrkli bisikleti önermiyorum.
    Spor yapacağım, gezeceğim, ulaşımda da kullanırım ama işim en fazla 10km uzakta diyorsanız ozaman tamam. Bu arada bisiklete en az 800TL harcayın. Sonuçta onun üzerinde gideceksiniz.
    Menzil motora bağlı değil Akünün amper değerine bağlı(aklınızda olsun).
    Yani 10ah = 30km ,
    20ah = 60 km gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyraxus

İş yerim kartalda tuzlada yaşıyorum.Benimde deneyimim yok ama kafa yorarsam elimden gelir çoğu şey.Seve seve buyurun beklerim.Aldığımda kiti yazarım haberleşiriz. Kiti yurtdışında yaşayan kardeşim vasıtasıyla getirmeyi düşünüyorum. Bataryayı bilemiyorum açıkcası uçağa batarya fln almazlar sanırım.
    Bataryayıhttps://www.hobbyking.com/en_us/turnigy-5000mah-4s1p-14-8v-20c-hardcase-pack.html buradaki packlerden 6 lı yada 9 lu bağlayarak elde etme imkanı var ucuza.Yada uygun 48v 12 ah lık bir batarya bulursam alıcam.O konu muallakta şimdilik.

Pili yolcu uçaklarına almıyorlar, kargo uçaklarına da almıyorlar. Pilin karayolu/tren/gemi benzeri taşıma ile gelmesi lazım.

Benim aklımda -becerebilirsem- bisikletin gövdesini uçakla getirmek, pili bahsettiğim şekilde göndermek var.

Ancak yurtdışından getirdiğinizde garanti olmayacak, bu da risk tarafı. Bu sebeple Türkiye dağıtıcısının garanti verebileceği Bafang da mantıklı hale geliyor.

Rott8, Bafang da satıyor diye biliyorum.

Kadro olarak da şehir bisikletinden ziyade önde amortisörlü dağ bisikleti Türkiye için daha uygun gibi. Bisiklette de -aynı motorsiklette olduğu gibi- dikkatli kullanım ile ön freni arkaya göre daha fazla kullanmak gerekiyor. Yalnız fren sistemi disk olacaksa hidrolik olmaması lazım; kitler mekanik uyumlu olmalı, genelde fren kollarını da değiştiriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi echelon246 -- 5 Kasım 2016; 9:29:51 >

• echelon246 kullanıcısına yanıt
    ortadan motorlarda tekerlere dokunmuyolar, bence bisikleti çok bozmadan en iyi orta motor ön çekişde zayıf kalabiliyor arkaya takılan motor bisikletin bir çok özelliğini alıyor geriye en iyi çözüm orta kalıyor.
  • Bisikletin orjinalliğini en bozmayan seçenek ön hub motor. Bisikletin 10 dakikada ön tekerleğini değiştirip eski haline getirebiliyorsunuz. Fakat orta motor(mid-drive),bisikletin motor desteği olmadan kullanımında daha avantajlı. Çünkü mıknatıslardan kaynaklı sürtünme yok. Hub motorlarda sürtünme rahatsız edici. Motor kullanmadan giderken( pedal çevirirken) içindeki mıknatıslar sizi yavaşlatıyor. O yüzden orta motoru ( mid-drive sistemi) tavsiye ederim.

• Valla paranız çok herhalde
    Az evvel elektrik kiti gördüm tam 4.750₺
    Dedim alacak kişi+ bisiklet alacak 1.250₺ olsa =6.000₺

Motor eh varsa (a2/A) 100cc hafta içi kullanım için sıfır cup+kaliteli 24/27 vites hafif bisiklet alsaniz (2500+1.750₺=4.250₺ eder kalan 1.750₺ ihtiyaç olanlara dağıtın sevabina :-)
    Motor ehliyet yoksa araba ehliyet varsa 50cc scooter alsaniz sıfır 2500-3500₺+1700tl bisiklet=5.200₺ kalan 800₺ cepte

Keşke 3 tekerlekli alıp benzinli veya elektrik li cevirseniz deneme yorum alsak en azından 3 tekerlekli ler bagaj kullanım denge daha kolay pratik siz gibi meraklı anlayan biri alıp inceleyip araştırma yapıp benzin kiti takılır'sa maliyet performansı nasıl olur ve elektrik kit takılır'sa arkaya nasıl olur maliyet performansı test ederdi

Firma Türk rott8 toplam 4.800₺ motor ortada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 6 Kasım 2016; 21:34:16 >

• ibo83 kullanıcısına yanıt
    iyi hoşta o dediğinin her sene vergisi var benzini gunluk, muayene su bu hepsi para, ayrıca kit fiyatları 750 dolar civarı oyle 4000 bin kusur degil yani 3000-3500 ortalama bir kit+bisiklet olur, iyi seyler hep para ama kendini cıkarır bu sistem hele bu ulkede benzin ve dolar boyleyken :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fsh77 -- 6 Kasım 2016; 23:14:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fsh77

iyi hoşta o dediğinin her sene vergisi var benzini gunluk, muayene su bu hepsi para, ayrıca kit fiyatları 750 dolar civarı oyle 4000 bin kusur degil yani 3000-3500 ortalama bir kit+bisiklet olur, iyi seyler hep para ama kendini cıkarır bu sistem hele bu ulkede benzin ve dolar boyleyken :)

100cc ler ruhsatta 97cc ve vergi muayenesi yok ve çok çok az harcıyor
    Bahsettiğim yerli sitede 850$ dı sadece notor ve ekran+ pil ile 1500$ yani 4500-4800₺ oldu dediğim gibi bisiklet ile en a 4500 ortalama 6000 tl tutacak tabi para sizin ama ucuz sistem değil be paranın çoğunu pil götürecek yani kendinden elektrikli bisiklet ler var 4000-7000₺ orjinal fabrika çıkışlı sizin bulacağınız yapacağıniz sistem bundan daha ucuz olmalıki mantıklı olsun hazir elektriklisi 4000₺ iken siz bisiklet+2000-2500₺ ile bu işi halleder iseniz helal olsun

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.