Şimdi Ara

el yapımı sıvı soğutma ve değerler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar ilk defa overclock ve su soğutma olayına girdim sayenizde şimdi sizlere sistemimin özelliklerini ve değerelerini vereceğim sizce bu değerler nasıl? unutmayınki ilkkez su soğtma ve overclock yaptım :)

işlemci e6750 2,66@3,20
    ram hı-level 2gb dual ddr2 800@800

sistem tam yükde iken max 45 derece çekirdek ısısı gördü boşta 35 ile 25 arası oynuyor bu aralar izmir çok sıcak onunda etkisi olabilir
    stabilite için voltajlarıda 0,1 değer arttırdım 2 haftadırda kullanmaktayım eğer istek olursa yaptığım sistemimin resmini el yapımı bloklarımı ve radyatörümü nasıl hazırladığımın resimlerini ekliyebilirim

ve sistemimi daha iyi hale getirmek için tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

• Radyator ve blocklarin resmini eklersen sevinirim
    Ona gore soyle yaparsan daha iyi olur tarzi bir tavsiye yapabiliriz
  • radyatörüm ford minibüs radyatörü eski tip ama yeni bi radyatör radyatöre 140 lık 2 adet fan tam oturuyor ama elimde olmadığından 120 lik 2 adet taktım su kabımı sonradan deiştirdim çok vibrasyon wardı şuan sadece power supplyım sesi duyuluyor makinede
    dün gece 3.40 a çıkardım yine stabildi ama 3.6 yapınca bozdu kendini voltajları 0,2 yaptım ama yemedi sıcaklık deişmedi daha fazla voltaj mı gerekli?
  • Bayaa el yapimi olmus.
    Blocklarin ic yapisi nasil?
  • Voltajda elini korkak alistirma . 0.1 , 0.2 bunlar cok kucuk degerler. Unutmaki su sogutmanin amaci oc ise ozaman voltaji dayayacaksin.
  • dün gece klimayı açtım boşta sıcaklık 30 dereceye düştü . 3.6 denemelerin dewam ettim cpu ya 1.35 verdim remler 900mhz de 2,1v verdim ama voltaj yine az geldi bu remlerle daha ne kadar verebilitm 2.3 2.4 görürmü acaba kullanan varmı bu remlerden
  • quote:

Orjinalden alıntı: kabasakal35

dün gece klimayı açtım boşta sıcaklık 30 dereceye düştü . 3.6 denemelerin dewam ettim cpu ya 1.35 verdim remler 900mhz de 2,1v verdim ama voltaj yine az geldi bu remlerle daha ne kadar verebilitm 2.3 2.4 görürmü acaba kullanan varmı bu remlerden

Gunluk 2.2vu gecme bence..
  • Islemciye 1.5v a kadar rahat cikabiirsin . Peki ramin ne ?? Kaliteli bisey ise 2.3 max yeterlidir.
  • remler hı-level 2*1 dual ddr2 800 mhz var şuanda

1033 luk ocz mi alsak yoksa arada 15-20 dolar fark ediyo
  • fiyat farki okadar dusuk ise al derim , kalitesi cok daha iyidir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.