Şimdi Ara

El üstünde kaşıntı ve minik noktalar. Resimli. (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
60
Cevap
8
Favori
951.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadas bu hastalik bende de var birden bu kücük noktalar cikmaya başliyo ve sonra birden kaşıntı başliyo ama bn bazilarini patlatiyorum su cikıyo ve bu hastalik nasil bisey tedavisi nedir bilmiyorum ama cok kotu bisey 2 gun suruyo sonra geciyo aradan zaman geciyo ve kayboluyoo nasil gecer bu noktalar bilen varmi acaba
  • İçinden su çıkıyorsa sirkeli su da ellerinizi 15dk kadar bekletin.

El Ve Ayakta Küçük Kabarcıklar Neden Olur?
    Egzama Hastalığı

Egzama rahatsızlığı elin üst kısmında, avuç içinde ve ayak kısmında küçük kırmızı kabarcıklar halinde kendini belli eder. Egzama hastalığı bir tür deri iltihaplanmasıdır. Kabarcıklarla beraber çok şiddetli kaşıntı hissine neden olabilmektedir. Uykusuz gecelere neden olabilecek düzeyde olan bu kaşıntılar çoğu zaman sinir bozucu olmaktadır.

Mantar Hastalığı

Mantar hastalığı da egzama gibi bir cilt hastalığıdır. Mantar rahatsızlığı sonucunda el ve ayakta küçük kabarcıklar meydana gelebilmekte, çok şiddetli kaşıntılara neden olabilmektedir. Elde görülse de mantarlara daha çok ayakta rastlanır. Mantar hastalığının başlangıç evresinde cilt kalınlaşır ve pullaşır. Bu evreden sonra ise küçük kırmızı kabarcıklar meydana gelir.

Uyuz Rahatsızlığı

Parazitlerden kaynaklı bir deri enfeksiyonu hastalığıdır. Daha çok el bölgesinde ve parmaklar arasında ortaya çıkar. Kaşıntı ve küçük kabarcıkların oluşmasına neden olmaktadır.

Alerjik Reaksiyonlar

Alerjilerin nedenleri her ne kadar kişiden kişiye değişse de, sonuçları hemen hemen aynıdır. Kimyasal ya da tercih edilen bir kıyafetten ötürü el ve ayaklarda kabarcıklar oluşabilmektedir. Kabarcıklarla beraber şiddetli kaşıntılar görülebilmektedir.

El ve Ayakta Küçük Kabarcıklar Tedavi
    Vitamin eksikliği de kaşıntı ve kabarcıklara neden olabileceğinden, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dikkat edilmelidir.
    Cildin çok kurumamasına özen gösterilmelidir.
    Cilt temizliği aksatılmamalı ve sık sık duş alınmalıdır.
  • Arkadaşlar merhaba, resimde görmüş olduğum duruma Disidroz deniliyor Egzama turu. Bende de aynı durum mevcut olduğundan surekli krem kullaniyorum ve domates suyu kaşıntı sebebi oluyor bende. Doktor yumurta çilek domatesten uzak durmam gerektiğini söyledi.
  • Slm herkese yaklaşık 4 senedir bendede aynı sorun var resimde attı ara ara kaşıntı zamanları oluyor o zamanlar kıpkırmızı kaşıntı yokkende bu şekilde beyaz uykudalar
    Bu mesaja eklenen görseller:

El üstünde kaşıntı ve minik noktalar. Resimli. El üstünde kaşıntı ve minik noktalar. Resimli.
  • Aynisi bende de var tamamen arkadasin ozetledigi gibi. Ayda 1 falan gorunup kayboluyorlar sonra. Cok kasiniyor. Domates alerjisi degil sorun. Bir turlu bulamadim.

Kesin sonuçbulan bar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dodomoco

Up bendede var sorunun cozumu nedir

Bu durum için ben doktora gitmiştim kaşıdıkca o kırmızı benekler cogalıyordu. Elim çatlayınca ortaya cıkıyodu daha cok. Fucicort diye bi krem verdi bi hafta kullanmayla geçiriyor
  • Merhabalar,
    Benimde her yaz başlangıcında bu sıkıntıyı yaşıyorum.
    Yaz geldiğinde parmaklarımda gerilme çok ciddi kaşınmalar ile başlıyor ve kabarcıklar çıkıyor.
    Sonrasında ise içerisinde su birikintileri oluyor.
    Tavsiye üzerine " nerisona c krem " aldım eczaneden çok işe yarıyor, sizede tavsiye edebilirim.
    İlk kullanımdan itibaren hemen kaşınma azalıyor ve kabarcıklar kuruyor ve en azından 1-2 ay rahat ettiriyor.
    Krem 7-8 TL civarında ucuz bir şey ve çok etkili, tabi siz yine ezcaneye bir danışın isterseniz.
  • doktora gidip sebebini öğrenen var mı
  • Aynı şey bende de oluyor. Ama benim güneşe alerjim var. Sıcak havalarda güneşe çıktığımda elimin üstünde bu tarz kabarcıklar oluşuyor ve aşırı kaşıntı yapıyor. 1-2 gün sonra geçiyor. Sadece yaz ayında oluyorsa sebebi güneş de olabilir.
  • Kardeşim bendede buna benzer bişey çıktı aşagıdafotoraf var baka bılırsın doktor varsa bi baksın

El üstünde kaşıntı ve minik noktalar. Resimli.
  • Buda ikincisi
  • Buda ikincisi

• Ottan boktan corona oldum sanıyorum. Aynı sorun bendede bugün başladı. Bu virüs benim anksiyetemi bozdu iyice. Inanilmaz piss kaşınıyor küçücük iğne ucu kadar sivilce tek tek çıkmaya başladı. Benimde alerjik rinitim var. Maskeyle mi alakalı acaba.
  • genelde bu polen alerjisinden olan bir durumdur..yada yedigin birşeydir..alarji yapar..ama genellikle %90 kanarya otu poleni alarjisi.. yada musluktan klorlu su geliyorsa belediyeler çok aşındırıcı kimyasal ekliyor çeşme sularına ondan bile olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hotman007 -- 26 Haziran 2020; 17:58:21 >
  • Evet özellikle mevsim geçişlerinde oluyor zaten.. teşekkür ederim 🙋‍♀️
  • cok fazla el yikama ve detenfektan kullanimindan sonra bendede çıktı ellerim kurudu catladi sonra icinden beyaz sivilar cıktı o sivilceler patliyo icinden sivi cikiyo
  • ezgiiezgiii E kullanıcısına yanıt
    Bir dönem elimdeydi şimdi ayağımda çıkıyor. Deli gibi kaşındiriyor acaba domates mi bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jack hoss

Arkadas bu hastalik bende de var birden bu kücük noktalar cikmaya başliyo ve sonra birden kaşıntı başliyo ama bn bazilarini patlatiyorum su cikıyo ve bu hastalik nasil bisey tedavisi nedir bilmiyorum ama cok kotu bisey 2 gun suruyo sonra geciyo aradan zaman geciyo ve kayboluyoo nasil gecer bu noktalar bilen varmi acaba
    aynisi bendede vardi sıkıyorum icinden seffaf cikiyo yada hafif iltihabli cikiyo doktor stilex jel 30gr yazdi 3gundur kullaniyorum %80si gitti sabah ogle aksam suruyon,surdukten 2saat yikamican tavsiye ederim fiyatida ucuZ
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullahhamit

Buda ikincisi

kardes stilex jel 30gr yazdi doktor %80i gitti bendede seninkiden vardi sikinca patlıyor fiyatida ucuz
  • benimde ellerim üstü deli gibi kaşınıyor çare nedir arkadaşlar?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.