Şimdi Ara

ekrankartım görüntü yok....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • vatan bilgisayardan aldığım ekran kartımı bilgisayarım çalıştırmıyor aldığım kart evga gt 730 modeli pc ye takınca bios ta görüntü geliyor ondan sonra görüntü yok
    tamirciye götürdüm oda yapamadı kendi çabamla bios ayarlarından pc expres ayarlarını yaptım bu sefer Windows açılış sesi geliyor görüntü halen yok onboard card yuvasında görüntü var...
    yeni anakart alma düşüncesindeyim ....

• oxsyd O kullanıcısına yanıt
    1-Ekran kartınızı çıkarın.

2.Bios pilini söküp iki ucunu kısa devre yapın,geri takın.

3.Monitörünüzü onboard vga çıkışına bağlayın.Bilgisayarınızı çalıştırın.

4.Bilgisayarınız normal şekilde fakat 800x600 çözünürlükte başlayacak.

5.Onboard driverları kendisi yükleyecek.Yükleme bitince başlattan reset atın.

6.Ekran kartınızı geri takın.En güncel driver'ını indirip kurun.Yükleme bitince başlattan reset atın.

Kolay gelsin.

EDIT:Eski bilgisayarcılardan kim kaldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leonidas* -- 25 Nisan 2015; 21:55:21 >
  • sonuç değişmedi halen görüntü yok ses var
  • Selamlar. Aldığın ekran kartı takılıyken Windows Açılıyor yazısı görünüyor mu? Görünüyorsa güvenli kipte başlatmayı deneyip sonucu yazar mısın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi notimportantali -- 26 Nisan 2015; 13:17:13 >
  • yok görünmüyor normal karartı geliyor sonra Windows açılış sesi ....ekran karanlık

f2---del yapınca açılışta bios sayfası görünüyor biostan çıkınca ekran karanlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: oxsyd

vatan bilgisayardan aldığım ekran kartımı bilgisayarım çalıştırmıyor aldığım kart evga gt 730 modeli pc ye takınca bios ta görüntü geliyor ondan sonra görüntü yok
    tamirciye götürdüm oda yapamadı kendi çabamla bios ayarlarından pc expres ayarlarını yaptım bu sefer Windows açılış sesi geliyor görüntü halen yok onboard card yuvasında görüntü var...
    yeni anakart alma düşüncesindeyim ....

almadan önce anakartının desteklediği ekran kartlarını kontrol etseydin belki bit hızını karşılamadığı için göremiyorsun bunlar sadece varsayım hiç bir bilgi paylaşmamışsın uyum kontrolü yapamayız

quote:

Orijinalden alıntı: Leonidas*

1-Ekran kartınızı çıkarın.

2.Bios pilini söküp iki ucunu kısa devre yapın,geri takın.

3.Monitörünüzü onboard vga çıkışına bağlayın.Bilgisayarınızı çalıştırın.

4.Bilgisayarınız normal şekilde fakat 800x600 çözünürlükte başlayacak.

5.Onboard driverları kendisi yükleyecek.Yükleme bitince başlattan reset atın.

6.Ekran kartınızı geri takın.En güncel driver'ını indirip kurun.Yükleme bitince başlattan reset atın.

Kolay gelsin.

EDIT:Eski bilgisayarcılardan kim kaldı

kopyala yapıştır yaparak bilgisayarcılık oynamayalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akak93 -- 26 Nisan 2015; 16:03:14 >

• önceden 1 ay kadar zotac gt 630 kullandım sorunsuz çalıştırdı şimdi böyle bi durumla karşılaştım
  • akak93 kullanıcısına yanıt
    quote:

almadan önce anakartının desteklediği ekran kartlarını kontrol etseydin belki bit hızını karşılamadığı için göremiyorsun

Bilmediğiniz ortada maalesef bit hızını karşılamamak da nedir ?!?! Gelmişsiniz bana burada kopyala yapıştır bilgisayarcılığı blablabla diyorsunuz.

Onu ben yazdım kimseden çalmadım.

Aşağıdaki konuya da aynı yazıyı yazdım.Yazı bana ait.Konu sahiplerinin sorunları aynı.

Diğer konu;http://forum.donanimhaber.com/m_105072565/f_//tm.htm#105144603

Ayrıca Blok..Hadi eyvallah.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.