Şimdi Ara

Ekran Kartını Downclock Yapmak İstiyorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
5.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: enoes

base clock değil memory clocku ayarlayacaksın ayrıca 1200 değerini 50şer düşürebilirsin diğerini 15-20 düşür çünkü 3 katı ben artık yatacağım sen bu şekilde devam et ısıya dikkat et verilen voltaja bak alttan değerleri takip et sonrada oyunu dene var mı bi isteğin arzun?
    yarın sonuçları pm atarsın olmadı başka bişe bakarız

quote:

This solution might solve some other GPU/Directx/Driver errors you might be experiencing.

I UNDERLCLOCKED my GPU, I`ve read somewhere that DICE was talking bull**** about factory overclocked GPUs,

and Guess what? My GPU is a GF 8800GTS Fatal1ty(FACTORY OVERCLOCKED), 650MHZ/1600MHZ/1000MHZ Core/Shader/Memory clocks respectively.

But the stock clock of the GPU is 500/1200/800, i`ve used RIVATUNNER and set them to 20% lower.

I UNDERCLOCKED my GPU, but it was OVERCLOCKED from factory, so my UNDERCLOCK still left my GPU with a 10% OVERLOCK.

The game is running fine now, actually I find this solution a TOTAL BULL****, this is the first game in my life i had this kind of problem.

Yabancı bir forumdan alıntı yine, underclock ile sorunu çözenlerde 5 etti bu toplamda. Tam olarak stok hızlarına düşürmemiz lazım kartı. Bende yatıyorum şimdi hocam sağolasın senide meşgul ettim, bu EVGA programında Shader hızı falan görünmüyor, adam Rivatuner ile yaptığını söylemiş yükledim programı ama bir şey anlamadım. Normalde ekran kartına overclock yapılır, biz düşürmek için uğraşıyoruz hay senin yapacağın oyuna EA

edit: Son olarak benim şuan ki Core/Shader/Memory frekans hızlarım:

Ekran Kartını Downclock Yapmak İstiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RainyDream -- 10 Şubat 2013; 3:03:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: RainyDream

quote:

base clock değil memory clocku ayarlayacaksın ayrıca 1200 değerini 50şer düşürebilirsin diğerini 15-20 düşür çünkü 3 katı ben artık yatacağım sen bu şekilde devam et ısıya dikkat et verilen voltaja bak alttan değerleri takip et sonrada oyunu dene var mı bi isteğin arzun?
    yarın sonuçları pm atarsın olmadı başka bişe bakarız

quote:

This solution might solve some other GPU/Directx/Driver errors you might be experiencing.

I UNDERLCLOCKED my GPU, I`ve read somewhere that DICE was talking bull**** about factory overclocked GPUs,

and Guess what? My GPU is a GF 8800GTS Fatal1ty(FACTORY OVERCLOCKED), 650MHZ/1600MHZ/1000MHZ Core/Shader/Memory clocks respectively.

But the stock clock of the GPU is 500/1200/800, i`ve used RIVATUNNER and set them to 20% lower.

I UNDERCLOCKED my GPU, but it was OVERCLOCKED from factory, so my UNDERCLOCK still left my GPU with a 10% OVERLOCK.

The game is running fine now, actually I find this solution a TOTAL BULL****, this is the first game in my life i had this kind of problem.

Yabancı bir forumdan alıntı yine, underclock ile sorunu çözenlerde 5 etti bu toplamda. Tam olarak stok hızlarına düşürmemiz lazım kartı. Bende yatıyorum şimdi hocam sağolasın senide meşgul ettim, bu EVGA programında Shader hızı falan görünmüyor, adam Rivatuner ile yaptığını söylemiş yükledim programı ama bir şey anlamadım. Normalde ekran kartına overclock yapılır, biz düşürmek için uğraşıyoruz hay senin yapacağın oyuna EA

edit: Son olarak benim şuan ki Core/Shader/Memory frekans hızlarım:

Ekran Kartını Downclock Yapmak İstiyorum

tamam yarın konuşuruz

• Up
  • bende buna benzer bir sorunu -50 mhz downlock yaparak çözmüştüm zamanında gtx 580 ile. Sana bir önerim var bf3 için: 310.70 driver kur ve nVidia GeForce Experience programını kur. Sonra oyunu o programdan optimize edeceksin. ve o ayarlarda oynayacaksın. downlock a da büyük ihtimal gerek kalmayacaktır. ben öyle çözdüm gtx 680 ile. kolay gelsin
  • Sorun düzeldi gibi gözüküyor, bugün 4-5 map boyunca oynadım hata vermedi. GPU clock hızını -65 MHz yaptım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

BF3 oyununda directx hatasıyla boğuşmaktayım. Ne denediysem fayda etmedi. Yabancı forumda birisinin ekran kartını downclock yaparak sorunu çözdüğünü okudum. Bende denemek istiyorum ancak bir hata yapmak istemem.

EVGA Precision programını yükledim, bende GTX 670 AMP Edition var, fabrikadan overclocklu yanılmıyorsam. Şimdi ben bunun GPU frekansını -100, 150 Mhz düşürmek istiyorum, bu durumda voltajı ne kadar düşürmeliyim yada düşürmemeli miyim ve nasıl yaparım ?
    Bu konu hakkında bilgili arkadaşlardan cevap bekliyorum.

nvdia tweak tool muydu yoksa tray tool muydu yoksa nvdia tweak yada tray utility miydi neydi çok eski bi program vardı nvidia kartların ayarlarını yapıyordun orda saat ayarları ile oynayabiliyordun o programı bulursan işini ancak o görür

Hocam EVGA Precision / MSI Afterburner isimli program da bu işi görüyor. Benim sorum voltaj değerlerini nasıl yapmalıyım ?

düşüreceğin miktarı oranlamalısın 100-150 mhz düşüreceğim dememelisin 100-150 ama kaçtan?

yani atıyorum 800den 650'ye düşürüyorsan sorun olacaktır ama 5000den 4850'ye düşürüyorsan voltajla oynamana gerek yoktur

senin karta bakmadım frekansı şu an aklımda değil ona göre ayarı ver bence

Şuan:

GPU Base clock 1050 Mhz
    GPU Boost clock 1200 Mhz

Bu frekanslar için voltaj değeri 988 mV gözüküyor. Ben 900'e düşürmek istiyorum. Birde ekran kartının fabrikadan overclocklu olması sorun yaratır mı ?

bellekleri düşür bence ilk olarak. gpu'yu elleme. yine hataların 50-100 mhz düşürürsün daha fazlası abartı olur.(zotaclarda olan klasik sorun şimdi yine laf atan olacaktır ama durum böyle.)

• ingilizcen varsa zotac a bi ticket atabilirsin bu sorunla ilgili

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorun çözüldü mü? Bios mod yap öyle hızını düşürebilirsin. Programla uğraşmaya gerek yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DHzgn

Sorun çözüldü mü? Bios mod yap öyle hızını düşürebilirsin. Programla uğraşmaya gerek yok...

Çözüldü hocam, programı zaten oyunda SS ve video kaydı için kullanıyordum sürekli, aynı zamanda downclock'ta yapmış oluyor, sıkıntısız oynuyorum artık.
  • Arkadaslar aynı hatayı bende gtx650 ti boostla alıyorum ne yapmam lazım lütfen yardımcı olurmusunuz ?
  • Arkadaşlar bf3 de bende aynı hatayı alıyorum ati tools u indirdim fakat nasıl downclock yapıcam ekran kartım hd6520g
  • RainyDream kullanıcısına yanıt
    Hocam ben bu forumda okumustum gene bu hatayı kartlarınız aynıydı galiba 50 mhz düşürüp çözdüğünü yazmıştı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qaanx

Hocam ben bu forumda okumustum gene bu hatayı kartlarınız aynıydı galiba 50 mhz düşürüp çözdüğünü yazmıştı

Hocam açtığım diğer konu burada:http://forum.donanimhaber.com/m_71241856/tm.htm

İlk mesajda nasıl çözdüğümü yazmıştım. Benim ekran kartımın voltajı fazla geliyor bu şekilde gpu downclock yaparak düzeltiyorum.

Eğer yalnızca Battlefield oyununda hata alıyor, diğer oyunlarda hiç bir sorun yaşamıyorsanız muhtemelen GPU clock hızı yada voltaj ile ilgili bir durum yoktur. Aksi taktirde bahsettiğim yöntemi denemenizde fayda var.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.