Şimdi Ara

Ekran Kartı ve Ses kartı ile İlgili ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ausu Ax550 ekran kartım var ve asusun P5PL2 anakartına sahibim bir sorunum var anakart cdsinden ses driverini yuklerken driverl ile Soundmax adlı bir program yukluyor ...

Ben bilgisayarımda mp3 dinlerken atlama oluyor ayrıca divx izlerken ondada arada hızlanma opluyor neden acaba ??

simdiden tesekkurler...

• Sistemde o an çalışan bir uygulama kasıyor olabilir pc ni virüs güncellemeleri gibi arka plan da çalışan herhangi bir program.
  • virus taramasını yaptım arka planda calısan uygulamalara da dikkat ettim ama kasma gibi bir sorun olduunu sanmıyorum
  • Peki sıcaklık değerlerini takip ediyormusun. HDD deki ya da ekran kartı işlemci de ki sıcaklıklarda ki artışlarda sistemi yavaşlatabilir. Eğer sorun son günler de çıkmaya başladıysa.
  • sistgem bu aralr biraz ısınıyor malum havalar sıcam ama yeni bir sorun değil ...
  • valla bu sroun beni çok rahatsız etmeye basladı ve her yolu denedim bu konuda napabilirim ??
  • asus ana kartlarının genel olarak kullandıgı entegre ses kartı olan soundmax tir (soundmax cadenza tarzı seylerde yazabılır) dolayısıyla yukledıgı program kertın ses ozellıklerını kullanabılmen ıcın hazırlanmıs bır programdır sag alt taraftakı simgeye tıklarsan kendıne gore kişiselleştirebilirsin bence problem codeclerinde pğcdeki tüm codecleri kaldırıp yerine K-lite codec pack i lots of stuff seçenegiyle yüklemen olacaktır
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nightmare_2

asus ana kartlarının genel olarak kullandıgı entegre ses kartı olan soundmax tir (soundmax cadenza tarzı seylerde yazabılır) dolayısıyla yukledıgı program kertın ses ozellıklerını kullanabılmen ıcın hazırlanmıs bır programdır sag alt taraftakı simgeye tıklarsan kendıne gore kişiselleştirebilirsin bence problem codeclerinde pğcdeki tüm codecleri kaldırıp yerine K-lite codec pack i lots of stuff seçenegiyle yüklemen olacaktır

+1
    Bu sorunun çözecektir.Bende kullandım o anakartı codeclerle sıfır problem.

• asusa ait baska bi anakart kullaniyodum buna benzer olaylar oluyordu..codeclerle halletim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.