Şimdi Ara

Ekran Kartı Önerisi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    8 ram
    650 watt

elimdeki sistem bu şekilde şuan 760gtx kullanıyorum aslında fena değil hala ama değiştirmek istiyorum. Sizce bu sistemde darboğaz yapmayacak en iyi ekran kartı hangisidir gtx 1060, 1070ler sorun çıkarırmı yoksa 900 serisimi almalıyım ?

• I5 4460 ve gtx 1060 ikilisini kullaniyorum genel anlamda sikinti yok
  • istediiğin kartı alabilirsin

1060 6GB / 1070
  • rx 480 >> gtx 1060 6gb >> gtx1070
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mystik

istediiğin kartı alabilirsin

1060 6GB / 1070

sizce hangisini almalıyım, fiyat/performans olarak ??
  • RX 480 8GB bence net cevap. Gtx 1060 la aynı seviyede ve daha ucuz. 1070 lere çıkarsanız 1080p de oynarsanız darboğaz olacaktır. Ama çok büyük bir darboğaz olmaz. Zira 110 fps alabilirken 95-100' e düşmesi kimseye koymaz herhalde. Çok yüksek rakamlar. Sonuç olarak en ideali rx 480 şu zamanda 1080p ultra ayarlar için.
  • RX 480 8 GB.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muscel

quote:

Orijinalden alıntı: Mystik

istediiğin kartı alabilirsin

1060 6GB / 1070

sizce hangisini almalıyım, fiyat/performans olarak ??

1060 6gb veya 480 4gb
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaganiskowf42

RX 480 8GB bence net cevap. Gtx 1060 la aynı seviyede ve daha ucuz. 1070 lere çıkarsanız 1080p de oynarsanız darboğaz olacaktır. Ama çok büyük bir darboğaz olmaz. Zira 110 fps alabilirken 95-100' e düşmesi kimseye koymaz herhalde. Çok yüksek rakamlar. Sonuç olarak en ideali rx 480 şu zamanda 1080p ultra ayarlar için.

4gb alsam çok farkedermi performans olarak
  • Bugün için çoğu oyunlarda hayır olmaz. Ha rx 480' in 4gb modelinin bellek performansı da bir tık kısık. Yani normalde olmazdı da o kartta ufak bir fark var. Ama gelecekte vram gereksinimi yeni oyunlarla artabilir. Zamanında 1080p için 2gb yeterli diyorduk artık 4gb ın altına burun kıvırır olduk. İlerde ne olur belli değil. AMD nin orta seviyeye 8gb opsiyonu sunması bu yüzden güzel bir durum bence. Ben olsam 8gb almaya çalışırdım.
  • Merhaba,

Kimse monitörü sormamış Şu an kullandığınız monitör nedir acaba?
    1080p ve 60 Hz monitör kullanıyorsanız Rx 480 ve Gtx 1060 modelleri işinizi görecektir.
    Yakın zamana kadar oyunların ram kullanımı bu kadar değildi bu sebepten Rx 480'e karar kılarsanız 8 Gb, Gtx 1060'a karar kılarsanız 6 Gb almanızı tavsiye ederim.
  • Bütçe varsa 1070 iyi gider

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: parcapincik

Merhaba,

1080p ve 60 Hz monitör kullanıyorsanız Rx 480 ve Gtx 1060 modelleri işinizi görecektir.
    Yakın zamana kadar oyunların ram kullanımı bu kadar değildi bu sebepten Rx 480'e karar kılarsanız 8 Gb, Gtx 1060'a karar kılarsanız 6 Gb almanızı tavsiye ederim.

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-215-vx228h-1ms-full-hd-hdmi-gaming-monitor.html#genel-bakis

monitörüm bu.

yıllardır memmunum Nvidiadan devam etmek istiyorum ama dolarda çok uçtu rx480 daha makul geliyor, siz ne önerirsiniz ?

• quote:

quote:

Merhaba,

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-215-vx228h-1ms-full-hd-hdmi-gaming-monitor.html#genel-bakis

monitörüm bu.

yıllardır memmunum Nvidiadan devam etmek istiyorum ama dolarda çok uçtu rx480 daha makul geliyor, siz ne önerirsiniz ?

Monitörünüz 1080P ve 60Hz, bu monitör için Gtx 1070 gereksiz şahsi görüşüm.

İkisi de birbirinin dengi kartlar bazı oyunlarda birbirlerine üstünlük sağlıyorlar ama çok uçuk farklar değil genel olarak yakınlar birbirlerine.
    Karar sizin, uzun zamandır Amd kart kullanmıyorum ve Amd'nin driver ve oyun optimizasyon'u nedir bilmiyorum açıkçası. Bilen bir arkadaş yorum yaparsa sevinirim.
    Ben yakın zamanda Asus Rog Gtx 1060 6 Gb aldım ve 1 hafta kadar kullandım kartın performansı çok iyiydi, rahatsızlığımdan dolayı sattım.
    Genel olarak 1080p 60Hz monitör için hangisini alırsanız alın pişman olmazsınız.

Edit: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi parcapincik -- 13 Ocak 2017; 21:45:3 >

• quote:

quote:

quote:

Merhaba,

monitörüm bu.

Monitörünüz 1080P ve 60Hz, bu monitör için Gtx 1070 gereksiz şahsi görüşüm.

İkisi de birbirinin dengi kartlar bazı oyunlarda birbirlerine üstünlük sağlıyorlar ama çok uçuk farklar değil genel olarak yakınlar birbirlerine.
    Karar sizin, uzun zamandır Amd kart kullanmıyorum ve Amd'nin driver ve oyun optimizasyon'u nedir bilmiyorum açıkçası. Bilen bir arkadaş yorum yaparsa sevinirim.
    Ben yakın zamanda Asus Rog Gtx 1060 6 Gb aldım ve 1 hafta kadar kullandım kartın performansı çok iyiydi, rahatsızlığımdan dolayı sattım.
    Genel olarak 1080p 60Hz monitör için hangisini alırsanız alın pişman olmazsınız.

Edit: İmla

Teşekkürler hocam gtx 1060 alıcam sanırım riske girmek istemiyorum uzun süre kullancam sonuçta. Geçmiş olsun bu arada.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.