Şimdi Ara

ekran kartı ısınma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • imzamdaki sistemi kullanıyorum. fakat soğutmayla ilgili bi kaç sorunumum var. içinde 2 tane thermaltake fan olmasına karşın bazen ekrankartı 70 derecelere çıkıp oyundan atabliyor. daha bu havalarda böyle yapıyorsa yazın oyun falan oynayamam. bana bir yardım ederseniz sevinirim. 50tl bütçe ayırabilirim. bir fanla ekrankartında 20derecellik düşüş olur mu? yarddım edrseniz sevinirim. umarım sorunumu anlatabilmişimdir

• Oyundan atmasının 70 dereceye çıkmasıyla alakası yoktur. Çünkü 6850ler için o sıcaklıklar çok normal ayrıca bende de asus 6850 direct cu var, soğuk havalarda yük altında 65, sıcak havalarda 73e kadar çıkıyo herhangi bir oyundan atma yaşamadım onlarca oyun oynamama rağmen.
  • peki bu sorun neden oluyor? bide bende yüksüz 45 civarı dolanıyor
  • Sıcaklıklar normal.
  • Ekran kartının sıcaklığı normal.oyundan atarken mavi ekran veya başka bir hata vererekmi atıyor yoksa direk masaüstünemi atıyor ? ayrıca kasaya bir fan takarak ekran kartını 20 derece düşürmek imkansız.
  • direk masaüstüne atıyor. ama herzaman değil arada bir yapıyor.
  • O zaman donanımsal bir hata olma ihtimali düştü.sadece bir oyunda yapıyorsa kopya oyunlarda olan malum sorundur veya uyum sorunudur.sağ tıklayarak görsel temaları devre dışı bırak ve uyumluluk modunu değiştirerek çalıştırmayı deneyin.her oyunda yapıyorsa klasik olarak önerebileceğimiz sürücü ve directx güncelemmesi yapmanızdır.
  • ekran kartı driver güncel. ama directx den emin değilim. sadece witcher 2 de oldu. crysiste falan yok böle bişey
  • dx11 de güncel
  • İlk tahminim doğru çıktı.kısacası ekran kartınızda problem yok
  • tamam sağolun. peki fan taktırmaya falan gerek var mı? bide 2 tane fan taksam ort. kaç derece sıcaklık düşüşü olur
  • İşlemciniz zaten fazla ısınmayan bir işlemci ekran kartınızda bahsettiğiniz gibiyse sorun yok.ben sessizliği sevdiğim için kasada tek 12 cm fan var.kart Asus 6850 boşta 40-44 tam yükte ise 65 -73 arası değişiyor.

ekran kartı ısınma sorunu
  • peki overclock yaparsam kart garanti dışı kalırmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qawistz

tamam sağolun. peki fan taktırmaya falan gerek var mı? bide 2 tane fan taksam ort. kaç derece sıcaklık düşüşü olur

Kasaya takılan fanlar ekran kartına çok fazla etki etmez, pasif soğutulan bileşenler üzerinde daha etkili olur. Anakart, harddisk gibi bileşenlerde yük altında gözle görülür bir düşüş hissedersin.
  • peki enkran kartının ısısını düşürmek için ne yapmalıyım?
  • Kart sorunsuz herşey normal niye düşürmeye çalışıyorsunuz ? üstte verdiğim ss de manuel fan denetimi var ordan % 70-80 yaparsanız düşer ama anlamsız birşey yapmış olursunuz.
  • kalsın o zman.sağolum yardımlarınız için
  • Asus gtx 1080 ti o11g Ekran kartımda Space Engineers,RDR 2 de 75-80 derece olunca oyundan atıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.